Grand Cru Restaurant & Bar je druhou nejlepší restaurací v Praze

01.07.2015 00:00

Tím nejatraktivnějším pro hosty je druhé místo v 9. ročníku prestižního žebříčku Top restaurace týdeníku Euro.  „Jde o velkou poctu, kterou beru jako známku toho, že gastronomii v Grand Cru děláme dobře. Moc mě těší, že jsme se do výběru dostali tak brzo. V dnešní konkurenci bych to považoval skoro za zázrak. Jde o skvělou motivaci mě i mého týmu do další práce,“ říká Jan Punčochář, šéfkuchař Grand Cru Restaurant & Bar. V letošní anketě se restaurace umístila těsně za vítězem ankety La Degustation Bohême Bourgeoise.
Grand Cru Restaurant & Bar vsadil na zvučná jména, která jsou jedničkami ve svých oborech. Zásadní byla výměna francouzského šéfkuchaře za Jana Punčocháře, který již ve své předešlé restauraci La terroir dokázal, že je právem považován za jednoho z nejlepších moderních šéfkuchařů u nás vůbec. Druhou trefou do černého byl i skvělý sommelier Jakub Přibyl, který pracuje i jako head sommelier společnosti Premier Wines & Spirits, která restauraci provozuje. Punčochář s Přibylem tak vdechli nově otevřenému podniku nezapomenutelný charakter. „Už na začátku jsme měli představu, že budeme v Grand Cru propojovat výborné jídlo s krásnými víny, která se budou navzájem doplňovat. Šlo nám o to, abychom hostům nabídli stoprocentní gastronomický zážitek,“ vzpomíná Jakub Přibyl. Toto spojení zohlednila i porota žebříčku Top restaurace, kterou každoročně pořádá týdeník Euro. Grand Cru Restaurant & Bar obdržel 9,5 bodů z možných 10 a na první příčku v královské kategorii fine dining mu tak scházelo pouze půl bodu. První místo patřilo restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise se skvělým šéfkuchařem Oldřichem Sahajdákem.
Porotu zaujala Punčochářova nevšední jídla, jako jsou sašimi z tuňáka s telecím morkem nebo pstruh po mlynářsku s kysaným zelím a rösti. Při hodnocení stranou pochopitelně nezůstala ani šéfkuchařova specialita. „Můj signature dish je holub z Anjou. Jedná se o holubí prso s mandlovou raviolou, omáčkou z uzeného tymiánu a vývarem Consommé. Chuť pokrmu netradičně dokresluje zmrzlina z holubích jater,“ vysvětluje Punčochář. Kromě chodů v restauraci, nabízí Grand Cru také originální barové menu. Najdete mezi nimi například domácí klobásky, uzený bůček či krevety na medvědím česneku s chilli a chorizo omáčkou.
O Premier Wines & Spirits:
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1992. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a lihovin a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který loni prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem a Richardem Švédou. Hlavní sommelier PWS Jakub Přibyl je trojnásobným držitelem titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a lihoviny z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo ve vinném sklepě a tapas baru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i Národní banka vín sídlící v Praze v Platnéřské 4. V roce 2015 se společnost stala výhradním dodavatelem vína pro Ples v Opeře.
Více na www.1er.cz.
 
Datum:01.07.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama