British Airways a palubní menu

Bohaté palubní menu

01.12.2014 12:05

Zákazníci British Airways si mohou nově celý jeden měsíc před odletem objednat své jídlo z bohatého palubního menu, nabízeného v rámci letů do některé z dálkových destinací největšího britského leteckého dopravce. Nabídka se týká cestujících obchodní třídy Club World nebo vyšší ekonomické třídy World Traveller Plus. Zákazníci se díky této nové službě vyhnou mnohdy nepříjemné situaci, kdy jimi preferovaná volba pokrmu již v nabídce přímo na palubě není k dispozici.

,,Naším cílem je vnímat a reagovat na potřeby a přání každého cestujícího jednotlivě, abychom mohli následně poskytovat ten nejlepší servis, včetně palubního cateringu. Objednat si jídlo dle chuti budou moci naši zákazníci dopředu zatím na trasách mezi Londýnem a Las Vegas, Phoenixem, Rio de Janeirem, Vancouverem, Dallasem a Seattlem. Další destinace budou následovat začátkem roku 2015,“ říká Petr Duchek, obchodní ředitel British Airways pro Českou republiku a Slovensko. Zejména na linkách do Las Vegas a Phoenixu využije novou službu velké množství českých cestujících. Tyto destinace British Airways totiž patří mezi Čechy k nejoblíbenějším. Vybrat si dopředu z palubního menu mohou zákazníci oline prostřednictvím stránek www.ba.com v sekci Manage my booking.

Společnost British Airways je již od dob svého vzniku považována za lídra v inovacích v oblasti palubních služeb poskytovaných cestujícím během letu. Naposledy využila koncept tzv. páté chuti, nebo-li umami. Velmi intenzívně se zabývala vlivem nadmořské výšky, nižší vlhkosti a jiných ukazatelů spojených s létáním na chuť a kvalitu jídla. Na základně jejího zájmu vznikl koncept Height Cuisine, inspirovaný televizním pořadem předního britského šéfkuchaře Hestona Blumenthala Heston´s Mission Impossible.

Jedním z jeho doporučení bylo využít na palubách letadel ingredience, které obsahují chuť umami. Ta se nachází v mořských řasách, sušených rajčatech nebo parmesánu. Zrovna ona výborně funguje ve vysokých nadmořských výškách a dodává jídlům bohatou a zajímavou chuť. Menu, která British Airways nabízejí napříč všemi cestovními třídami obsahují právě prvky páté chuti.

O British Airways

British Airways je největší britskou leteckou společností, která létá do více než 179 destinací po celém světě. Je jednou z pouhých 10 společností, jež létají do všech pěti obydlených kontinentů planety. Za více než 90 let přepravily aerolinky asi 1.2 miliard zákazníků a patří mezi elitní světové přepravce. Jako jedny z největších na světě přepraví za rok přibližně 40 milionů zákazníků. Operují na londýnském letišti Heathrow, na zdejším nejmodernějším terminálu T5, který mají k dispozici exkluzivně jen zákazníci British Airways a Iberia Airlines. V květnu 2013 vyhodnotila na základě výzkumu mezi 12 miliony cestujícími společnost Skytrax Terminál 5 jako nejlepší na světě. T5 také vyhrál cenu Nejlepší nákupní letištní prostor na světě.

V září 2013 obdržely britské aerolinky ocenění jako nejlepší aerolinie, nejlepší dopravce na krátké lety, nejlepší první třída, nejlepší věrnostní program a nejlepší letištní salónky na Heathrow. Ocenění si vysloužili na základě výsledků výzkumů mezi čtenáři časopisů ve Velké Británii.

Čeští zákazníci mohou služeb British Airways využít na lince z Prahy do Londýna, která je v rámci zimního letového řádu platného od 26. října 2014 obsluhována až čtyřikrát denně v těchto odletových časech: Praha – Londýn: v 7:15, 11:00, 14:45, 18:40, Londýn – Praha: 7:20, 11:00, 14:50, 19:05. Více informací na www.ba.com.

Datum:01.12.2014 12:05
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Chytřejší příprava kávy

Essenza Plus je dokonalým řešením pro milovníky kávy, kteří u svých vzácných chvilek strávených s kávou chtějí propojit pohodlí a styl.

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama