Ligne Roset, Legenda na poli interiérového designu
Inga Sempé RUCHE, Ligne Roset, Legenda na poli interiérového designuTOGO, Ligne Roset, Legenda na poli interiérového designuPeter Maly Bed, Ligne Roset, Legenda na poli interiérového designu

Legenda v interiérovém designu

15.10.2015 00:00

Ligne Roset je francouzská rodinná firma, která se zabývá výrobou kvalitního bytového nábytku a spolupracuje s řadou zavedených i nadějných designérů z oblasti současného designu.

Máte-li rádi francouzský šarm a eleganci, pak si zcela jistě vyberete ze široké škály designů a barev, které společnost Ligne Roset vytváří ve spolupráci s předními světovými designéry, jako jsou například Pascal Mourgue, Ronan a Erwan Bourroullec, Peter Maly Pierre Paulin, Michel Ducaroy, Didier Gomez, Christian Werner, Inga Sempé či Nathan Yong.
Díky osobitému rukopisu každého z designérů je společnost Ligne Roset schopná oslovit všechny generace a zařídit jak klasický, tak moderní interiér. Nábytek, ale i svítidla a doplňky vynikají tou nejlepší kvalitou a funkčností, která je zaručena díky výrobě ve Francii.
I když je každý kus originál vznikající v malé sérii na zakázku, i po mnoha letech užívání tohoto francouzského designového nábytku máte možnost si některou jeho část nechat vyměnit a udržovat jej tak stále nový. Toužíte-li po originálním a osobitém interiéru, rozhodně byste neměli přehlédnout tuto francouzskou značku.

Počátky společnosti Ligne Roset byly skromné: vše začalo tím, že si Antoine Roset otevřel továrnu na zpracování dřeva ve městě Montagnieu ve francouzské provincii Ain. Ve své továrně umístěné nedaleko bukových lesů kláštera Chartreuse de Portes začal s výrobou dřevěných deštníků, holí a židlí. Po druhé světové válce se továrna pod vedením Antoinova vnuka Jeana zaměřovala na výrobu kvalitního nábytku pro školy, nemocnice a domovy důchodců.
Přibližně od poloviny šedesátých let se zájem firmy přesunul především na bytový nábytek a s pomocí Jeanových synů začala firma spolupracovat s talentovanými designéry. Značka "Ligne Roset" se začala oficiálně používat od roku 1973, kdy byla otevřena první prodejna Ligne Roset. Tam byla poprvé představena ikonická sedací souprava Togo navržená Michelem Ducaroyem.

V současnosti má Ligne Roset, kdysi malá firmička, ve světě designu nezpochybnitelnou pozici, neboť provozuje přes 200 prodejen po celém světě a spolupracuje s téměř 900 maloobchodními distributory.

Právě nadšení pro neotřelý a zajímavý design, důraz na kvalitu a ohled na životní prostředí pomohly firmě Ligne Roset na cestě k úspěchu v prestižním světě designu a jsou zárukou jejích skvělých vyhlídek do budoucnosti.
Ligne Roset, to je především unikátní nábytek pro ty, kdo si chtějí zařídit byt v neotřelém a originálním duchu. V souladu s rodinnými tradicemi je veškerý nábytek Ligne Roset vyráběn v továrně ve francouzském Briordu a při jeho výrobě je kladen velký důraz na kvalitu a dokonalost. Pokud sháníte jedinečný designový nábytek, který ocení i příští generace.

Ligne Roset několik let v ČR zastupuje Jiří Poulíček, který je zároveň majitelem nejrozzářenějšího obchodu v Praze. Panoramatický a prosklený showroom spolu s jedinečnými kousky designového nábytku tvoří nezaměnitelnou atmosféru. Najdete je na adrese Šafaříkova 201, Praha 2.

Inga Sempé RUCHE
Tenisky k obleku? Ten, kdo umí ocenit překvapivou kombinaci různých stylů, si oblíbí RUCHE, protože tato pohovka spojuje přímé linie s měkkými formami. A bohatě čalouněná prošívaná deka na dřevěném rámu ukazuje, jak si přejí sedět rebelové: nanejvýš pohodlně.
Křeslo Ruché je založeno na kontrastu masivního buku a měkké prošité pěny, která evokuje pohodlí postele. Postel Ruche je štíhlá a křehká přesto však přívětivá. Designérka Inga Sempé postavila koncept na faktu, že dřevo je krásné, kvalitativní, autentické, stále moderní a zároveň uklidňující. Měkká matrace na štíhlých nohou. Kousek přírody v obývacím pokoji. Kolekci doplňuje postel, otoman, sofa i ve variantě se zabudovaným područkou. Celá kolekce se v roce 2010, roce svého zrodu, okamžitě dočkala prestižní ceny Red Dot. Ve stejném roce Inga uspěla i v Kolíně nad Rýnem. O rok později 2011 uspěla v mezinárodní soutěži užitného designu pořádaného časopisem ELLE DECORATION V roce 2010 se INGA SEMPÉ se zúčastnila pražského podzimního DESIGNBLOKU kde osobně představila svěží RUCHE kolekci v celé kráse.

TOGO
Togo není pouze symbolem času, které se drasticky změnily po roce 1968, ale také způsob, jakým se Michel Ducaroy vypořádal s téměř neomezenými možnostmi tvarování, které bylo náhle možné díky objevu nových materiálu, například kvalitních pěnových hmot či polyesterové vaty. Jeho původní vzdělání z umělecké vysoké školy v Lyonu zaměřené na sochařství mu pomohlo vytvořit pomocí těchto nových vynálezů jedinečné tvary pohovky Togo. Díky této nové svobodě mohl důsledně realizovat své vize, svou „tubu od zubní pasty srolovanou jako roura od kamen a na obou koncích uzavřenou“, jak často říkal, když se ho ptali na zdroj inspirace pro pohovku Togo. Generace hippie si Togo rychle přisvojila a prožívala na ní novou ležérnost a touhu po odlišnosti. Po 40 letech kariéry módního prvku, bez vrásek, s výjimkou těch na látkovém či koženém potahu, narazíte na Togo téměř všude, od foyer hotelu „The Standard“ v Hollywoodu, Los Angeles, přes obývací pokoj francouzského hudebníka Patricka Eudelina až po pařížský městský palác Lennyho Krawitze. Jeho charakteristickou siluetu, měkkou a nabíranou, do jehož čalouněných oblin se choulily již dvě generace a probouzí dnes stejné nadšení jako kdysi na začátku roku 1973.
Ať jednotlivě nebo jako sedací souprava: každý prvek Togo se hodí do všech sestav. Malá potřeba místa, prošívaný vzhled a nízká výška sedu nabízejí pohodlí a pocit všeobjímající útulnosti jak v malých, tak také ve velkých prostorách. A nadčasovost, to nejsou jen prázdná slova. Togo od Michela Ducaroye je stále prodejním bestsellerem a stalo se jeho mistrovským dílem.

Peter Maly Bed
Peter Maly (1936) je protagonista jednoduchosti a věčnosti; jeho návrhy se vyznačují jasností čistých linií a funkčností. Maly patří mezi přední návrháře nábytku v Evropě a za svou práci získal řadu prestižních ocenění.
Zejména postel "Peter Maly bed" pro Ligne Roset, která se stala jeho nejúspěšnějším návrhem vůbec. Prodává se již od roku 1983 a stále je o ni velký zájem. Umírněný, střízlivý střih postele, se může na první pohled působit jako trochu strohý, vzápětí se však ukáže kouzlo skryté za zálibou v geometrických tvarech. Nesází na laciné efekty, ani se nesnaží šokovat. Jeho, na první pohled přísný design, je výsledkem dlouholetých zkušeností v navrhování nábytku, spojených s hledáním čistých linií, pohodlí a funkčnosti pro jeho uživatele. Je držitelem řady mezinárodních ocenění.
Symbolem nadčasovosti je nové vydání bestselleru z dílny Peter Maly pro Ligne Roset - Maly Bed II stále zůstává věrné asymetrickému dřevěnému rámu a je více než postelí. Velkorysá oáza odpočinku a relaxace. Pohyblivé poštáře po obvodu postele jsou praktickým i hravým detailem.
Vlastními slovy…
Podle mého názoru je pohodlí a diskrétní elegance důležitější než vnější vzhled nábytku“, říká Maly.
Maly je živoucí spojení českého talentu, francouzského šarmu a německé preciznosti a probouzí nadšení napříč generacemi nejen designových fajnšmekrů.

 
Datum:15.10.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Toto je Nespresso. Je recyklovatelné

Největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě se blíží a Nespresso bude opět u toho.

Nespresso a Designblok 2018

Svět prémiové kávy Nespresso a unikátního designu se opět propojuje během týdne designu v rámci jubilejního 20. ročníku Designblok 2018.

Italské dědictví

Proslulá italská značka Dolce & Gabbana po velkém úspěchu připravuje možnost nechat si ručně personifikovat ikonickou kabelku Sicily Bag.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama