Big Ben
Covent GardenTower Bridge

Londýn za 12 hodin

07.04.2014 13:00

Zaleťte se podívat na jeden den do města nad Temží. Díky letnímu letovému řádu letecké společnosti British Airways brzy ráno vyrazíte z Prahy a po příletu do hlavního města Spojeného království budete mít stále spoustu času vychutnat si místní pamětihodnosti, vyzkoušet zdejší gastronomii i nakoupit něco malého na sebe. Za 12 hodiny se toho dá stihnout spoutu, posuďte sami. Pro inspiraci jsme pro vás sestavili možný itinerář.

Odlet v 7:00 hodin
Úderem sedmé hodiny ranní odletíte prvním letem British Airways do Londýna. Na palubě letadla v klidu posnídáte, jelikož British Airways servíruje všem cestujícím bohatou snídani s ranní kávou či čajem. Již krátce po osmé hodině přistanete na hlavním londýnském letiště Heathrow, odkud je to jen necelá hodinka metrem přímo na jeden z hlavních dopravních uzlů v centru Londýna – Piccadilly Circus.

V 9:00 na Piccadilly Circus
Toto náměstí, které získalo svůj název podle speciálních druhů límců, jež se zde vyráběly – piccadill - poznáte nejen podle charakteristických obrovských neonových reklam na jedné z jeho budov, ale zejména podle slavného Shaftesburyho památníku. Jeho vrchol zdobí jedna z londýnských ikon - slavná socha okřídleného Erose, takže neváhejte, a pořiďte si foto, protože po zbytek dne bude památník v beznadějném obležení davů.

Chvilka pro umění od 10:00
Opusťte náměstí a vydejte se směrem k dalšímu monumentu Londýna – nedaleké londýnské National Gallery na Trafalgar Square. Zde už se nejspíše menší frontě nevyhnete – jedná se totiž o páté nejnavštěvovanější muzeum umění na světě. Na druhou stranu, majitelem sbírky Národní galerie je britský lid, a tak je vstup do hlavní expozice muzea zcela zdarma. Pokochat se můžete sbírkou více než 2.300 obrazů z období let 1250 – 1900, přičemž jádrem kolekce stále zůstávají díla italských mistrů z období renesance.

Oběd s Lizou Doolittlovou v Covent Garden
To už se ale blíží čas oběda, a tak vyměňte atmosféru umění za ruch velkoměsta a vydejte se do nedaleké Covent Garden, bývalého městského tržiště proslaveného například hrou G. B. Shawa Pygmalión a především čtvrti vynikajících restaurací a bister. Stačí si jen vybrat menu a můžete se rázem přenést do Itálie, Japonska či Turecka.

Ve 14:00 hurá na nákupy
Po obědě se vydejte na „zdravotní“ procházku po Oxford Street a Regent Street. Ty jsou známými nákupními tepnami Londýna, takže zapomeňte na plné žaludky a odreagujte se slevami ve známých obchodních domech Selfridge, Primark nebo Debenhams. A rozhodně se v nakupování nemusíte omezovat kvůli velikosti zavazadla – s British Airways máte v ceně letenky jedno příruční zavazadlo s hmotností až do 23 kg zdarma a jedno zavazadlo o stejné hmotnosti k odbavení.

V 16:00 vzhůru do přírody
Shopping v obchodních domech nejednoho vysílí, takže si udělejte klidné odpoledne a vydejte se na procházku do populárního Hyde Parku, jednoho z největších a nejhezčích parků v centru Londýna. Dejte si kávu či typický anglický černý čaj v jedné z mnoha kaváren poblíž a pokochejte se pohledem na Mramorový oblouk, který byl až do roku 1950 používán jako policejní stanice. Poblíž Oblouku si můžete vyzkoušet, jaké to je řečnit na veřejnosti ze slavného Speakers´Corner, či si prohlédnout památník Princezny Diany na jih od Serpentinového jezera.

V 17:00 odjezd na letiště
Vzhledem k tomu, že poslední letadlo směr Praha odlétá z Heathrow v 19.20, bude to akorát čas, abyste vyrazili na nejbližší metro na Lancaster Gate a pomalu se přemístili na Terminál 3. Pokud poletíte v business třídě Club Europe, jistě uvítáte po nabitém dni bohaté občerstvení v letištním salónku a následnou večeři v letadle, kterou máte spolu se dvěma zavazadly na odbavení v ceně letenky.

Cena zpáteční letenky British Airways do Londýna včetně příručního zavazadla do 23 kg a výborného palubního občerstvení se momentálně pohybuje od 4.309 Kč.

Datum:07.04.2014 13:00
Reklama

Léto plné brazilské energie

Propojení tropických kávových receptů a pozitivní mantry pro povznášející letní zážitek.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Kam s penězi v nejisté době?

Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Osvědčeným řešením je využití bezpečnostní schránky.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama