Hennessy Very Special by Shepard Fairey
Shepard FaireyHennessy Very Special by Shepard Fairey

Hennessy Very Special by Shepard Fairey

27.08.2014 12:00

Značka Hennessy již několik let pravidelně spolupracuje s předními ikonami moderního umění. Výsledkem jsou zajímavé láhve z limitovaných edicí, které zároveň představují sběratelské skvosty. Po spolupráci s newyorkským umělcem KAWS, uznávaným mistrem graffiti, jež si říká Futura 2000 a brazilským duem Os Gemeos, spatří světlo světa koňak Hennessy Very Special v nové umělecké podobě. Jejím autorem je Shepard Fairey – umělec, aktivista, grafický designér a DJ v jedné osobě.

KDO JE SHEPARD FAIREY
Zřídkakdy se stává, že umělec, jenž se snaží objevit a zachytit určitý okamžik, zároveň působí jako neoddělitelná součást tohoto okamžiku. Fairey, který popisuje sám sebe jako „umělce, aktivistu, grafického designéra a DJ“, dokázal během posledních 23 let vytvořit ten nejvíce polarizující soubor děl moderního umění.

Shepard Fairey hrdě prohlašuje, že jeho kořeny vychází ze skateboardingu, hip-hopu a punk rockové kultury. Narodil se v Jižní Karolíně a umění a grafickému designu se postupně učil na mnoha místech mezi Kalifornií a Východním pobřežím. Poté, co vytvořil svou první guerillovou kampaň „Andre The Giant Has a Posse“ nechal se slyšet: „Můj přístup byl až tak pozérský, že to vypadalo jako parodie. Lze to přirovnat například ke kampani na fiktivní skateboardingový tým nebo vycházející hvězdu gangsta popu“, říká. To, co začalo jako humorný komentář na kulturní prostředí, se díky mezinárodní síti spolupracovníků kopírujících originální návrh přeměnilo v případovou studii virálního fenoménu – kampaň „Obey Giant“.

Od té doby „Obey“ Sheparda Faireyho symbolizuje ikonu a jeho aktuální komentáře moderní západní kultury i jeho žalozpěvy získaly nečekanou popularitu po celém světě.

V průběhu let se silné designy i povznášející vzkazy Sheparda Faireyho objevily na širokém spektru médií, počínaje veřejnými zdmi, přes plakáty, trička, samolepky, sítotisk, dřevěné a kovové instalace a tak dále.

Jako grafický designér vytvořil loga a obaly na alba pro některé z nejpopulárnějších světových hip-hopových a rockových kapel. Stvořil také ikonické vizuály pro nejprominentnější zástupce světa sportu, médií, zábavy a politiky. Fairey dokázal překonat populární kulturu a dokázal svůj aktivismus pevně zakořenit v současném, neustále se měnícím kulturním a fyzickém prostředí.

Umělec se věnuje každému z médií se stejným zanícením. Ačkoli, podle svých slov, miluje „vzájemné obohacování v kontaktu s publikem“, dobře si uvědomuje, že každý formát má své vlastní potřeby. Ty se vždy snaží naplnit. Jeho nejoblíbenější plochy jsou ty venkovní, které mu jako umělci přinášejí svobodu. Navíc se mu líbí fakt, že pouliční umění dokáže zaujmout lidi na místě, kde by za normálních okolností umělecké dílo ani neočekávali.

Ačkoliv si Shepard vydobyl pevné místo na uměleckém poli, neustále posunuje hranice všeho, co dělá. „Mým cílem je kontinuálně zlepšovat své umění, posouvat ho dál a dál. Dělat větší zdi, lepší tisky, hezčí kresby. A vždy se zapojovat tím nejsmysluplnějším způsobem. Nikdy nepřestat, nikdy nezpohodlnět“.

Hennessy Very Special & Shepard Fairey: Rozumové spojení
Po úspěšné spolupráci s Kaws, Futura a duem Os Gemeos, přizvala značka Hennessy ke spolupráci Sheparda Fairey, nepochybně jednoho z nejdůležitějších a nejoblíbenějších amerických umělců počátku 21. století. Jeho úkolem bylo navrhnout vlastní limitovanou edici koňaku Hennessy Very Special.

Spolupráce značky Hennessy a uznávaného umělce pevně stojí na společně sdílených hodnotách: nikdy neutuchající touze po dokonalosti, lásce ke skutečnému umění, neustálému zušlechťování, vášní pro tradici a inovace. „Existuje rozumové spojení mezi způsobem, jak pracuji a fungováním značky Hennessy“, říká umělec o mnoha paralelách, které spojují jeho umění a umění značky Hennessy.

Díky práci na tak specifickém a ikonickém díle, jako je Hennessy Very Special, se Shepard Fairey rozhodl ponořit do obrazové historie značky přímo v kraji Cognac. Jeho výzkum přinesl několik zajímavých nadhledů na ikonografii značky a její klíčové principy. „Zapůsobilo na mě, když jsem se dozvěděl, kolik let zabere vypěstovat jednotlivé eaux-de-vie a když jsem poznal, kolik umění stojí za tím, vytvořit koňak Hennessy. Domnívám se, že se jedná o skutečný umělecký proces, se kterým se dokážu zcela ztotožnit“.

Díky neúnavné práci nalezl Shepard Fairey své spojení s domem Hennessy. Zjistil, že se jedná o útočiště stejně smýšlejících mistrů, kteří vyznávají hodnoty odpovídající jeho vlastnímu kreativnímu procesu. „Když se podívám na historii značky Hennessy a na způsob, jak jsou zpracovávány a zušlechťovány nejkvalitnější eaux-de-vie, vidím paralelu s tím, jak jako umělec pracuji. Vyvíjel jsem se, experimentoval jsem, objevoval techniky a poté jsem je rozvíjel a tříbil. Čím více rozličných technik mám k dispozici, tím víc nových uměleckých děl jsem schopen vytvořit a dosáhnout tak své vize. Stejně tak musí být smíseno široké spektrum eaux-de-vies, aby vytvořily dokonalost Hennessy. Je tu tedy výrazná analogie“.

Koncept spolupráce přesáhl veškerá očekávání, a tak značka Hennessy přizvala Shepharda Faireyho, aby se podílel také na speciální kampani „Very Special World Tour“ na oslavu představení této limitované edice. Realizace kampaně je plánována pro 10 nejvýznamnějších metropolí, jako je Los Angeles, New York City, Tokio, Johannesburg, Berlín a další. V každém z těchto měst vytvoří Shepard Fairey veřejnou zeď s cílem pozvednout místní komunity prostřednictvím provokativních vizuálů. Vystoupí zde navíc v roli DJ.

Limitovaná edice Hennessy Very Special by Shepard Fairey

Navrhování viněty: „Má inspirace plně vycházela z odkazu domu Hennessy a značky jako takové“, říká Shepard o návrhu viněty pro Hennessy Very Special. „Pro mě osobně bylo Hennessy vždy ztotožněním kvality, autentičnosti, tradice a elegance“.

Shepard Fairey byl oddaným obdivovatelem Hennessy ještě dříve, než ho značka přizvala ke spolupráci. Ne náhodou se tedy s entusiasmem vrhl do zkoumání její historie i savoir-faire. S nadšením přijal pozvání do kraje Cognac, aby mohl promyšleně spojit sílu svého umění s legendami opředeným domem Hennessy. Během tvorby jednotlivých návrhů se snažil pracovat s každou dostupnou plochu. „Mou myšlenkou je navázat úzký vztah s majitelem láhve z limitované edice. Chci, aby vnímal mou práci i fakt, jak je každý prostor využit z jiné perspektivy, ať už se jedná o vršek láhve, hrdlo nebo vinětu“.

V centrální části láhve se nachází hlavní motiv – mandala, která reprezentuje umělcovu touhu po naplnění a smíření se sebou samým. Nechybí ani typická ikona „Obey“, která vzdává hold autorovu uměleckému odkazu. „Vždy jsem toužil rozvíjet se, ale zároveň udržet si spojení s některými prvky mé dřívější práce tak, aby lidé věděli, že se jedná o evoluci původní idey a stylu“.

Barevné schéma viněty oslavuje přímé propojení mezi autorovými klíčovými stylizacemi a estetikou značky Hennessy. „Nejlepší na celé věci je skutečnost, že mnoho barev a elementů, které rád používám ve své práci, se objevuje rovněž u Hennessy – jako například zlatá, černá, krémová a rudá barva“.

Limitovaná edice Hennessy Very Special by Shepard Fairey vyzvedává klíčové prvky z historických návrhů vinět a propojuje je s autorovými vlastními náměty. Výsledné dílo je ztělesněním perfektního propojení tradice s inovací. „Doslova mě nadchlo pozorovat transformaci svého umění na láhev. Věřím, že se mi podařilo zachovat to, co je na ní krásné a výjimečné a navíc jí vetknout svou vlastní podobu“.

HENNESSY VERY SPECIAL HISTORIE
Koňak Hennessy Very Special je ztělesněním značky Hennessy, má jedinečný styl a je mistrovským důkazem umění mísení. Je moderní podobou Hennessy Three Star a je nejoblíbenějším koňakem na světě. Díky spojení hřejivých a plnokrevných chutí přetrvává jeho kvalita věky a znovu a znovu dokáže oslovovat milovníky tohoto jantarového moku hledající něco opravdu výjimečného.

DEGUSTAČNÍ PRŮVODCE

Síla mísení
Čichové vjemy kombinují intenzivní a ovocný charakter s příjemnými dubovými tóny. Na patře nás nejprve zaujme výrazná chuť připomínající pražené mandle, doprovázená svěžími, živými odstíny hroznů.

Ztělesnění značky Hennessy
Koňak Hennessy Very Special je velmi náročný na výrobu, vše však návdavkem vrací svou vynikající chutí. Svůj nenapodobitelný styl si v běhu let stále uchovává. Je třpytivým odrazem vytříbeného know-how domu Hennessy. Jeho smělá povaha je výsledkem pečlivého výběru těch nejvýraznějších a nejvýjimečnějších eaux-de-vie. Po několika letech zrání v sudech z francouzského dubu jsou eaux-de-vie s mistrovským a pečlivým dohledem smíseny.

Jedinečný okamžik
Podělte se o Hennessy Very Special a vytvořte tak unikátní zážitek. Vychutnejte si jej neředěný, na ledu nebo jako součást koktejlu a objevujte jeho charakter.

Nová limitovaná edice bude v prodeji od září 2014 ve vybraných vinotékách, e-shopech, maloobchodních řetězcích a ve velkoobchodním řetězci MAKRO. Doporučená maloobchodní prodejní cena je 750 Kč.

O značce Hennessy
Jedinečná značka koňaku Hennessy se zrodila v roce 1765 ve francouzském městě Cognac. Výjimečnost značky Hennessy pochází ze „sklepů zakladatele“, zbudovaných roku 1774 Richardem Hennessym pro uchování nejvzácnějších eaux-de-vie. Od té doby se rozšířila na pět kontinentů, zabydlela se v různých kulturách a stala se známou tisíce mil od svého původního domova. Značka se stala ikonou, symbolem a hlasatelem kultivovanosti a elegance. Již více než 2 a půl století vyrábí značka na stejném místě s tou samou pečlivostí výrobek, který je oceňován na celém světě. Ačkoli Hennessy zůstává věrný své minulosti, umí jít s dobou. Eaux-de-vie střežené po sedm generací rodinou Fillioux zaručuje autentický styl Hennessy. Hennessy ovládá světově nejpozoruhodnější
a nejvýznamnější zásobu eaux-de-vie, včetně eaux-de-vie označených datem 1800!

Datum:27.08.2014 12:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Skvělé snoubení kávy a ledu

Prožijte chladivé léto s nejnovějšími kávami z řady Nespresso Barista Creations pro ledové osvěžení.

Kávové semináře pro všechny

Inovativní kávové semináře Masterclass online na sociálních sítích. Svou vlastní cestu experta na kávu můžete zahájit z pohodlí domova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama