Praha má svůj první tradiční Bourbon Bar
Praha má svůj první tradiční Bourbon Bar - Tomáš TokaPraha má svůj první tradiční Bourbon BarPraha má svůj první tradiční Bourbon BarPraha má svůj první tradiční Bourbon Bar

Praha má svůj první tradiční Bourbon Bar

26.09.2014 13:30

Od září potěší všechny milovníky bourbonu a whisky tradiční Bourbon Bar, první svého druhu v centru Prahy, který představí zatím nejširší pražskou nabídku bourbonů a whisky na jednom místě. Portfolio 76 jedinečných druhů bourbon whisky čítá 28 klasických bourbonů, nechybí zde vyhlášené značky jako např. Woodford, Maker’s Mark nebo Blanton’s, dále 16 druhů whisky z USA a Kanady, 30 druhů whisky ze Skotska a Irska a dokonce 2 japonské whisky. Nabídka baru bude postupně rozšiřována o další jedinečné značky z různých koutů světa.

Kromě výběru vyhlášených bourbonů a whisky nabídne Bourbon Bar také jedinečné koktejly – řadu z nich připravených podle vlastních receptur, další alkoholické a nealkoholické nápoje a výběr netradičních pokrmů, například Krabí miniburgery s omáčkou Marie Rose nebo místní specialitu Bourbon Bar Burger.

Bourbon Bar se nachází v lobby Prague Marriott Hotelu v ulici V Celnici 8, v Praze 1 a jeho ředitel William Boulton-Smith uvádí: „Myšlenka nového baru vznikala přibližně půl roku a konceptem bourbonu a whisky jsme chtěli Pražanům i turistům nabídnout volbu, která mezi dosavadními pražskými bary chyběla.“

Předním mužem Bourbon Baru je Tomáš Toka, hlavní barman, jenž své zkušenosti sbíral jak ve vyhlášených českých podnicích, tak v zahraničí. Tomáš absolvoval řadu speciálních školení, mezi jinými je jediným českým absolventem Cointreau Academy, a jedním ze dvou českých absolventů Metaxa Academy. Účastnil se také řady prestižních soutěží, v nichž mu jeho dovednosti přinesly velice kvalitní umístění - 3. místo v Bacardi Cup, 3. místo v T.G.I. Friday´s a účast ve finále Havana Grand Prix.

O Bourbon Baru Tomáš říká: „Naším cílem je vytvářet jedinečnou atmosféru, podpořenou profesionálním personálem, skvělým servisem a netradičními nápoji. Základním principem je pro nás spokojený zákazník, který si z každé návštěvy odnese jedinečný zážitek a rád se k nám bude vracet.“

V příjemné atmosféře Bourbon Baru si na své přijdou jak pánové, tak dámy – široká nabídka nápojů a koktejlů uspokojí přání i těch nejnáročnějších znalců. Tomáš doporučuje: „Pro pány bych navrhoval silnější varianty bourbonů jako je Maker´s Mark, který má 45 % alkoholu. Dámám můžeme nabídnout lehčí variantu bourbonu, jako například Wild Turkey, nebo ovocnou variantu Jim Beama, případně některý z řady speciálních koktejlů. V nápojovém lístku máme například twisty na klasické staré receptury míchaných nápojů,“ a dodává: „Bourbon také skvěle doplňuje pokrmy a ke každé části menu baru od aperitivu až po digestiv jsme schopni připravit odpovídající nápoj. Například marinovaná žebírka se salátem lze výborně spojit se svěžím nápojem Berry smash, což je kombinace bourbonu, ovoce, máty, cukru a limetové šťávy.“

Díky několika různým variantám posezení v baru a soukromým zónám poskytne bar své zázemí nejen společenským setkáním, ale také byznysmenům při pracovních schůzkách.

BOURBON WHISKY
Základním rozdílem bourbonu a whisky je země původu. Bourbony se vyrábí výhradně v USA a jejich základem je z 51 % kukuřice doplněná dalšími obilovinami. Bourbony jsou obecně sladší a lehce kouřové, protože se skladují v nových opálených dubových sudech.
Whisky se vyrábí z ječmene, žita, pšenice a částečně kukuřice. Podmínkou je také uležení v dubových sudech, které ovšem nemusí být opálené. Jejich výslednou chuť ovlivňuje také voda využitá při výrobě.

NABÍDKA BOURBON WHISKY
Bar nabízí celkem 76 druhů bourbon whisky z různých koutů světa a portfolio bude dále rozšiřováno.
- 28 druhů bourbonů
- 8 druhů whisky z USA
- 22 skotských whisky
- 8 irských whisky
- 8 druhů whisky z Kanady
- 2 japonské whisky

TO NEJ V NABÍDCE
Každá značka i lahev v nabídce má svůj zajímavý příběh – některé z bourbonů se mohou pochlubit nejdelší tradicí produkce, která nebyla přerušena ani obdobím prohibice a řada z nich patří k nejlepším bourbonům na světě, např. Woodford, Maker’s Mark nebo Blanton’s. Značky jako Woodford nebo George Dickel jsou v Bourbon Baru zastoupeny v celé šíři dostupných exemplářů.

Top 5 bourbonů:
- George Dickel Cascade Hollow – majitel palírny prohlásil, že tento bourbon se vyrovná jakékoli skotské na světě. Tento bourbon má nádech čokolády s ovocnými tóny a dlouhou dochuť.
- Woodford Master´s Collection – majitel si sám ručně vyrábí své sudy, ve kterých dle něj musí tento bourbon zrát minimálně 6 let. Tento bourbon se vyznačuje dřevnatou, lehce kouřovou chutí s vůní tabáku a pochází z limitované edice.
- Blanton´s Original Single Barrel – receptura výroby tohoto bourbonu je rodinným tajemstvím, které se předává z otce na syna. Je jemný, lehce kouřový se zakulacenou chutí.
- Ridgemont Reserve 1792 – pochází ze samého srdce Kentucky, je starý 8 let a vyznačuje se bohatou květnatou chutí.
- Hancok´s Reserve – se svými 44,5 % alkoholu patří mezi silnější bourbony, voní po ovoci a lučních květech s tóny vanilky.

Top 5 whisky:
- Ardbeg – je nejkouřovější skotská whisky na baru, pochází z ostrova Islay.
- Whyte and Mackay 30 – je 30letá jemně kouřová, míchaná skotská whisky. Whisky, ze kterých je namíchána, zrají každá několik let ve vlastním sudu, po namíchání zrají další roky společně.
- Macallan Ruby – skotská whisky s chutí sušeného ovoce, zázvoru a muškátového oříšku s dlouhou dochutí.
- Powers Gold Label – patří mezi nejlepší irské whisky. Pochází z rodinné spolupráce s Tullamore Dew, je jemná, 3x destilovaná.
- Tyrconnell – jediná irská jednosladová whisky na baru, lehká a elegantní s jemnou chutí.

SPECIALITY BOURBON BARU
- Vlastní zrající whisky koktejl namíchaný v soudcích umístěných po straně baru – Smoky Hill. Jedná se o twist na koktejl „Penicilin“, který patří mezi 10 nejvyhledávanějších koktejlů na světě. Základem twistu je 16letá whisky, čerstvý zázvor, domácí zázvorový sirup a medová voda.

- Whisky sour s ovocnou espumou
- US whisky sour s portským vínem
- Maple old fashion

VRCHNÍ BARMAN – TOMÁŠ TOKA
Tomáš se řídí heslem „Není čas ztrácet čas“ a tento přístup mu pomohl získat neocenitelné zkušenosti v oboru, které sbíral jak v České republice, tak v zahraničí. Své první zkušenosti vstřebával pod taktovkou bratří Schaffrových v Schaffy´s v Karlových Varech, následně působil v několika barech v Praze, mimo jiné také v Tretter´s New York cocktail baru.
Jako jediný stále pracující český barman absolvoval Tomáš Cointreau Academy ve Francii a je jedním ze dvou českých barmanů, kteří prošli školením Metaxa Academy, jež probíhalo na ostrově Sámos a v Athenách. Při svých zahraničních cestách navštívil Tomáš množství nejlepších světových barů a poznal řadu nejlepších světových barmanů, jako například Erika Lorincze, Stano Vadrnu, Garyho Regana a Toma Dyera, a stále zůstává inspirován jejich prací. Tomáš vyznává jedinečnou atmosféru a profesionální přístup – nejdůležitější je skvělý servis zákazníkům, kteří si z každé návštěvy odnesou jedinečný zážitek, díky němuž se budou rádi vracet zpět.

KONCEPT BOURBON BARU
Bourbon Bar vychází z konceptu tradičních amerických barů. Jeho moderní pojetí poskytuje příjemný otevřený prostor evokující dojem útulného obývacího pokoje, ale zároveň Vás rozproudí jeho dynamika. Komfortní a moderní vybavení splňuje všestranné požadavky návštěvníků vyhledávajících přívětivé místo k posezení s přáteli u kvalitního bourbonu či ke schůzce s obchodními partnery. Široká nabídka prvotřídních bourbonů a whisky ideálně doplňuje kvalitní steaky a další lahůdky baru a tvoří základ jedinečných koktejlů.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE
Bar o rozloze 290 m2 nabízí 80 míst k sezení.
Otevírací doba:
Neděle – čtvrtek: 17:00 – 1:00
Pátek – sobota: 17:00 – 2:00


Datum:26.09.2014 13:30
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama