Jablkovo švestkový punč se skořicí
Kořeněný jablečný punč se zázvoremKořeněný jablečný punč se zázvoremHorký Baron s příchutí švestkyHorký Baron s příchutí hruškyČernorybízový punč s jablkemBaron HildprandtKing of Scots 70cl

Netradiční horké drinky

09.12.2014 08:10

Kvalitní alkohol se sice nemusí míchat a nejlepší bývá čistý, ale v těchto zimních dnech se každý zahřeje rád. Horkým svařeným vínem či punčem z adventních trhů ale moc potěšení nečeká. Silně oslazený drink z produktů kvality nevalné raději vyměňte za lahodný mok. Petr Vopálenský, barový specialista společnosti Premeir Wines & Spirits připravil několik drinků z Barona Hildprandta, nové lihoviny z jihočeské Blatné a z výborné whisky The King of Scots.

Punč přivezli z Indie
Indie je rodným krajem punče, který se do Evropy dostal až v 17. století díky britským kolonistům. Název tohoto nápoje je odvozen od hindského termínu panča, což znamená pět. Přesně tolik bylo původně ingrediencí, z nichž se punč skládal a to z vody, cukru, čaje, vína a araku – indické pálenky, která vzniká destilací zakvašených palmových šťáv či třtinové melasy. Někdy se do nápoje přidávalo ovoce nebo koření.

Co se ale dává do punčů a jiných horkých nápojů dnes? Může to být whisky, skotská, víno anebo rum. Hodně záleží na vaší fantazii. Pokud si ale nevíte rady, máme pro vás pár tipů. Jak alkoholické, tak i ty nealko ingredience seženete na eshopu www.1er.cz.

Horký Baron – hruška:
50ml Baron Hruška, 20ml Belvoire Ginger Cordial, 130ml horké vody
Ozdoba: zázvor, křížala jablko

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Skleničku ozdobíme zázvorem, limetou a sušeným jablkem(křížalou). Lahodná chuť hruškového destilátu se výborně doplňuje se štiplavou chutí zázvoru.

Horký Baron - švestka:
40ml Baron švestka, 30ml Belvoire Apple, Plum & Cinnamon, 130ml horké vody
Ozdoba: Skořice, sušená švestka

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Skleničku ozdobíme skořicí a sušenou švestkou. Jemná chuť švestek a skořice v horké kombinaci, zpříjemní zimní večery.

Jablkovo-švestkový punč se skořicí:
30ml The King of Scots, 40ml Belvoire Apple, plum & cinnamon cordial, 130ml horké vody
Ozdoba: Kolečko limety

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Do punče se skvěle hodí kolečko limetky pro vyváženost sladké chutě.

Černorybízový punč s jablkem:
30ml The King of Scots, 40ml Belvoire Blackcurrant and COX Apple cordial, 130ml horké vody
Ozdoba: Kolečko limety

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme postupně všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Skotská Whisky v kombinaci s černým rybízem a jablky je ideální partner po zimní lyžovačce.Ozdobná limeta.

Kořeněný jablečný punč se zázvorem:
30ml The King of Scots, 40ml Belvoire Spiced apple & Ginger cordial, 130ml horké vody
Ozdoba: Kolečko limety

Do připravené skleničky na horké drinky nadávkujeme všechny suroviny a zalijeme vařící vodou. Mix horkého punče ze skotské Whisky a zázvorového cordialu Belvoir s jablky. Limeta opět příjemně vyladí sladkost punče.
________________________________________________________

O Premier Wines & Spirits:
Společnost Premier Wines & Spirits vznikla přejmenováním firmy Premier Wines, jejíž historie sahá až do roku 1992. Věnuje se maloobchodnímu i velkoobchodnímu prodeji vín a lihovin. Premier Wines & Spirits se může pochlubit nejširším stálým portfoliem vín a lihovin v ČR. Firmu vlastní Martin Nejedlý, který loni prodal majoritu ve finančně-poradenské skupině Fincentrum, spolu s Lukášem Nádvorníkem a Richardem Švédou. Hlavní sommeliér PWS Jakub Přibyl je trojnásobným držitelem titulu mistra ČR v sommeliérství. Premier Wines & Spirits spustila i unikátní koncept „Cesta kolem vinic,“ jehož cílem je edukovat veřejnost a poznávat víno ze všech koutů světa. Vína a lihoviny z nabídky Premier Wines & Spirits může zákazník ochutnat i v Grand Cru Restaurant & Baru v centru Prahy v Lodecké ulici nebo ve vinném sklepě a tapas baru Monarch v ulici na Perštýně 15. Do skupiny Premier Wines & Spirits spadá i Národní banka vín sídlící v Praze v Platnéřské 4. Více na www.1er.cz.

Datum:09.12.2014 08:10
Reklama

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

4 hrdinové značky Hublot

Začal tenisový grand slam a Hublot u této příležitosti přeje mnoho štěstí a vítězství čtyřem skvělým tenistům.

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Cesta zpátky časem

Nespresso představuje 2 kávy v limitované edici inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách.

Firemní večírek nebo oslava

Ať už budete slavit s kolegy, s přáteli nebo jen ve dvou, vždy je důležité pít kvalitní sekt, po kterém nebudete mít ráno bolehlav.

Rychlokurz šumivých vín

Sekt, šampaňské, prosecco, crémant nebo cava. Nevíte, jak se zorientovat ve složitém světě bublinek? Je to snazší, než se na první pohled zdá.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama