Cava Jaume Serra
Cava Brut Magnum, Jaume SerraCava Brut, Jaume Serra

Cava: šampaňské ze Španělska

02.09.2015 00:00

Slyšeli jste někdy o Cavě? Jedná se o druh výtečného šumivého vína, které pochází ze Španělska a vyrábí se od konce 19. století stejnou tradiční metodou z bobulí hroznového vína jako luxusní pravé champagne ve Francii. Má vynikající chuť, přitom je cenově dostupnější. 

Ona tradiční metoda se nazývá „champenoise“ a jde o proces, kdy k druhotnému kvašení vína dochází v lahvi – narozdíl od běžné levnější metody charmat s druhotným kvašením v tanku a teprve následným lahvováním. Výsledkem je lahodný nápoj s bohatou vůní a chutí doprovázenou proudem jemných bublinek, uzavřených pod rafinovanou korkovou zátkou, která chrání tajemství zrání až do otevření lahve. Šumivá vína Cava zrají ve sklepích minimálně 9 měsíců, než jsou uvolněna do prodeje.

Většinou se Cava vyrábí ze tří odrůd vinné révy, jejichž různé kombinace jsou nositelem finální chuti. Je to ovocné a svěží Macabeo, Parellada s květinovým aroma a Xarel dodávající alkohol a kyselinku.

Jaume Serra
Jedněmi z nejlepších sektů Cava na trhu jsou produkty značky Jaume Serra, které opakovaně získávají prestižní ocenění na výstavách i v časopisech. Přes 80 % produkce se nachází v oblasti Katalánska. Označení Cava je známkou kvality, místa původu hroznů a dodržení výrobních postupů. Důkazem je černá čtyřramenná hvězda, kterou najdete na obalu nebo pod zátkou.

Cava Jaume Serra se hodí jako přípitek k oslavám stejně jako každé jiné šampaňské víno, je ale vynikající i k vychutnávání pravé španělské gastronomie, olivám, suchému pečivu picos, mořským plodům nebo sladkým dezertům. Obliba tohoto šumivého vína stoupá právě pro jeho skvělou chuť, která je jemnější než u ostatních, víno má jiskru a je ideální pro všechny oslavy, párty a výjimečné životní okamžiky.

Cava Brut
Bílé suché šumivé víno
Složení: 50 % Macabeo, 35 % Parellada, 15 % Xarel. Osvěžující ovocná chuť a bohaté perlení zaručuje lahodný požitek při každé oslavě. Nejlépe si je vychutnáte samotné jako aperitiv, skvěle se doplňuje s kaviárem, ústřicemi, sushi a dalšími asijskými pokrmy a mořskými plody.

Cava Demi Sec
Bílé polosladké šumivé víno
Složení: 50 % Macabeo, 35 % Parellada, 15 % Xarel. „Dosage“ se provádí stejným vínem, zrajícím tentokráte 12 měsíců v sudech. V chuti je lahodné, svěží a ovocně zakulacené. Objevují se tóny broskví, meruněk a medu. Hodí se k pokrmům z mořských plodů, ovocným salátům a sýrům, ale chutná výborně i samotné jako aperitiv.

Cava Rosado
Růžové suché šumivé víno
Složení: 60 % Pinot Noir, 40 % Trepat. Výrazná ovocná vůně se mísí s tóny jahod, třešní a vyváženou mineralitou. Víno je svěže čerstvé s dotykem kořenitosti, čisté a velmi příjemně pitelné, ideální pro všechny výjimečné momenty. Hodí se k pokrmům z mořských plodů, šunkám, ovocným salátům a sýrům, ale chutná výrobně i samotné jako aperitiv.

Cava Brut Magnum
Bílé suché šumivé víno ve větším balení, láhev 1,5 l.
Složení: 40 % Chardonnay + Macabeo + Parellada, 20 % Xarel.

Vína Cava značky Jaume Serra zakoupíte např. na oficiálním e-shopu dovozce www.donpealo.cz nebo v jedné z mnoha poboček prodejen vín, destilátů a tabáků Don Pealo, které jsou v nákupních centrech po celé ČR.

Datum:02.09.2015 00:00
Reklama

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

4 hrdinové značky Hublot

Začal tenisový grand slam a Hublot u této příležitosti přeje mnoho štěstí a vítězství čtyřem skvělým tenistům.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama