MasterChef Menu — Jiří Štift

28.11.2012 11:00

Dokonce i tak talentovaný šéfkuchař, jako je Jiří Štift z hotelu Mandarin Oriental, může čas od času přivítat trochu té inspirace. Na základě své role v oblíbené reality show MasterChef vytvořit interaktivní 4chodové menu exkluzivně pro Lime&Tonic!

Menu :

Fantastické menu o čtyřech chodech zahrnuje předkrm, polévku, hlavní chod a dezert. Pro členy Lime&Tonic ho exkluzivně sestavil šéfkuchař restaurace Essensia a porotce televizní soutěže MasterChef Jiří Štift.

Dostupné jako večeře každý den od 18 hodin. Rezervujte laskavě nejméně 48 hodin předem, aby měl personál kuchyně dostatek času na obstarání čerstvých surovin.
Parkování zdarma je možné v hotelové garáži, je nutné předem rezervovat.

Mandarin Oriental
Nebovidská 459/1
Praha 1 - Malá Strana

ODKAZ na nabídku:
www.limeandtonic.com/prague/cs/weekly_deal.php?offer_id=2119

 
Co činí z jídla skutečně nezapomenutelný zážitek? Můžete začít čerstvými ingrediencemi použitými k vytvoření harmonie chutných chodů profesionálním šéfkuchařem, podávaných v přepychovém prostředí. A přesně to splňuje MasterChef Menu, nově vytvořené v restauraci Essensia hotelu Mandarin Oriental exkluzivně pro členy Lime&Tonic!

Jde o výjimečné a zároveň exkluzivní menu, které šéfkuchař Jiří Štift sestavil pouze pro členy Lime&Tonic. Využil svých zkušeností z populární televizní show MasterChef a sestavil každý chod velice interaktivně. Prvním chodem jsou šneci na pražský způsob, tedy vynikající šneci gratinovaní s petrželkou a ančovičkami a lehce obalení ve strouhance. Tato chutná malá sousta jsou podávána s ulitami, takže si je můžete vybírat pomocí speciálního náčiní. Pokud šneci nepatří mezi vaše oblíbence, můžete si vybrat jiný předkrm z a la carte menu. Následuje moderní varianta kulajdy, klasické české polévky s lehce povařeným vejcem, houbami, koprovými bramborami, která bude servírovaná přímo u vašeho stolu. Volba polévky je inspirována jedním z témat soutěže MasterChef, kterým byla moderní česká a slovenská kuchyně.

Jako hlavní chod se podává šťavnaté hovězí Wellington, které šéfkuchař zalije hustou omáčkou z červeného vína přímo u vašeho stolu. I tento chod je inspirován soutěží MasterChef, v níž museli soutěžící připravit Wellington z různých druhů masa. Jde o tradiční anglický způsob přípravy – silný plátek hovězí svíčkové obalený v paštice, poté zabalený v listovém těstu a opečený. Ochutnáte tak vynikající klasiku, která se přímo rozpouští na jazyku. Večeři zakončíte sladkou tečkou – větrníčky Croquembouche podávanými s vanilkovým krémem a horkým karamelem. Zákusek se ovšem jen tak nepodává, vy se na jeho přípravě budete sami podílet – dostanete totiž hotové větrníčky plněné krémem a k tomu misku horkého karamelu. Účastníci soutěže MasterChef si je samozřejmě museli udělat od základu sami, ovšem vaše úloha bude jednodušší: na vašem stole bude skleněná deska, takže si budete moci buď vytvořit vlastní Croquembouche, nebo si hotové větrníčky máčet v karamelu. Jde o fantastický dezert a dokonce se i zapojíte do přípravy!

Vynikající večeře v restauraci Essensia je jedním z nejlepších kulinárních zážitků v Praze a vy nemusíte být expertem přes gastronomii, abyste její kvalitu docenili. Takže si udělejte čas na nadčasové bezchybné chutě a dovolte Jiřímu Štiftovi, svému osobnímu šéfkuchaři pro tento večer, aby se postaral o všechno ostatní!

www.limeandtonic.com

www.limeandtonic.com/prague/cs/weekly_deal.php?offer_id=2119
Datum:28.11.2012 11:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama