Toniky Thomas Henry: Vyzkoušejte hořké osvěžení s tradicí
Rinkero s Thomas Henry Ultimate GrapefruitMystic & Spice s Thomas Henry Mystic MangoPink Ink s Thomas Henry Cherry Blossom Tonic

Hořké osvěžení s tradicí

02.06.2015 09:00

Od roku 2010 inspiruje vizionář Thomas Henry mladou stejnojmennou firmu z Německa k výrobě perfektních nealkoholických nápojů. „Lékárník Thomas Henry v 18. století vyrobil první sodovku na světě. Jméno takového člověka je dobrým synonymem pro ještě lepší toniky a limonády,“ vysvětluje Samer Selbak, brand ambassador Premier Wines & Spirits. Společnost Thomas Henry ve svém portfoliu nabízí kromě klasické varianty také jedinečné toniky z bezinek a třešní, zázvorové pivo a limonády s příchutí grapefruitu či manga.

Nápoje berlínské firmy mají dospělou a plnou chuť, ať už samostatně, nebo v long drinku. „Produkty Thomas Henry si zakládají si na skvělé receptuře, vybraných ingrediencích a jsou vyrobeny z přírodní minerální vody z pramenů ze Severního Porýní-Vestfálska. Oproti jiným tonikům a limonádám obsahují méně cukru a více ovoce,“ dodává Selbak. 

Vlajkovou lodí je Thomas Henry Tonic Water. Ten experti považují za jeden z pěti nejvhodnějších toniků do oblíbeného drinku Gin&Tonic. Vyniká hlavně svým citrusovým aroma a vyšším obsahem chininu, jež zaručuje jemnou hořkost. „Jelikož je vždy ve skleničce Gin&Tonic více toniku než ginu, je velmi důležité si vybrat ten správný tonik k dobře padnoucímu ginu. Kupříkladu standardní Thomas Henry Tonic se výborně hodí k G`vine ginu, který je dost aromatický a výrazný. Na druhou stranu třeba tonik s příchutí bezu je lépe kombinovat s lehčími giny jako je například Gin Mare. S trochou bazalky pak chutná fantasticky,“ vysvětluje Selbak.

Thomas Henry Cherry Blossom Tonic: Jaro vždy a všude
Živé barvy sakury značí začátek jara, zatímco se dny prodlužují a oteplují. Thomas Henry Cherry Blossom Tonic je inspirován japonskou kulturou. Jemná hořkost toniku se v něm spojuje se sladkostí třešní a nádechu květin. Kromě zářivě růžové barvy si ho zamilujete jako doplněk ginu nebo vodky. Cena: 30 Kč, prodává se po 24 kusech. www.1er.cz.

Thomas Henry Mystic Mango: Magicky ovocný
Mango je hvězdou mezi exotickým ovocem. V limonádě Thomas Henry Mystic Mango doplňují jeho sladkost tajemné ovocné plody pitanga. V létě zaručeně osvěží s ledem a plátkem limetky i jako součást long drinku v kombinaci s kořeněným rumem. Cena: 30 Kč, prodává se po 24 kusech. www.1er.cz.

Thomas Henry Ultimate Grapefruit: Sladkokyselý a mimořádný
Kořeny grapefruitu sahají do 18. století zkřížením sladkého pomeranče s řízně hořkým pomelem. Podobnou chuťovou kombinaci nabízí limonáda Thomas Henry Ultimate Grapefruit. Je sladkokyselá, vyvážená a výrazná. Grapefruitové limonády jsou velmi oblíbené v Karibiku a nejlépe chutnají čisté na ledu nebo v kombinaci s vodkou či tequillou. Cena: 30 Kč, prodává se po 24 kusech. www.1er.cz.

Recepty na drinky
Rinkero
5 cl lotyšské vodky Riga Black
Thomas Henry Ultimate Grapefruit
Naplňte skleničku ledem, přidejte vodku Riga Black a dolejte sladkokyselý Thomas Henry Ultimate Grapefruit. Před vámi stojí typický lotyšský drink, který zaručeně osvěží. Zdobit můžete čerstvým grapefruitem.

Mystic & Spice
4 cl rumu Ron de Jeremy Spiced
2 cl čerstvé limetkové šťávy
Thomas Henry Mystic Mango
Do sklenice vložte led a zalijte čerstvou limetkovou šťávou a kořeněným rumem Ron de Jeremy. Přidejte Thomas Henry Mystic Mango a pečlivě promíchejte. Servírujte s plátky limetky.

Pink Ink
4 cl Ginu Greenall`s
Thomas Henry Cherry Blossom Tonic
Trs máty
Vinnou sklenici naplňte zhruba do poloviny ledem, ginem Greenall`s a promíchejte barovou lžící. Přes barovou lžíci přilijte Thomas Henry Cherry Blossom Tonic a přidejte trs máty. Do narůžovělého drinku se zamilujete.

O Premier Wines & Spirits
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1992. Společnost se věnuje velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji vín a lihovin a může se pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který loni prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem a Richardem Švédou. Hlavní sommelier PWS Jakub Přibyl je trojnásobným držitelem titulu mistra ČR v sommelierství. Vína a lihoviny z nabídky Premier Wines & Spirits mohou zákazníci ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Bar v centru Prahy v Lodecké ulici nebo ve vinném sklepě a tapas baru Monarch v ulici Na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i Národní banka vín sídlící v Praze v Platnéřské 4. V roce 2015 se společnost stala výhradním dodavatelem vína pro Ples v Opeře. Více na www.1er.cz.

Datum:02.06.2015 09:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama