Haupt Lakrits
Haupt LakritsChristian HauptHaupt Lakrits

Lékořicové pralinky

22.07.2015 13:00

Lékořice. Trpká, hořká, zemitá, někdy až kouřová chuť, kterou buď milujete, nebo vás ponechá chladnými. Vy, kdo patříte do první skupiny, budete jásat. Uznat, že tohle černé cosi má něco do sebe, ale budete muset i vy druzí – až ochutnáte kombinaci lékořice s prvotřídní belgickou čokoládou!

Na český trh se dostal vynikající produkt ze Švédska: lékořicové pralinky a bonbony značky Haupt Lakrits. Chuťové kombinace extrakvalitní lékořice z Kalábrie s vynikající čokoládou, mandlemi a dokonce i ovocem, osloví i zaryté odpůrce „pendreku“. Při rozkousnutí pralinky je lékořice cítit jen kdesi v pozadí – od zahájení výroby v roce 2014 bylo testováno zhruba 50 receptů a výsledkem je současná nabídka, která určitě napomůže k větší oblibě lékořice i v našich krajích. Právě neuvěřitelně lahodné a výjimečné kombinace činí z Haupt Lakrits delikatesu, která je výjimečná i v zemi, kde se lékořice používá na běžné vaření snad v každé domácnosti. Samozřejmostí u tak vytříbené značky je to, že produkty jsou čistě přírodní, bez obsahu barviv, ochucovadel či konzervantů. Jedinečný je i elegantní design dóz, který z krabičky pralinek činí krásný a stylový dárek, který rozhodně nezklame. Skvěle doplní lahev whisky, šampaňského nebo kvalitního vína, se kterým se lékořicové pralinky ostatně i doporučují konzumovat.

Skandinávská tradice, léčivá síla a výjimečné recepty = dosud nepoznaná chuť, kterou si zamilujete
Za značkou Haupt Lakrits stojí majitel Christian Haupt. Inspiraci našel na Islandu, kde má výroba čokolády v kombinaci s lékořicí obrovskou tradici. Lékořicové bonbóny jsou v různých obdobách populární v celé Skandinávii. Produkty obsahují nejlepší lékořici, která se dá vůbec ve světě obstarat, a v kombinaci s čokoládou nebo jinými přísadami se liší od běžně dostupných lékořicových produktů.

Stejně jako asi před 30 lety, kdy bylo mnoho těch, kteří objevili tmavou kvalitní čokoládu, ačkoliv do té doby byla oblíbená jen čokoláda mléčná, se totéž stane s lékořicí. Věříme, že více lidí začne věnovat pozornost přísadám, výrobním postupům a použitým doplňkových látkám. Chceme být v čele tohoto vývoje posouvání hranic,“ říká Christian. Co značku odlišuje a činí z ní nádherný a jedinečný dárek, je i krásný, čistý a elegantní design.

Nabídka Haupt Lakrits
Aktuální nabídka značky zahrnuje čisté lékořicové bonbony, pralinky – lékořici obalenou v čokoládě a lékořicový prášek, který se používá na vaření. Kromě stálých produktů má značka v nabídce i sezonní produkty ve speciálním chuťovém provedení i stylovém obalu.

  • Lékořicové bonbony. Obsahují 9 % čisté lékořice z italské Kalábrie, oproti běžným 2 % nebo 6 % v luxusnějších produktech. Lékořicový kořen se vaří tradiční metodou 8 hodin a 10 týdnů zraje. Produkty neobsahují žádná barviva, ochucovadla ani konzervanty. Ve sladké a slanější variantě. 
  • Čokoládové pralinky. Chuťově nejvytříbenější jsou lékořicové pralinky – kousky kalábrijské lékořice obalené mléčnou belgickou čokoládou. Lékořicová trpkost tak v ústech zaniká v kombinaci s vynikající sladkou čokoládovou chutí. Jedny jsou obaleny ve skořicovém prášku (Chok), druhé v křupavé cukrové krustě (Krisp).
  • Lékořice v prášku. Přísada na vaření, bez níž se neobejde žádný skandinávský recept. Ve dvou variantách. Kalábrijská lékořice je vynikající zejména do dezertů a na běžné vaření, má silnou a ostrou chuť. Lékořice z Persie je nejlepší do sladkých pokrmů – zkuste ji přidat do perníku nebo bábovky. 
Kde je najdete
Produkty Haupt Lakrits najdete na oficiálním e-shopu www.lakrits.cz, ve vybraných prodejnách s delikatesami (např. Gurmetum v OC Nový Smíchov a OC Chodov v Praze), na pražské žižkovské televizní věži nebo nově v prodejně s dárky Almara Shop v Praze 9. Přehled prodejních míst najdete na webových stránkách. Cena je 349 Kč za jedno balení.

Oficiální e-shop: www.lakrits.cz
Datum:22.07.2015 13:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama