ZENITH ACADEMY GEORGES FAVRE-JACOT
ZENITH ACADEMY GEORGES FAVRE-JACOTZENITH ACADEMY GEORGES FAVRE-JACOT

Academy Georges Favre-Jacot

25.11.2014 08:15

Jedna z prvních moderních hodinářských manufaktur se zrodila v malé švýcarské vesnici. Pokud chcete opravdu porozumět revoluci a pokroku, které firma reprezentovala, představte si zimu 1864 v Le Locle uprostřed Neuchâtelských hor. Jako každý rok, i tehdy byla sezóna příliš krutá pro obdělávání půdy, což přivedlo zemědělce k tomu, aby se stali hodináři. Když v roce 1865 Geroges Favre-Jacot, ve svých 22 letech, založil manufakturu na hodinky, netušil, že tak navždy změní způsob jejich výroby. Postavil moderní prostorné dílny, které dodnes stojí na původním místě. V průběhu let se továrna rozrostla ve velkou mezinárodní společnost a Georges Favre-Jacot se stal kapitánem hodinářského průmyslu. V roce 1969, šest měsíců před prvními krůčky lidstva na Měsíci, mistři hodináři v manufaktuře Zenith jako první na světě vyrobili integrovaný automatický strojek s chronografem. I když byl zatím první svého druhu, byl jedním z nejpřesnějších díky dosažení dosud nevídané frekvence 36 000 kmitů za hodinu. Příhodně pojmenovaný El Primero, později udal jméno a směr celé kolekce, která neustále posouvá hranice přesnosti a špičkové kvality.

Dva roky intenzivního výzkumu a vývoje dovedly mistry z dílny Zenith ke způsobu, jak umístit do malého prostoru náramkových hodinek 300 let starý systém známý jako řetízkový komparátor nátahu. Spirálovitý tvar zajišťuje dokonalou stabilitu hnací síly i při natažení pera. Řetízek, skládající se z celkem 575 dílů, je dlouhý 18 cm a zabezpečuje spojení bubínku pérovníku a mechanismu. Komplexní struktura umožňuje namotat řetízek tak, aby vydržel více než tři kilogramy tažné síly. Během celé rezervy chodu (nejméně 50 hodin), vyvíjí hnací pero sílu na mechanismus prostřednictvím řetízku, který se vine na bubínek. Úpravou odchylek tahu vyrovnává mechanismus sílu přenášenou do strojku chodu a následně do krokového kola z křemíku. Velikost a kuželovitý tvar mechanismu jsou založeny na mimořádně komplexních výpočtech, které se soustředí na každou ze sedmi částí konstrukčního vývoje.

Na počest 150-tého výročí značky Zenith a jejího zakladatele, vytvořila manufaktura model Academy Georges Favre-Jacot, jež je oslavou hodinářských dovedností jejích mistrů. Hodinky jsou vybaveny, jak jinak než, vysokofrekvenčním strojkem El Primero 4810. Ukazatel rezervy chodu je umístěn v pravé spodní části číselníku mezi 4 a 5 hodinou spolu s vrytými nápisy „Force constante“ a „High frequency“. Nalevo, mezi 7 a 8 hodinou se nachází malý sekundový číselník a logo manufaktury s legendární hvězdou. Prvek poutající pozornost na první pohled je otvor odhalující řetízkový komparátor nátahu, s bubínkem mezi 10 a 11 hodinou, a mechanismem, na který se vine řetízek, mezi 1 a 2 hodinou. Pouzdro je vyrobeno z růžového 18kt zlata, řemínek z hnědé krokodýlí kůže. Štíhlá luneta lemuje číselník ve stříbrných tónech vytvořený podle těch nejlepších hodinářských tradic. Hodinové a minutové ručky nesou modrý tón, zatímco hodinové indexy jsou pozlacené.

Na tomto mistrovském díle, které je vyrobeno v limitované edici 150-ti kusů, se podíleli ti nejzručnější mistři dílny Zenith. Dokonalá technická propracovanost modelu se pojí se stejně umným designem, který kombinuje moderní linie s optimálními proporcemi této časomíry, a evokuje slavnou minulost značky Zenith. Model Academy Georges Favre-Jacot je ztělesněním 150-ti let odvahy, smyslu pro dobrodružství a pokroku, jež si zaslouží oslavu.

Technické Specifikace Zenith Academy Georges Favre-Jacot
Strojek: El Primero 4810, ruční nátah
Frekvence: 36 000 vph
Rezerva chodu: minimálně 50 hodin
Funkce: hodinová minutová, sekundová mezi 7 a 8 hodinou, ukazatel rezervy chodu mezi 4 a 5 hodinou, vyrovnávací mechanismus chodu
Číselník: stříbřitý
Hodinové indexy a ručky: pozlacené a modré
Pouzdro: průměr 45 mm, 18kt růžové zlato
Sklíčko: safírové s antireflexním povrchem na obou stranách
Voděodolnost: 3 ATM
Řemínek: hnědá krokodýlí kůže
Cena: 1.700.000 Kč

O značce Zenith
Společnost byla založena roku 1865 v Le Locle vizionářským hodinářem Georgesem Favre-Jacotem. Její výrobky získaly okamžité uznání pro přesnost svých chronometrů, se kterými značka za více jak stoletou existenci získala několik prvenství – jednička v oblasti kapesních hodinek, palubních časovačů a náramkových hodinek. Po naprostém úspěchu legendárín řady El Primero vyvinula značka Zenith více jak 600 variant strojků. Samotná výrobna stojí na stejném místě, kde ji před 150ti lety Faver-Jacote založil, čímž stvrzuje kontinuitu, jež je v dnešní době raritou.

Zenith Boutique
Pařížská 4
110 00 – Praha 1
www.zenith-watches.com

Datum:25.11.2014 08:15
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Šťastné a technické

Kdy jindy udělat radost sobě či svým blízkým než o Vánocích. Nabídka Philips TV osloví běžné uživatele i ty nejnáročnější diváky.

Pravá sváteční atmosféra

Bílé vánoce s kapesním nožem Victorinox Sportsman White Christmas Special Edition 2018.

Dechberoucí na poslech

Opravdu dokonalý zvuk, jako mají například v Abbey Roads Studios, si nyní můžete vychutnat ve svém vlastním obývacím pokoji.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama