Muži vs. videohry vs. ženy

Muži vs. videohry vs. ženy

19.09.2014 11:00

Muži prostě milují videohry a ženy s tím nic nenadělají. Každý chlap se rád nechá pohltit světem virtuální reality a fantazie, ženy zase naopak raději žijí v reálném světě.

Zadaní muži se snaží dělat kompromisy a hraním tráví času méně, než kdyby byli singl. Ale jejich ženám se to stejně zdá příliš. Na čí straně je ale právo? Možná neuškodí si porovnat pro a proti. Autorství každé z pětice argumentů asi není třeba vysvětlovat.

Proti

Absence sexu
Sedíte u počítače nebo konzole celý víkend, ve dne v noci, ani si nestačíte všimnout, že si vaše přítelkyně pořídila nový sexy obleček nebo že se vám lačně otírá nahými prsy o záda. Pak se ale nedivte, když si pro orgasmus zaskočí k sousedovi.

Zkreslená realita
Ne, po ulici opravdu nechodí zombíci ani jiná monstra a vy vážně nejste svalnatý voják ani nepřekonatelný fotbalista. Pod postelí se neukrývá nevyčerpatelná munice a nežijete v roce 1909. Ač nám to Angelina Jolie trochu kazí, tak většina holek vážně nemá nohy až do nebe, nehází bujnou hřívou, neumí běhat na dvaceticentimetrových podpatcích a nemá přírodní šestky. Když paříte, tak si s ženami nepovídáte, vlastně jen přikyvujete a ani nevnímáte, co vám říkají. Vy si ale nepovídáte s nikým, vaše slovní zásoba se scvrkla na „utíkej, střílej, dej mu ránu, bacha záda“. Občas neuškodí zajít s kámošem na panáka a rozšířit si obzory.

Tloustnutí
U videoher jen sedíte na křesle a hýbete palcem, navíc k tomu vypijete několik desítek piv, živíte se pizzou nebo fast foodem a břicho roste a roste. Aktivní pohyb vám vůbec nic neříká… argumentujete kinectem, vážně tomu chcete říkat sport? Vaše slečna si šla zaběhat do parku, o kterém ani nevíte, že ho máte pod domem, potkala tam vysportovaného aktivního fešáka. Komu asi dá přednost?

Čas a peníze
Víte, kolik by za všechny hry, které doma máte a které vás po měsíci omrzely, bylo bot, kabelek nebo šatiček? Jasně, pak hru střelíte kámošovi nebo na nějakém pochybném herním fóru, obnošeným oblečením ale zase uděláte radost bezdomovcům! Navíc jsou videohry snad největším žroutem času. Nevnímáte nic kolem sebe, venku začalo jaro, v kině proběhlo několik premiér velkofilmů, Leonardo DiCaprio zase nezískal Oscara a vaše holka už není vaší holkou.

Hygiena
Nejenže nevidíte, neslyšíte, vy se ani nemyjete! Sami sebe sice necítíte, ale věřte, že po víkendovém maratonu před obrazovkou s absencí mýdla, deodorantu a zubní pasty to není úplně to pravé ořechové. Prý že správný chlap má smrdět, možná tak na divokým západě! Ale vidíte snad v obýváku nějakého živého koně nebo indiána? Haló, jsme v 21. století! Nebuďte překvapení, až se konečně odlepíte od monitoru a začne vás zajímat i něco jiného než vojáci nebo zombíci, že přítelkyni zrovna „bolí hlava“.

Pro

Rychlé prsty
Viděli jste někdy hráče PC her při akci? Zvládá psát rychlostí světla, směrovat svou postavu, a do toho ještě ovládat myš s chirurgickou přesností. Jeho prsty jezdí samy sem a tam, tam a sem. Myslím, že výhody pro něžné pohlaví jsou zcela zřejmé...vynikající prstoklad.

Teoretický MacGyver
Střílet, léčit, stavět, bořit, ovládat 10 druhů bojového umění, být zločinec i policista v jedné osobě. Zacházet s palcátem stejně bravurně jako se světelným mečem, řídit, létat, plout, z lejna udělat guláš. Kdo jiný tohle a ještě mnohem více zvládá, než MacGyver nebo hráč videoher? Nikdy jste za to nedostali žádné ocenění, neučí se o vás ve školách, nemáte 10 milenek, vy o to ale ani nestojíte. Stačí, že víte, že jste odvedli kus práce, tak se nebojte se pochválit. Nikdo jiný to za vás neudělá. Však i Spiderman je pro své okolí ten blbec s okulárama, který nemá na nájem a roznáší pizzu.

Multitasking
Ženy se neustále chlubí tím, že zvládají více věci najednou. V prvním bodě jsme si popsali, co takový hráč vše zvládá s prsty. Ale on u toho ještě zvládá pít, jíst, odběhnout na toaletu, podrbat svého nejlepšího přítele (samozřejmě mám na mysli domácího mazlíčka), pochválit přítelkyni, jak jí to "samozřejmě" moc sluší, buzerovat své spoluhráče a sledovat svůj oblíbený seriál. Docela dobré skóre na to, že právě zachraňuje svět před invazí živých mrtvých, no ne?

Angličtina
Ve škole je to jen další nudný předmět, pokud tedy nepatříte do hrstky vyvolených a angličtinu vás zrovna neučí čerstvá absolventka vysoké školy, která připomíná polygonovou krásku z mokrých snů - Laru Croft. Chcete-li si ale hry opravdu vychutnat, angličtině se prostě nevyhnete a snažíte se zuby nehty ten quest ve hře přeložit a jít dál. Jednoho krásného dne si uvědomíte, že angličtinu zvládáte lépe než vaše kamarádka, která kvůli tomu vyhazuje tisíce za přihřátého učitele z Londýna.

Však jste doma
Přítelkyně vysedávají u facebooku, hodiny a hodiny rozebírají nové šaty své ex-spolužačky a virtuálně nakupují boty, ale jakmile si sednete ke hrám, je zle a vyčítá se vám ztráta času. Jaká ztráta času? Vždyť přece zrovna, narozdíl od ní, plníte důležitou misi! Když poslechnete, vstanete od hry a jdete ven s kamarády na pivo, neustále vám od přítelkyně chodí smsky ať už konečně jdete domů. Tak na co si sakra stěžuje? Sedíte-li u hry, jste přece aspoň doma, a ona se tak nemusí bát, komu zrovna platíte panáka na baru a kam zrovna šilhají vaše rudě zbarvené oči. To s nimi máme očumovat kozačky? Ne díky, raději hru. 

Datum:19.09.2014 11:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Proč chtít tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je v dnešní době velmi oblíbeným typem a způsobem vytápění. Jak konkrétně nám tedy může pomoci?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama