Konec léta v Hliněné baště - Foto autor - Bohumil Brejžek
Konec léta v Hliněné baště - Foto autor - Bohumil BrejžekKonec léta v Hliněné baště - Foto autor - Bohumil BrejžekKonec léta v Hliněné baště - Foto autor - Bohumil BrejžekKonec léta v Hliněné baště - Foto autor - Bohumil BrejžekKonec léta v Hliněné baště - Foto autor - Bohumil BrejžekKonec léta v Hliněné baště - Foto autor - Bohumil BrejžekKonec léta v Hliněné baště - Foto autor - Bohumil BrejžekKonec léta v Hliněné baště - Foto autor - Bohumil Brejžek

Konec léta v Hliněné baště

09.09.2014 15:15

Chcete si trochu prodloužit léto? Hledáte restauraci, v níž byste si mohli připomenout pokrmy, které jste jedli na vaší dovolené u moře? Pak není nic snazšího, než zavítat do Průhonic do Hliněné bašty, romantické restaurace, z jedné strany ukryté v umělém kopci, zatímco druhá strana s prostornou terasou je otevřena k rybníčku. Restaurace, jež je postavená doslova a do písmene z hlíny, slámy a dřeva.

V Hliněné baště vám nabídnou menu, jež se nese v duchu středomořské kuchyně. Majitel restaurace a šéfkuchař v jedné osobě Hynek Vávra neponechává nic náhodě, s láskou a respektem připravuje jedinečné pokrmy a trpělivě kouzlí své chutě. Zároveň nezapře, že se kdysi plavil a vařil na moři a tak to jsou především čerstvé ryby v nejrůznějších úpravách, s nimiž se tady můžete setkat. Výhradně čerstvé, žádné zmražené, a je to na chuti setsakramentsky znát. Výtečný je steak z tuňáka, připravovaný v hliněné peci, mořský jazyk či halibut. Za zkoušku stojí pikantní krevety na pánvi restované se zázvorem, mangem a kokosovým krémem nebo svěží chobotnicový salát s řapíkatým celerem. Objednat si můžete i humry a langusty, jež jste viděli při svém příchodu ve dvou akváriích. Zatímco humři jsou v Česku běžně k dostání, langusta stále zůstává malou gurmánskou raritou (podává se zde zapečená se sýrovou krustou a limetkovým máslem).

Ochutnejte steak z bizona
Milovníkům neotřelých kombinací nabízí Hynek Vávra opravdové rarity - biftek s čokoládovou omáčkou či s horkými višněmi, kuře jako pro krále ve smetaně s karotkou, hráškem, okurkou a sherry. Jako v jedné z mála restaurací u nás můžete v Hliněné baště ochutnat bizoní speciality - carpaccio z bizona s bazalkovým pestem a parmazánem nebo rumpsteak z bizona v indiánské marinádě na grilu. Odpůrci experimentů si mohou pochutnat na zvěřině, v nabídce jsou jídla z muflona, daňka a srnce, zejména pak excelentní kanec v husté brusinkové a šípkové omáčce s knedlíky. V horkých letních dnech se grilují venku selátka a jehňátka.

Také mezi dezerty objevíte celou řadu zajímavostí. Ovocný koláč připravený podle starých, rodinných receptů, i domácí cheesecak servírovaný s malinovou omáčkou, za kterým se sem jezdí už několik sezón. Sympatickou nabídku dezertů nově zvýrazní výborná káva z malé pražírny Café Morettino.

Na závěr procházka
Zajímavé je i okolí restaurace. Po obědě jsme se vydali do Průhonického parku založeného italským aristokratem Arnoštem Emanuelem Silvou da Tarouca v roce 1885. Park zařazený do seznamu kulturních památek UNESCO využívá členitého údolí říčky Botiče a kromě bohaté sbírky domácích dřevin je v něm k vidění botanická zahrada se sbírkou kosatců a pivoněk. Botanický ústav spravuje i jednu z největších (třetí na světě) sbírek šišek a semen jehličnatých dřevin, semen a plodů listnatých dřevin, vzorků dřeva a borky.

Datum:09.09.2014 15:15
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama