Cava Jaume Serra
Cava Brut Magnum, Jaume SerraCava Brut, Jaume Serra

Cava: šampaňské ze Španělska

02.09.2015 00:00

Slyšeli jste někdy o Cavě? Jedná se o druh výtečného šumivého vína, které pochází ze Španělska a vyrábí se od konce 19. století stejnou tradiční metodou z bobulí hroznového vína jako luxusní pravé champagne ve Francii. Má vynikající chuť, přitom je cenově dostupnější. 

Ona tradiční metoda se nazývá „champenoise“ a jde o proces, kdy k druhotnému kvašení vína dochází v lahvi – narozdíl od běžné levnější metody charmat s druhotným kvašením v tanku a teprve následným lahvováním. Výsledkem je lahodný nápoj s bohatou vůní a chutí doprovázenou proudem jemných bublinek, uzavřených pod rafinovanou korkovou zátkou, která chrání tajemství zrání až do otevření lahve. Šumivá vína Cava zrají ve sklepích minimálně 9 měsíců, než jsou uvolněna do prodeje.

Většinou se Cava vyrábí ze tří odrůd vinné révy, jejichž různé kombinace jsou nositelem finální chuti. Je to ovocné a svěží Macabeo, Parellada s květinovým aroma a Xarel dodávající alkohol a kyselinku.

Jaume Serra
Jedněmi z nejlepších sektů Cava na trhu jsou produkty značky Jaume Serra, které opakovaně získávají prestižní ocenění na výstavách i v časopisech. Přes 80 % produkce se nachází v oblasti Katalánska. Označení Cava je známkou kvality, místa původu hroznů a dodržení výrobních postupů. Důkazem je černá čtyřramenná hvězda, kterou najdete na obalu nebo pod zátkou.

Cava Jaume Serra se hodí jako přípitek k oslavám stejně jako každé jiné šampaňské víno, je ale vynikající i k vychutnávání pravé španělské gastronomie, olivám, suchému pečivu picos, mořským plodům nebo sladkým dezertům. Obliba tohoto šumivého vína stoupá právě pro jeho skvělou chuť, která je jemnější než u ostatních, víno má jiskru a je ideální pro všechny oslavy, párty a výjimečné životní okamžiky.

Cava Brut
Bílé suché šumivé víno
Složení: 50 % Macabeo, 35 % Parellada, 15 % Xarel. Osvěžující ovocná chuť a bohaté perlení zaručuje lahodný požitek při každé oslavě. Nejlépe si je vychutnáte samotné jako aperitiv, skvěle se doplňuje s kaviárem, ústřicemi, sushi a dalšími asijskými pokrmy a mořskými plody.

Cava Demi Sec
Bílé polosladké šumivé víno
Složení: 50 % Macabeo, 35 % Parellada, 15 % Xarel. „Dosage“ se provádí stejným vínem, zrajícím tentokráte 12 měsíců v sudech. V chuti je lahodné, svěží a ovocně zakulacené. Objevují se tóny broskví, meruněk a medu. Hodí se k pokrmům z mořských plodů, ovocným salátům a sýrům, ale chutná výborně i samotné jako aperitiv.

Cava Rosado
Růžové suché šumivé víno
Složení: 60 % Pinot Noir, 40 % Trepat. Výrazná ovocná vůně se mísí s tóny jahod, třešní a vyváženou mineralitou. Víno je svěže čerstvé s dotykem kořenitosti, čisté a velmi příjemně pitelné, ideální pro všechny výjimečné momenty. Hodí se k pokrmům z mořských plodů, šunkám, ovocným salátům a sýrům, ale chutná výrobně i samotné jako aperitiv.

Cava Brut Magnum
Bílé suché šumivé víno ve větším balení, láhev 1,5 l.
Složení: 40 % Chardonnay + Macabeo + Parellada, 20 % Xarel.

Vína Cava značky Jaume Serra zakoupíte např. na oficiálním e-shopu dovozce www.donpealo.cz nebo v jedné z mnoha poboček prodejen vín, destilátů a tabáků Don Pealo, které jsou v nákupních centrech po celé ČR.

Datum:02.09.2015 00:00
Reklama

Mama říká “podělit se znamená milovat”

Vychutnejte si nejlepší domácí jídla se svými přáteli a rodinou v restauraci Mama v Holešovicích.

Hra o trůny skončila. Zeje vaše obrazovka nyní prázdnotou?

Přinášíme 4 tipy, jaké seriály si můžete na obrazovkách během léta vychutnat.

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Nespreso & You rozdává odměny

Nespresso nepřináší jen lahodnou chuť výběrové kávy, ale i mnoho výhod a benefitů pro ty nejvěrnější.

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama