S.T.Dupont na míru pro vás

23.10.2012 00:00

S.T.Dupont, výrobce luxusních zapalovačů, per, koženého zboží a dalších doplňků pro muže a ženy, letos oslaví 140. výročí své existence. Francouzská společnost je proslulá vysokou kvalitou svých výrobků, ale také výrobou produktů na míru, unikátně vytvořených podle požadavků daného klienta a v souladu s mottem „výjimečné produkty pro výjimečné lidi“.

K oslavě 140 výjimečných let a ročního výročí vstupu na český trh navštíví Prahu pan Fabrice Bourgard, muž zodpovědný za vytváření produktů na míru.

S.T.Dupont má dlouhou legendární tradici vytváření vysoce kvalitního luxusního zboží s osobním přístupem. Již v roce 1872 Simon Tissot Dupont vyráběl cestovní zavazadla a kožené zboží, jehož každý detail byl vytvářen na míru těm nejvýše postaveným společenským vrstvám.

Proslavený zapalovač, který při sobě nosily i takové osobnosti jako Pablo Picasso, Andy Warhol a Marilyn Monroe, byl vytvořen v roce 1941 na zakázku pro mahárádžu z Patialy. Ten si objednal pro své manželky stovku kabelek minaudière s čínským lakem, a každá z nich měla obsahovat i zapalovač vyrobený z čistého zlata. Jackie Kennedy-Onassis si zamilovala svůj Dupont zapalovač s jednoduchým vyrytým J tak moc, že napomohla vzniku dalšího z kultovních produktů společnosti - peru Classique, prvnímu luxusnímu kuličkovému peru, symbolu moderního designu.

Výrobky navržené pro legendární hvězdy světového filmu Audrey Hepburn a Humphreyho Bogarta – taška Riviera a taška Bogie, jsou inspirací pro nově vzniklé kolekce, přičemž pro každou z nich bylo speciálně navrženo pero a zapalovač.

Fabrice Bourgard, který je u společnosti S.T.Dupont zodpovědný za výrobu předmětů na míru individuálním zákazníkům, uvedl: „Jsme schopni na míru vyrobit jakýkoli produkt, a to nejen pro urozené zákazníky, hlavy státu nebo hollywoodskou elitu. Každý klient je vždy osobně seznámen s celým procesem vytváření produktů, které odpovídají jeho osobnosti a preferencím.“
S.T.Dupont během tohoto významného roku představil také tři nové limitované edice - Apocalypse, Zodiac a Second Empire.

Na počest Mayů a v přesvědčení, že v prosinci roku 2012 končí mayský kalendář reprezentující konec jedné epochy a „konec světa“, S.T.Dupont ve spolupráci s Tournairem vytvořil jedinečnou limitovanou řadu – Apocalypse. Philippe Tournaire, umělecký klenotník s více než 40 lety zkušeností, vytvořil produkty kombinující řemeslo architekta s výrobou vysoce kvalitních šperků, a to vše s využitím výjimečných drahých kamenů a pečlivé sochařiny.

Kolekce Apocalypse obsahuje řadu Prestige skládající se z pera, zapalovače a popelníku a řadu Premium obsahující pero a zapalovač.

Každý Tournairův výrobek je vyroben z bronzu, vyleštěn, jsou do něj vyryty požadované motivy a nakonec je pokryt zlatou patinou. Jedná se o velmi ojedinělou kolekci s celosvětově limitovanou dostupností.

Kolekce Zodiac obsahuje pero a zapalovač a vznikla také ve spolupráci s klenotníkem Philippem Tournairem. S.T.Dupont Zodiac Sagittarius je pero, jehož hrotem vytvořeným z 18karátového zlata je vzdána pocta plynoucímu času. Pohyblivý globus, na kterém je vyobrazeno všech dvanáct znamení zvěrokruhu, je umístěn na víčko pera.

Každé znamení je znázorněno na černém pozadí globu pomocí hvězd; jedna z hvězd je vytvořena z bílého diamantu. Zapalovače, kterých bylo vyrobeno pouze 31 kusů od každého modelu, představují exkluzivní limitovanou edici společnosti S.T.Dupont.

Každý zapalovač má specifický design a je věnován jinému znamení zvěrokruhu. Do černého laku jsou vyryty znaky daného znamení spolu s jeho názvem, který je umístěn nad ním. Tyto zapalovače jsou vyráběny na zakázku a klient si může vybrat z jednoho z dvanácti znamení zvěrokruhu.

A konečně kolekce Second Empire, která se skládá ze tří řad. Řada Diamond nabízí jedinečnou kombinaci detailně propracovaných per vyrobených z bílého zlata a laku doplněnou o 153 bílých diamantů umístěných na peru a 222 na zapalovači. Tyto produkty, které jsou ztělesněním francouzského luxusu, budou vyrobeny v celkovém počtu 28 sérií na celém světě.

Řada Prestige nabízí produkty s jemně vyřezanými bronzovými detaily. Osm rubínů je ručně vsazeno do každého produktu a zdobí každý z 1 872 výrobků. 1 872 je číslo shodné s rokem, kdy byla společnost založena. Znalci si také jistě zamilují stolní sadu Prestige (vyrobenou také v počtu 1 872 kusů), která obsahuje držák na pero a kalamář.

Řada Premium byla vytvořena, aby spojila každodenní s výjimečným. Charakterizuje ji černý lak a na povrchu jemné motivy ve světle zlaté barvě a medailon s dvojitým D. I těchto produktů bylo vyrobeno 1 872 kusů.Datum:23.10.2012 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Toto je Nespresso. Je recyklovatelné

Největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě se blíží a Nespresso bude opět u toho.

Nespresso a Designblok 2018

Svět prémiové kávy Nespresso a unikátního designu se opět propojuje během týdne designu v rámci jubilejního 20. ročníku Designblok 2018.

Italské dědictví

Proslulá italská značka Dolce & Gabbana po velkém úspěchu připravuje možnost nechat si ručně personifikovat ikonickou kabelku Sicily Bag.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama