Frederic Panaiotis stojí v čele domu Ruinart

Šampaňské Ruinart je odkazem dokonalosti

30.07.2015 00:00

Každá generace přebírá úkol stát se strážcem a ochráncem rodinné odbornosti ve výrobě šampaňského, jedinečného dědictví značky i poslání celého rodu. Po téměř třech stech let je tato nejstarší značka šampaňského stále věrná svým původním hodnotám, zakletým do tajemství jemných zlatých bublinek.
Příběh se začal psát v 17. století ve městě Reims. Během vlády Ludvíka XIV., v době největší pompy a slávy Versailles, vzdělaný benediktýnský mnich Dom Thierry Ruinart, který pocházel z rodiny kupců s textilem, dostal nápad k nezaplacení. Předpověděl, že nové šumivé víno, které pocházelo z jeho rodného regionu Champagne, čeká skvělá budoucnost. I přesto, že Dom Ruinart zasvětil svůj život službě Bohu, jeho obchodní instinkt byl naprosto přesný. Během výjimečné éry 18. století, v době, kdy Voltaire a Montesquieu zakládali osvíceneckou školu filosofie, synovec Doma Ruinarta, Nicolas Ruinart, počal realizovat vizi svého strýce. Původně kupec s látkami, Nicolas Ruinart se začal věnovat obchodu se šumivým vínem v roce 1729. Do té doby nešlo šampaňské přepravovat ve velkých sudech. Královská vyhláška však v roce 1728 povolila přepravu vína v lahvích a tím se šampaňskému otevřely nové obzory.

Odkaz úspěšnosti
V čele rodinné firmy se střídaly generace rodiny Ruinart, ale duch inovace zůstával stále jednou ze základních hodnot značky. Claude Ruinart se například rozhodl investovat do starých dolů na křídu, nad nimiž bylo vystavěno město Reims a jeho opevnění. Byl to geniální tah – rodina Ruinart tak získala unikátní, teplotně stabilní a rozlehlý sklad pro svá vína. Tři podzemní úrovně s hloubkou do 38 metrů a celková délka osmi kilometrů nabízejí ideální podmínky pro fermentaci a archivaci šampaňského, a to vše v nádherném prostředí bílých „lodí katedrály“ prostoupených sloupci světla. Tento unikátní komplex v roce 1931 získal status národní kulturní památky.
I přesto, že se značka již od počátku své existence zaměřuje na export, její duch a úspěchy jsou pevně ukotvené ve Francii. Styl značky Ruinart je vždy spojován s nejelegantnějšími a nejslavnějšími místy v Evropě.

Ruinart, šampaňské s moderní duší
Na začátku byla odrůda Chardonnay. Moderní, výrazná a vytříbená. Její charakter udává tón. Komplexní a jedinečný styl vín Ruinart vychází z neustálé inovace, originality, potěšení z chuti, intenzity smyslového vjemu – zkrátka styl, který nezná rovného. Originální a na první pohled rozeznatelné lahve šampaňských vín Ruinart jsou ztělesněním pracně získané odbornosti míchání jedinečných cuvéee: R de Ruinart, Ruinart Blanc de Blancs a Ruinart Rosé. Všechna vína nesou pečeť Ruinart – jemné bublinky, které ve sklenici stoupají tenkým, dlouhotrvajícím sloupcem, jedinečnou čistotu a svěžest. Nicméně každé z vín se vyznačuje jinou aromatickou stopou a vlastním charakterem.
Po celou dobu existence značky jde respektovaná vinařská rodina Ruinart vždy a jen cestou dokonalosti a kultivuje umění šampaňského vína. Výsledná cuvée se vždy podávala u královských dvorů v Evropě a následně v nadzvukových rychlostech i na palubě letadel Concorde.
Ruinart má tradičně velmi úzký vztah k umění. V roce 1895 oslovil André Ruinart tehdy nejslavnějšího ilustrátora, Čecha Jana Muchu, a nechal si u něho vyrobit plakát, který svojí moderností rozpoutal velmi živou diskusi.
I dnes je značka Ruinart úzce spjata se světem moderního umění; je partnerem mnoha mezinárodních uměleckých akcí, například ARCO, Carré Rive Gauche, London Design a Miami Art Basel. Společnost Ruinart si také nechává na zakázku tvořit díla moderních umělců a designérů. Například India Mahdavi vytvořila pro Ruinart novou verzi slavné stříbrné lžičky. Emmanuel Dietrich navrhl unikátní sklo pro vyniknutí aromatické komplexnosti cuvée Dom Ruinart Rosé 1996. Pro dárkové balení vína Ruinart Blanc de Blancs Collection Prestige 2007 vytvořil Christian Biecher zátku ve tvaru květu révy Chardonnay flower, přičemž se nechal inspirovat rodinným erbem.
V neposlední řadě navrhl holandský designér Marteen Baas "Dom Ruinart Bouquet de Champagne", svoji vlastní interpretaci skla z 18. století z benátského skla Murano.
A zatímco toto vše probíhá na povrchu země, dole v podzemí pečují sklepmistři o vzácná vína…
 
Datum:30.07.2015 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama