Pam520 Cat Front B
Pam529 Cat Front CPam557 Cat Front

Hodinky Panerai 2014

10.07.2014 11:00

Carollinum představuje novinky Panerai 2014

Radiomir 1940 Chronograph Oro Bianco
Radiomir, jedna z ikon mezinárodní haute horlogerie, ožívá letos prostřednictvím nového chronografu Radiomir 1940. Chronograf nejvyšší kvality fascinuje kombinací působivého designu, technologie a historie. Jednoduchý a elegantní design pouzdra Radiomir inspirovaný modelem z roku 1940 je proveden ve velikosti 45 mm a je vodotěsný do 50 m. Místo obvyklého safírového sklíčka je použit patentovaný materiál Plexiglas®, stejně jako tomu bylo na původních modelech vytvořených pro italské královské námořnictvo. Design číselníku se liší podle materiálu pouzdra. Na modelu z bílého zlata je černý sendvičově konstruovaný číselník; model byl uveden i v platinové verzi s bílým číselníkem a v provedení z červeného zlata s hnědým číselníkem. Všechny tři verze mají tachymetrickou stupnici pro výpočet průměrné rychlosti a dva sčítače chronografu na pozici 3 (minutový sčítač) a 9 (vteřinový sčítač). Srdcem stroje je kalibr OP XXV s ručním nátahem a rezervou chodu 55 h, postavený na základě vysoce sofistikovaného kalibru Minerva 13-22 (švýcarská manufaktura Minerva byla dodavatelem Panerai již od dvacátých let minulého století). Detaily tohoto komplexního a fascinujícího stroje je možné pozorovat přes safírové sklíčko na zadní straně pouzdra. Všechny tři edice nového chronografu jsou limitované – v provedení z bílého a z červeného zlata jde vždy o stokusovou edici a v případě pouzdra z platiny se jedná o pouhých 50 kusů. Všechny tři variace doplňuje ručně šitý řemínek z aligátora.

Luminor Base 8 Days Acciaio
Panerai in-house kalibr P.5000 kombinuje ruční nátah s osmidenní rezervou chodu, což jsou dvě charakteristické komplikace hodinek Panerai od dob, kdy se manufaktura stala dodavatelem časomíry pro italské námořnictvo. Jednoduché hodinky s ukazatelem hodin a minut rámuje pouzdro z leštěné oceli velikosti 44 mm s charakteristickým můstkem korunky, vodotěsné do 300 m. Číselník je vyroben pro Panerai typickou sendvičovou konstrukcí s vloženou luminiscenční vrstvou a umožňuje tak dobrou čitelnost i za velmi špatného osvětlení. Na zadní straně pouzdra je možné pozorovat chod strojku a rezervu nátahu přes safírové sklíčko.

Luminor Marina 8 Days Titanio
Srdcem tohoto modelu je rovněž in-house kalibr P.5000 kombinující ruční nátah s osmidenní rezervou chodu. Od předchozího modelu se liší přidanou malou vteřinovkou na pozici 9, barevným provedením – jak číselník, tak kožený řemínek jsou hnědé – a materiálem pouzdra, které je u tohoto modelu provedeno z titanu.

Luminor 1950 Left-handed 3 Days
Model Luminor 1950 3 Days patří k těm, které jsou na první pohled rozeznatelnou ikonou značky. Jejich design je ztělesněním identity a historie slavného florentského hodináře a jejich jednoduchost a atraktivní retro vzhled fascinuje nejen nadšence a sběratele. Letošní novinkou v této linii je verze pro leváky, na níž je korunka a její typický ochranný můstek umístěn na levé straně pouzdra. Rovněž provedení hodinek pro leváky má svůj historický význam. Někteří velitelé námořnictva totiž preferovali nošení hodinek na pravé ruce, protože na levé měli další potřebné měřicí přístroje (kompas a hloubkoměr). Ocelové pouzdro, černý číselník s velkými arabskými číslicemi 3, 6, 9 a 12, jeho typická sendvičová konstrukce a Plexiglas® namísto safírového sklíčka se odvolávají na historické modely. Srdcem stroje je kalibr P.3000 s ručním nátahem a třídenní rezervou chodu. Vodotěsnost do 100 m a řemínek z přírodní kůže dotvářejí osobité kouzlo tohoto ikonického modelu.

Pocket Watch 3 Days Oro Bianco
Absolutní čistota designu Panerai se projevuje velmi exkluzivním a dosud nevídaným způsobem na nových zlatých kapesních hodinkách dostupných v limitované edici 50 kusů z bílého a 50 kusů z červeného zlata. Panerai se tak po úspěšné loňské edici kapesních hodinek vrací ke svým kořenům. Na začátku minulého století totiž byla florentská Orlogeria Panerai svými kapesními hodinkami vyhlášená. Design padesátimilimetrového pouzdra je inspirován raným modelem Radiomir z roku 1936. Letošní kapesní skvost pohání in-house kalibr P.3001/10 s ručním nátahem s třídenní rezervou chodu. Antracitově šedý číselník v charakteristickém provedení s velkými arabskými číslicemi 3, 6, 9 a 12 a jeho typická sendvičová konstrukce zajišťující perfektní čitelnost i ve tmě. Diskrétní luxus tohoto modelu stvrzuje řešení zadní strany pouzdra, která se dá snadno odklopit a dává možnost pozorovat chod strojku a kontrolovat indikátor rezervy chodu. 40cm dlouhý řetízek hodinek vychází z provedení námořních řetízků a je podle pouzdra proveden buď kompletně v bílém nebo červeném zlatě.

Hodinky Officine Panerai jsou k dostání exkluzivně v hodinářství – klenotnictví Carollinum v Pařížské ulici 11, Praha 1.

Kontakty:
Oficiální stránky PANERAI: www.panerai.com
Oficiální stránky CAROLLINUM: www.carollinum.cz

Hodinářství-Klenotnictví Carollinum
Pařížská 11
110 00 Praha 1
Tel.: 224 810 890
E-mail: prodejna@carollinum.cz
tel: 224 813 702, fax: 224 812 364
e-mail: servis@carollinum.cz

Datum:10.07.2014 11:00
Reklama

Jak chránit své cennosti i před přírodními živly

Nejlepším řešením je využití bezpečnostní schránky. Nejen pro úschovu zálohy vašich dat či šperků, ale i pro uložení důležitých dokumentů a hotovosti.

Víkend bude žít svátkem svatého Patrika

Tour svatého Patrika startuje již v sobotu dopoledne na smíchovské Náplavce. Irský průvod vyjde v neděli v 15 hodin z Hybernské ulice.

Cesta do nitra zeleného kostarického pralesa

Nespresso si vás dovoluje pozvat na poznávací cestu prostřednictvím nové limitované edice kávy Costa Rica z řady Master Origin.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Domácí spotřebiče na dosah. Odkudkoliv

Řiďte své domácí práce nezávisle na čase a prostoru. Zní to jako sci-fi? Podívejte se, jak se může váš každodenní život změnit už dnes.

Stavba garáže: Na které věci se vyplatí myslet

Rozhodli jste se, že byste si postavili novou garáž? Proč ne? Vždyť právě tato stavba se vám určitě vyplatí.

Závazek dokonalosti

Legendární nahrávací studio Abbey Road oznámilo partnerství s TP Vision - televizory Phlips TV.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama