Sekt ze dna Vranovské přehrady, VS Lechovice, foto: Bohumil Brejžek
Sekt ze dna Vranovské přehrady, VS Lechovice, foto: Bohumil BrejžekSekt ze dna Vranovské přehrady, VS Lechovice, foto: Bohumil BrejžekSekt ze dna Vranovské přehrady, VS Lechovice, foto: Bohumil Brejžek

Sekt ze dna přehrady

30.07.2015 10:00

Vranov nad Dyjí se stává každoročně v srpnu svědkem zajímavé události, kdy se na zdejší přehradě provádí slavnostní výlov. Neloví se však ryby, nýbrž dochází k vyzdvižení Lechovického sektu, který vždy rok zraje v hloubce čtyřiceti metrů na dně přehrady. Ve speciálním železném koši bylo letos uloženo 914 lahví, jež všechny mají své majitele. Znalci vína si je zakoupili v internetové aukci.

Už počtrnácté loví potápěči sekty, které si vinaři z Vinných sklepů Lechovice uložili na dně přehrady. S nápadem přišel bývalý lechovický ředitel Ivan Kalaš a sekt byl poprvé potopen ke slavnostnímu výročí devíti set let založení Vranova nad Dyjí - tehdy to bylo přesně 900 lahví, každým rokem pak počet lahví narůstá přesně o jednu.

Unikátní sekt
Sekt ukládaný na dno Vranovské přehrady je vyroben z odrůdy Sauvignon tradiční metodou druhotného kvašení v lahvi. Podle odborníků dává uložení při stabilní teplotě pěti stupňů Celsia a tlaku zhruba pěti atmosfér tomuto sektu nezaměnitelnou chuť.

Lechovický sekt zrající za přispění unikátních podmínek vodní hlubiny se stal pojmem mezi gurmány. Úspěšná tradice ale vznikla s cílem pomáhat velmi prospěšné organizaci - Centru Paraple. Všechny vyzdvižené lahve jsou totiž předmětem dražby, jejíž výtěžek získává Centrum Paraple pomáhající lidem ochrnutým po poškození míchy přizpůsobit se nové životní situaci, zlepšit fyzický a psychický stav, dosáhnout co největší míry soběstačnosti a nezávislosti, vrátit se do svého přirozeného prostředí a získat předpoklady ke společenskému a pracovnímu uplatnění.

Zúčastněte se dražby
Výjimečné lahve lze zakoupit pouze v dražbě, do níž se může zapojit každý. Stačí se jen napojit na webové stránky www.vslechovice.cz. Koupí 1 ks Sektu Lechovice přispějete na konto Centra Paraple částkou, která je rovna částce 1000,- Kč a rozdílu Vámi nabídnuté ceny a ceny vyvolávací, která je 1500 Kč. Za každý vydražený sekt obdržíte navíc jednu pozvánku na bohatý raut při slavnostním výlovu. „Jsme všem vděčni. Paraple stojí ze sedmdesáti procent na lidské dobročinnosti,“ říká jeho ředitelka Alena Kábrtová.

Slavnostní večer
Zábavný večer se uskuteční v sobotu 15. srpna od 17.00 hodin na hrázi Vranovské přehrady. Těšte se na velkolepou show, jejímž hlavním aktérem bude známá rocková kapela Arakain. Pořadatelé slibují i dokumentární film, na němž bude sumec Lech vyprávět nejen o výrobě šumivého pokladu, ale i o tom, co se děje pod hladinou po dobu, co ho střeží.

Výlov sektu je mezi příznivci lechovického vína vždy příjemnou příležitostí sejít se u sklenky dobrého vína a společně sledovat, jak potápěči vyzdvihují za dna Vranovské přehrady ocelové klece. Galavečer je vítaným setkáním všech gurmánů, pro něž se tento zvláštní sekt již stal pojmem.

Celou show zakončí ohňostroj odpalovaný z hladiny jezera. Barevné gejzíry jisker se na noční obloze objeví úderem třiadvacáté hodiny a nekompromisně ohlásí, že Galavečer je u konce. Korzující davy lidí se sklenkou vína se však po hrázi budou procházet ještě dlouho do nedělního rána. Dokud bude co pít...

Datum:30.07.2015 10:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama