Namíchejte si koktejl, pánové

27.10.2012 11:00

Máte ve svém okolí někoho, kdo vás má potřebu neustále omračovat výbornými kombinacemi pití, míchá vám s nadšením roztodivné koktejly a servíruje na každé návštěvě odvážné experimenty? Nebo jste to přímo vy?

Nyní mají všichni možnost se v této oblasti zdokonalit, a to pod osobním vedením českých barmanských špiček na zážitkových kurzech pro veřejnost, které pořádá Barlife Akademie.

PS: Blíží se Vánoce, nemáte inspiraci na dárek? Kurz Barlife Akademie určitě potěší všechny zletilé!


Pobavit se večer v baru při sklence dobrého pití patří k oblíbeným činnostem mnoha z nás. Zvláště pak, když se jedná o posezení s milými přáteli nebo jen relax po práci. Skvělé koktejly a nápoje vám podají v opravdu dobrých barech. Ale také není na škodu vybavit si bar domácí a namíchat si své oblíbené pití v soukromí.

Na trhu je k dispozici spousta nápojových lahůdek, je však vždy dobré dbát na jejich kvalitu a být pozorní při jejich výběru. Když už si domácí bar vybavíte, vyzkoušejte doma také své oblíbené nápoje míchat, je škoda neobjevit různé kombinace chutí, které dohromady nabízejí. Proto je také ideální se v tomto směru alespoň v základu vzdělat, naučit se základní postupy, používat báze i vaše drinky zdobit. Právě takovou příležitost nabízí nově Barlife Akademie na svých barmanských zážitkových kurzech.

Kurzy Barlife Akademie poskytnou účastníkům ve čtyřech hodinách něco málo z teorie nápojové gastronomie, dají nahlédnout do výroby nápojů i jejich historie. Základem kurzu je ale samozřejmě praktická část. Jako lektoři v Barlife Akademii působí nejlepší barmani z barů zvučných jmen, jako jsou pražský Bugsy's nebo Tretter's a také čeští barmani se zkušeností z předních zahraničních podniků. Máte tedy jedinečnou příležitost se setkat se zajímavými lidmi a vyptat se na všechno, co vás zajímá. Tito profesionálové vás naučí základy, jak zacházet s barmanským vybavením, naučí vás základní mixologické postupy i najít si váš vlastní styl přípravy koktejlů. Určitě nebudou chybět ani atraktivní triky, které může zvládnout každý zručný jedinec. Ke kurzům patří také ochutnávky vlastnoručně vytvořených koktejlů. Kdo si co namíchá, to si taky vypije, a může také poměřit svůj výsledek s ostatními. 

Součástí Barlife Akademie jsou také degustace různých druhů alkoholických nápojů. Nejen že si vyzkoušíte, jak chutná například 8 druhů různých rumů, ale naučíte se poznávat ty kvalitní, které přináší opravdu příjemný gurmánský zážitek z jejich konzumace. Barlife Akademie disponuje velkou galerií různých alkoholických nápojů. Mezi nimi jsou i netradiční typy alkoholu, které běžný spotřebitel jen tak nesežene a nemá šanci ochutnat. Takovou zajímavostí je například nejpálivější vodka na světě Naga Chilli (250 000 SHU).

Kurzy Barlife Akademie nejsou stále stejné. Jejich předností je právě to, že zájemci mají možnost širokého výběru z různých témat, na které jsou jednotlivé kurzy zaměřené. Rumy, koňaky, letní koktejly, horké koktejly, drinky z tequily a nespočet dalších. Vše si vyzkouší všichni účastníci na vlastní „ruce a chuť“. Lektor nejdříve drink představí, okomentuje jeho přípravu a také ukáže vhodný způsob servisu nebo tip na zdobení drinku. Po té se všichni za svými bary s vlastním vybavením ujmou sklenic, shakerů, míchátek…a připraví si drink vlastní.

Kurzy se konají v příjemném prostředí malebné vily na Praze 6. Učebna Barlife Akademie je nově rekonstruovaná, vybavená mobilními bary s bohatou zásobou potřebného barmanského náčiní a galerií nápojů, se kterými účastníci kurzů pracují. Moderní design umocňují zlaté okřídlené shakery na stěnách. Barlife Akademie má k dispozici dokonce vlastní bylinkovou zahradu, kde je v teplejších měsících možné během kurzu odpočívat, popíjet a diskutovat s „kolegy“. Ke kurzům také patří občerstvení, káva, čaj, nealko nápoje a bagety k zakousnutí.

Veškeré informace o lektorech, plánovaných tématech zážitkových kurzů, termínech a cenách se dozvíte na www.barlifeakademie.cz, kde se lze na kurz i přímo registrovat.

Kurzy Barlife Akademie jako tip na skvělý vánoční dárek!

Blíží se doba Vánoc. Každý rozmýšlí nad dárky pro své blízké tak, aby byly vhodné a měly úspěch. Všichni totiž máme radost, když se dárek „podaří“. Letos může být ten nejlepší vánoční dar právě Barlife Akademie!

Máte jistotu, že bude originální, bude bavit a zároveň chutnat. A navíc přetrvá – obdarovaný si odnese nové zkušenosti i nápady, které naopak může poté předvést vám. Darovat můžete slevu na kurz nebo dárkový poukaz na kurz podle libovolného výběru.

Ukázky receptury drinků Tomáše Kučery, lektora Barlife Akademie:
Old Fashioned

5 cl bourbonu

1 kostka třtinového cukru

1,5 střiku Angostura bitters

1 střik Orange bitter

Připrava: přímo do skla

Sklo: whiskovka 
Datum:27.10.2012 11:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama