Veletrh Orgatec 2014
Veletrh Orgatec 2014Veletrh Orgatec 2014Veletrh Orgatec 2014Veletrh Orgatec 2014Veletrh Orgatec 2014Veletrh Orgatec 2014Veletrh Orgatec 2014Veletrh Orgatec 2014

Veletrh Orgatec 2014

06.11.2014 09:30

V týdnu 21. – 25. října proběhl v Kolíně nad Rýnem tradiční veletrh kancelářskéh nábytku Orgatec, který naznačil jak bude vypadat prostředí kanceláří v následujících letech. Vitra představila v rámci své instalace několik pracovních stylů využitelných pro různé typy společností, od malých start-upových firem až po velké nadnárodní společnosti. Snaží se tak ukázat, do jaké míry jednotlivé produkty utvářejí vzhled kancelářských prostor.

Pracovní prostředí významně ovlivňuje pohodlí, pocity i produktivitu zaměstnanců. Od moderního kancelářského nábytku se očekává, že bude plnit hned několik funkcí: vymezí pracovní protředí, usnadní týmovou práci, podpoří kreativitu a zvýší motivaci a produktivitu pracujících. Kancelář zároveň vypovídá o firemní identitě – nejen navenek, ale i směrem k zaměstnancům. Důležitou roli hraje kromě estetiky i několik dalších faktorů. Zaměstnanci se snadněji ztotožní s firmou, jejíž interiér dotváří charakter firmy a pracovních vztahů uvnitř. Interiér by měl být esteticky atraktivní a zároveň by měl být pro zaměstnance pohodlným a motivujícím prostředím. Často je však obtížné sehnat nábytek, který by vyhovoval individuálním potřebám a přáním klientů. Vitra proto rozšiřuje své portfolio designových produktů, které mají navzdory své odlišnosti – nebo možná právě díky ní – jedno společné: jsou natolik osobité a působivé, že dokáží odrážet i vytvářet identitu firmy.

Pro start-upy i velké firmy
Na letošním veletrhu Orgatec se Vitra ve svém stánku tematicky zaměřila na různé typy pracovišť a jejich styl. Celý prostor byl rozdělen na čtyři samostatné instalace, které zobrazovaly kanceláře nebo jejich části. Každá z nich pak odpovídala jinému typu pracoviště a snažila se přesně přizpůsobit jeho potřebám. Každá varianta nabídla jiný vzhled i atmosféru a umožňovala přizpůsobení kanceláře dle představ společnosti. Vitra ve svých návrzích počítá i s funkčními, ergonomickými, sociologickými, psychologickými a architektonickými požadavky a parametry kancelářského prostředí. Interiéroví designéři mají na výběr z celé řady standardních produktů a nepřeberného množství možností pro dané pracoviště.

Pracoviště a jejich styl:

“Industrial Workshop”
Instalace obsahující speciální reedici kancelářského nábytku od Jeana Prouvého – originální kousky z industriálního období, které dodávají interiéru syrovou produktivní energii. Autentické produkty ze 40. let 20. století jsou věčné, co se tvaru a kvality týče – některé byly nepatrně upraveny tak, aby odpovídaly požadavkům digitální práce (např. vedení kabelů). V každém ohledu plní stávající normy platné pro kancelářský nábytek. Poprvé byly použity v hlavním sídle společnosti G-Star RAW v Amsterdamu.

“Hacker Worshop”
Mladé firmy, především ty, které působí v digitálních odvětvích, často zaměstnávají čerstvé absolventy univerzit. Ti se nejlépe cítí právě v interiéru připomínajícím spíš vysokoškolské prostředí než typickou kancelář. Odpovídající nábytek se ovšem shání jen těžko. Vitra v Hacker Workshop ukázala, jak může kancelář vypadat, když je nadmíru flexibilní a adaptabilní nejen prostor, ale i nábytek – jinými slovy řečeno, když lze prostor i nábytek „naprogramovat“. Hlavní součásti instalace představuje systém stolů Hack a kancelářské židle Allstar od Konstantina Grcice. Hack dodává kancelářskému nábytku zcela nový nádech, a to díky svému neopracovanému vzhledu a syrovému materiálu. Díky měnitelnému nastavení výšky pracovní desky umožňuje práci v sedě i ve stoje a jednoduše se také promění v gauč. Židle Allstar je pohodlná i výstřední zároveň. Kombinace stolů Hack a židlí Allstar dává vzniknout pracovnímu prostředí s atmosférou start-upu, které nabízí neuvěřitelnou flexibilitu – nejen pro firmy, ale i pro jednotlivce.

“Innovation Atelier”
Innovation Workstyle Atelier je rozvržený a zařízený tak, aby zvyšoval motivaci a podněcoval kreativitu. Ideálními komponenty jsou dělící stěny Workbays od Ronana a Erwana Bouroullecových – všechny typy Workbays s měkkými látkovými panely navozují neformální uvolněnou atmosféru. Jednotlivé sestavy, které plní přesně vymezené funkce, vytvářejí efektivní produktivní systém. Z nových prvků Workbays 90 vznikají autonomní pracoviště vhodná pro týmovou práci, která lze donekonečna zvětšovat a tím je přizpůsobit každému pracovnímu prostoru.

Kavárna
Kavárna se ve Vitra stánku nacházela v srdci celé instalace, obklopena jednotlivými pracovišti. Právě kavárna je v současné době místem, kde dochází k setkávání častěji než kdy dřív – pracovníci se setkávají za pracovním i soukromým účelem, navazují kontakty, sdělují si názory nebo samostatně pracují. Kavárna na Orgatecu byla zařízená nejnovějšími i zavedenými produkty Vitra a Artek.

Další novinky
K nejnovějším produktům společnosti Vitra patří i kancelářské křesílko Grand Executive od Antonia Citteria, skládací stůl Super Fold Table od Jaspera Morrisona, který umožňuje rychlé změny zařízení místnosti díky jednoduché manipulaci, nestárnoucí klasika židle Aluminium Chair a Soft Pad Chair od Charlese a Ray Eamesových s novými koženými potahy a pohovka Alcove Plume Contract.

Datum:06.11.2014 09:30
Reklama

Náš zpěvák v ruském The Voice

Celosvětová pěvecká soutěž The Voice se v Rusku koná již pošesté. Letos poprvé za účasti našeho zpěváka, který v ní navíc sklízí úspěchy.

Tradičně luxusní detaily

Během týdne diskrétní a rafinovaný dandy, o víkendu uvolněný, dobrodružný urban styl. Nová sezóna vzdává hold našim mužům.

10 let COS

Na oslavu 10. výročí uspořádala značka COS party v The National Gallery během Fashion Weeku v Londýně.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Natura Siberica

Natura Siberica - přírodní BIO kosmetika ze Sibiře, kde příroda produkuje svoji krásu, sílu a čistotu ve formě bylinek a rostlin.

Žádné limity, čistě NATUREL

PUMA se spojila s renomovaným americkým grafickým umělcem NATUREL, který vkládá do svého umění odkazy ze sportu, módy a hudby.

V námořnickém stylu

Smysl pro design Hublotu nechybí, proto se brand rozhodl proměnit své dva přímořské butiky, v Saint-Tropez a Cannes, a odít je do navy hávu.

Letní turnaj v pétanque

Luxusní hodinářská značka Hublot včera uspořádala již druhý ročník turnaje v pétanque, a tím v Praze oslavila začátek léta.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
23.09.2017

Harley-Davidson Open House 2017

Nové motocykly Harley-Davidson řady Softail poprvé v ČR. Zkušební jízdy zdarma již na Open House 22. a 23. září.

Reklama