Hennessy Very Special Limited Edition by Ryan McGinness
Hennessy Very Special Limited Edition by Ryan McGinnessHennessy Very Special Limited Edition by Ryan McGinnessHennessy Very Special Limited Edition by Ryan McGinness

Hennessy Very Special

07.07.2015 00:00

Spolupráce oblíbeného výrobce koňaku Hennessy s předními světovými umělci pokračuje. Výsledkem je nejnovější limitovaná edice Hennessy Very Special Limited Edition by Ryan McGinness. Tento všestranný umělec, jehož neutuchající inspirací je kosmopolitní New Yorku, vdechl století prověřené tradici a uznávanému savoir-faire nový náboj. Láhev ve speciálním designu s fluorescentními barevnými paprsky, které v noci svítí, potěší každého milovníka jantarového moku a stane se i žádaným sběratelským artiklem. Svým výtvorem rozšířil McGinness dlouhou řadu úspěšných uměleckých kolaborací, do níž se v minulosti zapojil například Shepard Fairey, brazilské duo Os Gemeos či mistr graffiti Futura 2000.

Ryan McGinness
Ryan McGinness je všestranný umělec, který se narodil ve Virginii. Aktuálně žije a pracuje v New Yorku. Součástí jeho díla jsou kresby, malby, plastiky, tisky, knihy nejrůznější produkty
a instalace. McGinness je uměleckou ikonou a proslul především širokospektrálními kresbami, které pracují se známými vizuálními symboly, korporátními logy a současným symbolismem.

Známé tituly jako New York Times, Black Book či Vogue jej označují za "průkopníka nové sémiotiky" či "uměleckou hvězdu". McGinnessovo dílo je bezpochyby jedním z nejpůsobivějších výtvorů symbolismu v současném uměleckém světě. Jeho práce byly součástí expozic prestižních muzeí a galerií po celém světě, včetně Muzea moderního umění v New Yorku, Muzea současného umění v San Diegu, Virginského muzea umění, španělského MUSAC či japonského Misumi Collection.

Základem McGinnessova kreativního procesu je formule prvky › sloučeniny › směsi. „Používám analogii s chemií: v mé práci se kresby stávají sloučeninami, ze kterých vzniká hotové dílo. Výsledná směs má poté podobu malby, plastiky či instalace", vysvětluje umělec.

Tato analogie je také základem spolupráce se značkou Hennessy. „Můj jazyk prvků, sloučenin a směsí lze snadno aplikovat i na svět koňaku Hennessy, který staví na hroznech, eaux-de-vies a jejích mísení. Spojuje nás kreativní transformační proces, který je fascinující", vysvětluje umělec.

Ryan McGinness a značka Hennessy vyznávají také stejné hodnoty, které se k tomuto procesu pojí. Základem je důkladný výběr ingrediencí a jejich smísení - zcela jedinečným a neopakovatelným způsobem. Proces samotný je pro ně stejně důležitý jako výsledný produkt, možná i důležitější.

Limitovaná edice
Je jasné, proč si značka Hennessy ke své další umělecké spolupráci vybrala právě všestranně nadaného umělce - Ryana McGinnesse. Na začátku byl Ryan vyzván, aby reinterpretoval klasické prvky láhve Hennessy Very Special - včetně ikonického erbu. „Fakt, že jsem mohl změnit klasický erb a tradiční symbol, vypovídá o velké otevřenosti značky Hennessy novým ideám", popisuje umělec.

Kreativní vize při návrhu láhve byla ovlivněna dvěma základními zdroji inspirace: jednalo se o sérii Black Holes, která je základem umělcova díla doplněnou o spojení základních charakteristik, tzv. metadat láhve a jejího obsahu. „Láhev mi připadala jako ideální objekt pro rozšíření mé série Black Holes. Zahrnutí základních charakteristik pro mě bylo také důležité, protože právě o to se ve své práci snažím".

Pro Ryana McGinnesse představují metadata jakousi informací pod informací, podtext, který přináší další úroveň porozumění. Něco jako popisky k dílu pod obrazem v muzeu. V tomto případě představují metadata soubor piktogramů navržených tak, aby vyjádřily standardní surové informace (obsah alkoholu, množství a podobně). Autorovým cílem však bylo zobrazit je exkluzivním způsobem.

Součástí designu je i McGinnessův "podpis", působivý symbol zářícího oka Radiating Eye. Objevuje se na vinetě i jako součást erbu. „Zářící oko je figurativní kresba, která zpodobňuje mnohostrannou vizi. Tento autobiografický prvek prochází celou mou tvorbou a zobrazuje můj zájem o rozvoj ducha", popisuje umělec.

Základem návrhu nové limitované edice jsou působivé ikonické symboly Ryana McGinnesse. Design ale na první pohled zaujme spíše spletitými liniemi fluorescenčních barev, které jsou inspirovány autorovým cyklem Black Holes. „Předchozí návrhy limitovaných edicí mi připadaly příliš tmavé, a tak bylo mým záměrem je rozzářit. Pracoval jsem
s jasnou barevnou paletou a světlo světa tak spatřila bílá viněta s fluorescentními paprsky, které vycházejí ze středu. Přál bych si, aby působila jako osvícení
", uzavírá autor.

Hennessy Very Special: historie 
Koňak Hennessy Very Special je ztělesněním značky Hennessy, má jedinečný styl a je mistrovským důkazem umění mísení. Je moderní podobou Hennessy Three Star a je nejoblíbenějším koňakem na světě. Díky spojení hřejivých a plnokrevných chutí přetrvává jeho kvalita věky a znovu a znovu dokáže oslovovat milovníky tohoto jantarového moku hledající něco opravdu výjimečného.

Degustační průvodce
Síla mísení
Čichové vjemy kombinují intenzivní a ovocný charakter s příjemnými dubovými tóny. Na patře nás nejprve zaujme výrazná chuť připomínající pražené mandle, doprovázená svěžími, živými odstíny hroznů.

Ztělesnění značky Hennessy
Koňak Hennessy Very Special je velmi náročný na výrobu, vše však návdavkem vrací svou vynikající chutí. Svůj nenapodobitelný styl si v běhu let stále uchovává. Je třpytivým odrazem vytříbeného know-how domu Hennessy. Jeho smělá povaha je výsledkem pečlivého výběru těch nejvýraznějších a nejvýjimečnějších eaux-de-vie. Po několika letech zrání v sudech z francouzského dubu jsou eaux-de-vie s mistrovským a pečlivým dohledem smíseny.

Jedinečný okamžik
Podělte se o Hennessy Very Special a vytvořte tak unikátní zážitek. Vychutnejte si jej neředěný, na ledu nebo jako součást koktejlu a objevujte jeho charakter.

Limitovaná edice Hennessy Very Special by Ryan McGinness s fluorescentními barevnými paprsky, které v noci svítí, je v prodeji od června 2015 ve specializovaných prodejnách, e-shopech, makru a dalších řetězcích. Doporučená maloobchodní prodejní cena: 750 Kč.

O značce Hennessy
Jedinečná značka koňaku Hennessy se zrodila v roce 1765 ve francouzském městě Cognac. Výjimečnost značky Hennessy pochází ze „sklepů zakladatele“, zbudovaných roku 1774 Richardem Hennessym pro uchování nejvzácnějších eaux-de-vie. Od té doby se rozšířila na pět kontinentů, zabydlela se v různých kulturách a stala se známou tisíce mil od svého původního domova. Značka se stala ikonou, symbolem a hlasatelem kultivovanosti a elegance. Již více než 2 a půl století vyrábí značka na stejném místě s tou samou pečlivostí výrobek, který je oceňován na celém světě. Ačkoli Hennessy zůstává věrný své minulosti, umí jít s dobou. Eaux-de-vie střežené po sedm generací rodinou Fillioux zaručuje autentický styl Hennessy. Hennessy ovládá světově nejpozoruhodnější a nejvýznamnější zásobu eaux-de-vie, včetně eaux-de-vie označených datem 1800!

Datum:07.07.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama