Big Ben
Covent GardenTower Bridge

Londýn za 12 hodin

07.04.2014 13:00

Zaleťte se podívat na jeden den do města nad Temží. Díky letnímu letovému řádu letecké společnosti British Airways brzy ráno vyrazíte z Prahy a po příletu do hlavního města Spojeného království budete mít stále spoustu času vychutnat si místní pamětihodnosti, vyzkoušet zdejší gastronomii i nakoupit něco malého na sebe. Za 12 hodiny se toho dá stihnout spoutu, posuďte sami. Pro inspiraci jsme pro vás sestavili možný itinerář.

Odlet v 7:00 hodin
Úderem sedmé hodiny ranní odletíte prvním letem British Airways do Londýna. Na palubě letadla v klidu posnídáte, jelikož British Airways servíruje všem cestujícím bohatou snídani s ranní kávou či čajem. Již krátce po osmé hodině přistanete na hlavním londýnském letiště Heathrow, odkud je to jen necelá hodinka metrem přímo na jeden z hlavních dopravních uzlů v centru Londýna – Piccadilly Circus.

V 9:00 na Piccadilly Circus
Toto náměstí, které získalo svůj název podle speciálních druhů límců, jež se zde vyráběly – piccadill - poznáte nejen podle charakteristických obrovských neonových reklam na jedné z jeho budov, ale zejména podle slavného Shaftesburyho památníku. Jeho vrchol zdobí jedna z londýnských ikon - slavná socha okřídleného Erose, takže neváhejte, a pořiďte si foto, protože po zbytek dne bude památník v beznadějném obležení davů.

Chvilka pro umění od 10:00
Opusťte náměstí a vydejte se směrem k dalšímu monumentu Londýna – nedaleké londýnské National Gallery na Trafalgar Square. Zde už se nejspíše menší frontě nevyhnete – jedná se totiž o páté nejnavštěvovanější muzeum umění na světě. Na druhou stranu, majitelem sbírky Národní galerie je britský lid, a tak je vstup do hlavní expozice muzea zcela zdarma. Pokochat se můžete sbírkou více než 2.300 obrazů z období let 1250 – 1900, přičemž jádrem kolekce stále zůstávají díla italských mistrů z období renesance.

Oběd s Lizou Doolittlovou v Covent Garden
To už se ale blíží čas oběda, a tak vyměňte atmosféru umění za ruch velkoměsta a vydejte se do nedaleké Covent Garden, bývalého městského tržiště proslaveného například hrou G. B. Shawa Pygmalión a především čtvrti vynikajících restaurací a bister. Stačí si jen vybrat menu a můžete se rázem přenést do Itálie, Japonska či Turecka.

Ve 14:00 hurá na nákupy
Po obědě se vydejte na „zdravotní“ procházku po Oxford Street a Regent Street. Ty jsou známými nákupními tepnami Londýna, takže zapomeňte na plné žaludky a odreagujte se slevami ve známých obchodních domech Selfridge, Primark nebo Debenhams. A rozhodně se v nakupování nemusíte omezovat kvůli velikosti zavazadla – s British Airways máte v ceně letenky jedno příruční zavazadlo s hmotností až do 23 kg zdarma a jedno zavazadlo o stejné hmotnosti k odbavení.

V 16:00 vzhůru do přírody
Shopping v obchodních domech nejednoho vysílí, takže si udělejte klidné odpoledne a vydejte se na procházku do populárního Hyde Parku, jednoho z největších a nejhezčích parků v centru Londýna. Dejte si kávu či typický anglický černý čaj v jedné z mnoha kaváren poblíž a pokochejte se pohledem na Mramorový oblouk, který byl až do roku 1950 používán jako policejní stanice. Poblíž Oblouku si můžete vyzkoušet, jaké to je řečnit na veřejnosti ze slavného Speakers´Corner, či si prohlédnout památník Princezny Diany na jih od Serpentinového jezera.

V 17:00 odjezd na letiště
Vzhledem k tomu, že poslední letadlo směr Praha odlétá z Heathrow v 19.20, bude to akorát čas, abyste vyrazili na nejbližší metro na Lancaster Gate a pomalu se přemístili na Terminál 3. Pokud poletíte v business třídě Club Europe, jistě uvítáte po nabitém dni bohaté občerstvení v letištním salónku a následnou večeři v letadle, kterou máte spolu se dvěma zavazadly na odbavení v ceně letenky.

Cena zpáteční letenky British Airways do Londýna včetně příručního zavazadla do 23 kg a výborného palubního občerstvení se momentálně pohybuje od 4.309 Kč.

Datum:07.04.2014 13:00
Reklama

Philips opět slaví

Philips TV opět slaví úspěchy na poli designu, získal hned pět prestižních ocenění.

Vyhrála elegantní ženská silueta

Vítězem soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2019 pořádané v rámci Mercedes- Benz Prague Fashion Weeku se stal Boris Kráľ.

Light Moments by Sans Souci

Křišťálové sklo, pokovené povrchy, lehané sklo, a mimořádné komponenty spolu s pečlivým ručním zpracováním českých mistrů sklářů.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama