Kaiserštejnský palác 2015

Vína a destiláty z celého světa

15.01.2015 08:00

Ve dnech 28.1. a 29.1.2014 se uskuteční již 15. ročník tradiční mezinárodní prodejní výstavy vín a destilátů Kaiserštejnský palác 2015 pod záštitou společnosti Premier Wines & Spirits. Jde o největší akci svého druhu v České republice.

„Oproti předchozím ročníkům bude letošní výstava v Kaiserštejnském paláci nejen o vínech, ale i o destilátech, kterým bude věnováno celé jedno patro. V posledním roce jsme výrazně rozšířili právě portfolio destilátů. Návštěvníci se tak mohou těšit na opravdové skvosty jak mezi víny, tak mezi destiláty,“ popisuje Richard Švéda, generální ředitel Premeir Wines & Spirits. Součástí výstavy budou i řízené degustace exkluzivních světových vinařských domů pod taktovkou nejlepšího českého sommeliera Jakuba Přibyla.

Na výstavě vín a destilátů Kaiserštejnský palác 2015 představí svá vína více než 30 vinařství a 20 výrobců destilátů z celého světa. Mezi mini nebudou chybět zvučná jména jako Vincent Girardin, Banfi, Barone Ricasoli, Doňa Paula, Talamonti, Marqués de Murrieta, Kracher, Pichler nebo Graham´s. Návštěvníci se ale mohou těšit i na zcela nové značky, které nově nabízí společnost Premier Wines & Spirits. „Jednou z našich největších novinek bude význačné španělské vinařství Codorniu a jako překvapení představíme i tři nová moravská vinařství. Pro zájemce budou připraveny také dva bary, kde budou špičkoví barmani míchat známé i méně známé koktejly. Těšit se můžete na prezentace značek jako Gin Mare, Monkey 47, Prunier nebo Douglas Laing,“ láká Švéda.

Novinkou letošního ročníku výstavy v Kaiserštejnském paláci bude i zcela nová sommelierská soutěž Premier prix de sommelier, již zaštítila asociace sommelierů ČR. Hlavní cenou soutěže bude čtyřdenní zájezd po vinných stezkách Itálie. „Na rozdíl od většiny soutěží bude tato zaměřena hlavně na Itálii. Soutěž bude probíhat ve čtyřech kolech, kdy tři budou neveřejné a finále bude veřejnosti přístupné. Ve finále se návštěvníci mohou těšit na tři nejlepší sommeliery, kteří budou vybráni z minulých kol. Ti budou muset zvládnout test fotek, párování jídla a servis sektu,“ popisuje Jakub Přibyl, hlavní sommelier Premier Wines & Spirits a jeden z nejlepších sommelierů ČR.

Nedílnou součástí výstavy budou i exkluzivní řízené degustace jako “ročníková Champagne”, “unikátní terroir Chablis”, jež povede právě Jakub Přibyl nebo srovnávací degustace Cognac vs Armagnac, kterou bude provázet Stéphane Burnez, cellar master z Cognac Prunier. Malé občerstvení pro všechny návštěvníky pak připraví Grand Cru Restaurant & Bar a vinný sklep a tapas bar Monarch.

Kdy: 28. - 29.1. 2015, od 13:00 do 20:00hod
Kde: KAISERŠTEJNSKÝ PALÁC, MALOSTRANSKÉ NÁMĚSTÍ 37/23, PRAHA 1
Cena vstupného: 550,-

Vstupenky můžete zakoupit na eshopu www.1er.cz, v Grand Cru Restaurant & Bar, Lodecká 4, Praha 1 či ve vinném sklepu a tapas baru Monarch, Na Perštýně 15, Praha 1.
__________________________________________________________________________________
O Premier Wines & Spirits:
Historie společnosti Premier Wines & Spirits sahá až do roku 1992. Věnuje se maloobchodnímu i velkoobchodnímu prodeji vín a lihovin. Premier Wines & Spirits se může pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který loni prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem a Richardem Švédou. Hlavní sommeliér PWS Jakub Přibyl je trojnásobným držitelem titulu mistra ČR v sommeliérství. Vína a lihoviny z nabídky Premier Wines & Spirits může zákazník ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Baru v centru Prahy v Lodecké ulici nebo ve vinném sklepě a tapas baru Monarch v ulici na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i Národní banka vín sídlící v Praze v Platnéřské 4. Více na www.1er.cz.

Reklama

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Nejlepší výkony jezdců

Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě, FMX Gladiator Games má za sebou zřejmě svůj nejzdařilejší ročník.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Svěží a lehká

Mladá vína mají v tuzemsku dlouhou tradici. Své příznivce si získala hlavně díky osobitému charakteru a příjemným svěžím tónům.

Chuť Paříže

Blíží se sváteční sezóna, což znamená, že je čas připravit se na oslavu ve velkém stylu a dopřát si kávové chvilky s trochou luxusu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama