Frederic Panaiotis stojí v čele domu Ruinart

Šampaňské Ruinart je odkazem dokonalosti

30.07.2015 00:00

Každá generace přebírá úkol stát se strážcem a ochráncem rodinné odbornosti ve výrobě šampaňského, jedinečného dědictví značky i poslání celého rodu. Po téměř třech stech let je tato nejstarší značka šampaňského stále věrná svým původním hodnotám, zakletým do tajemství jemných zlatých bublinek.
Příběh se začal psát v 17. století ve městě Reims. Během vlády Ludvíka XIV., v době největší pompy a slávy Versailles, vzdělaný benediktýnský mnich Dom Thierry Ruinart, který pocházel z rodiny kupců s textilem, dostal nápad k nezaplacení. Předpověděl, že nové šumivé víno, které pocházelo z jeho rodného regionu Champagne, čeká skvělá budoucnost. I přesto, že Dom Ruinart zasvětil svůj život službě Bohu, jeho obchodní instinkt byl naprosto přesný. Během výjimečné éry 18. století, v době, kdy Voltaire a Montesquieu zakládali osvíceneckou školu filosofie, synovec Doma Ruinarta, Nicolas Ruinart, počal realizovat vizi svého strýce. Původně kupec s látkami, Nicolas Ruinart se začal věnovat obchodu se šumivým vínem v roce 1729. Do té doby nešlo šampaňské přepravovat ve velkých sudech. Královská vyhláška však v roce 1728 povolila přepravu vína v lahvích a tím se šampaňskému otevřely nové obzory.

Odkaz úspěšnosti
V čele rodinné firmy se střídaly generace rodiny Ruinart, ale duch inovace zůstával stále jednou ze základních hodnot značky. Claude Ruinart se například rozhodl investovat do starých dolů na křídu, nad nimiž bylo vystavěno město Reims a jeho opevnění. Byl to geniální tah – rodina Ruinart tak získala unikátní, teplotně stabilní a rozlehlý sklad pro svá vína. Tři podzemní úrovně s hloubkou do 38 metrů a celková délka osmi kilometrů nabízejí ideální podmínky pro fermentaci a archivaci šampaňského, a to vše v nádherném prostředí bílých „lodí katedrály“ prostoupených sloupci světla. Tento unikátní komplex v roce 1931 získal status národní kulturní památky.
I přesto, že se značka již od počátku své existence zaměřuje na export, její duch a úspěchy jsou pevně ukotvené ve Francii. Styl značky Ruinart je vždy spojován s nejelegantnějšími a nejslavnějšími místy v Evropě.

Ruinart, šampaňské s moderní duší
Na začátku byla odrůda Chardonnay. Moderní, výrazná a vytříbená. Její charakter udává tón. Komplexní a jedinečný styl vín Ruinart vychází z neustálé inovace, originality, potěšení z chuti, intenzity smyslového vjemu – zkrátka styl, který nezná rovného. Originální a na první pohled rozeznatelné lahve šampaňských vín Ruinart jsou ztělesněním pracně získané odbornosti míchání jedinečných cuvéee: R de Ruinart, Ruinart Blanc de Blancs a Ruinart Rosé. Všechna vína nesou pečeť Ruinart – jemné bublinky, které ve sklenici stoupají tenkým, dlouhotrvajícím sloupcem, jedinečnou čistotu a svěžest. Nicméně každé z vín se vyznačuje jinou aromatickou stopou a vlastním charakterem.
Po celou dobu existence značky jde respektovaná vinařská rodina Ruinart vždy a jen cestou dokonalosti a kultivuje umění šampaňského vína. Výsledná cuvée se vždy podávala u královských dvorů v Evropě a následně v nadzvukových rychlostech i na palubě letadel Concorde.
Ruinart má tradičně velmi úzký vztah k umění. V roce 1895 oslovil André Ruinart tehdy nejslavnějšího ilustrátora, Čecha Jana Muchu, a nechal si u něho vyrobit plakát, který svojí moderností rozpoutal velmi živou diskusi.
I dnes je značka Ruinart úzce spjata se světem moderního umění; je partnerem mnoha mezinárodních uměleckých akcí, například ARCO, Carré Rive Gauche, London Design a Miami Art Basel. Společnost Ruinart si také nechává na zakázku tvořit díla moderních umělců a designérů. Například India Mahdavi vytvořila pro Ruinart novou verzi slavné stříbrné lžičky. Emmanuel Dietrich navrhl unikátní sklo pro vyniknutí aromatické komplexnosti cuvée Dom Ruinart Rosé 1996. Pro dárkové balení vína Ruinart Blanc de Blancs Collection Prestige 2007 vytvořil Christian Biecher zátku ve tvaru květu révy Chardonnay flower, přičemž se nechal inspirovat rodinným erbem.
V neposlední řadě navrhl holandský designér Marteen Baas "Dom Ruinart Bouquet de Champagne", svoji vlastní interpretaci skla z 18. století z benátského skla Murano.
A zatímco toto vše probíhá na povrchu země, dole v podzemí pečují sklepmistři o vzácná vína…
 
Datum:30.07.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama