Jablkovo švestkový punč se skořicí
Kořeněný jablečný punč se zázvoremKořeněný jablečný punč se zázvoremHorký Baron s příchutí švestkyHorký Baron s příchutí hruškyČernorybízový punč s jablkemBaron HildprandtKing of Scots 70cl

Netradiční horké drinky

09.12.2014 08:10

Kvalitní alkohol se sice nemusí míchat a nejlepší bývá čistý, ale v těchto zimních dnech se každý zahřeje rád. Horkým svařeným vínem či punčem z adventních trhů ale moc potěšení nečeká. Silně oslazený drink z produktů kvality nevalné raději vyměňte za lahodný mok. Petr Vopálenský, barový specialista společnosti Premeir Wines & Spirits připravil několik drinků z Barona Hildprandta, nové lihoviny z jihočeské Blatné a z výborné whisky The King of Scots.

Punč přivezli z Indie
Indie je rodným krajem punče, který se do Evropy dostal až v 17. století díky britským kolonistům. Název tohoto nápoje je odvozen od hindského termínu panča, což znamená pět. Přesně tolik bylo původně ingrediencí, z nichž se punč skládal a to z vody, cukru, čaje, vína a araku – indické pálenky, která vzniká destilací zakvašených palmových šťáv či třtinové melasy. Někdy se do nápoje přidávalo ovoce nebo koření.

Co se ale dává do punčů a jiných horkých nápojů dnes? Může to být whisky, skotská, víno anebo rum. Hodně záleží na vaší fantazii. Pokud si ale nevíte rady, máme pro vás pár tipů. Jak alkoholické, tak i ty nealko ingredience seženete na eshopu www.1er.cz.

Horký Baron – hruška:
50ml Baron Hruška, 20ml Belvoire Ginger Cordial, 130ml horké vody
Ozdoba: zázvor, křížala jablko

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Skleničku ozdobíme zázvorem, limetou a sušeným jablkem(křížalou). Lahodná chuť hruškového destilátu se výborně doplňuje se štiplavou chutí zázvoru.

Horký Baron - švestka:
40ml Baron švestka, 30ml Belvoire Apple, Plum & Cinnamon, 130ml horké vody
Ozdoba: Skořice, sušená švestka

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Skleničku ozdobíme skořicí a sušenou švestkou. Jemná chuť švestek a skořice v horké kombinaci, zpříjemní zimní večery.

Jablkovo-švestkový punč se skořicí:
30ml The King of Scots, 40ml Belvoire Apple, plum & cinnamon cordial, 130ml horké vody
Ozdoba: Kolečko limety

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Do punče se skvěle hodí kolečko limetky pro vyváženost sladké chutě.

Černorybízový punč s jablkem:
30ml The King of Scots, 40ml Belvoire Blackcurrant and COX Apple cordial, 130ml horké vody
Ozdoba: Kolečko limety

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme postupně všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Skotská Whisky v kombinaci s černým rybízem a jablky je ideální partner po zimní lyžovačce.Ozdobná limeta.

Kořeněný jablečný punč se zázvorem:
30ml The King of Scots, 40ml Belvoire Spiced apple & Ginger cordial, 130ml horké vody
Ozdoba: Kolečko limety

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Mix horkého punče ze skotské Whisky a zázvorového cordialu Belvoir s jablky. Limeta opět příjemně vyladí sladkost punče.
________________________________________________________

O Premier Wines & Spirits:
Společnost Premier Wines & Spirits vznikla přejmenováním firmy Premier Wines, jejíž historie sahá až do roku 1992. Věnuje se maloobchodnímu i velkoobchodnímu prodeji vín a lihovin. Premier Wines & Spirits se může pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který loni prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem a Richardem Švédou. Hlavní sommeliér PWS Jakub Přibyl je trojnásobným držitelem titulu mistra ČR v sommeliérství. Premier Wines & Spirits spustila i unikátní koncept „Cesta kolem vinic,“ jehož cílem je edukovat veřejnost a poznávat víno ze všech koutů světa. Vína a lihoviny z nabídky Premier Wines & Spirits může zákazník ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Baru v centru Prahy v Lodecké ulici nebo ve vinném sklepě a tapas baru Monarch v ulici na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i Národní banka vín sídlící v Praze v Platnéřské 4. Více na www.1er.cz.

Datum:09.12.2014 08:10
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama