Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky, zdroj obrázku: Tomas Indrak/Shutterstock.com

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

29.08.2022 00:00

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad, protože Slovensko je nádherná země. Místní příroda, hory i města vám vyrazí dech. Navíc se vždy skvěle najíte a ochutnáte kuchyni, která je naší velmi podobná, ale rozhodně není stejná. Mnoho lidí hledá turistické trasy a cíle pro svou dovolenou již týdny či měsíce předtím, než tam vyrazí. Co vám mohou nabídnout Nízké Tatry? Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Kde se ubytovat?
To, že pojedete za turistikou na Slovensko, nemusí znamenat, že musíte bydlet v nepohodlí. Užít si můžete vysokého komfortu a vynikajícího jídla. Hotel Nízké Tatry je ideální možností pro ubytování, ze kterého můžete vyrážet na výlety do okolí. Hotel se nachází přímo na svahu, takže to v zimě ani v létě nebudete mít daleko za zábavou. Ideální je pro:

  • rodiny s dětmi,
  • domácí mazlíčky,
  • milovníky historie,
  • milovníky sportů a turistiky.
Hotel s radostí přivítá rodiny s dětmi, ale také zamilované páry nebo seniory. Postaven byl již v roce 1952, kdy získal velmi klasický horský styl. Dnes působí velmi moderně, ale budova je velmi stará. Jestli chcete vzít na dovolenou své čtyřnohé kamarády, máte jedinečnou příležitost. V tomto ubytování totiž přijímají dokonce i domácí mazlíčky.

Turistické trasy pro milovníky přírody
V Nízkých Tatrách rozhodně existují místa, na která nesmíte zapomenout. Jestli si chcete užít na dovolené klid, Chopok (2023 m) můžete vynechat. Jedná se o legendární vrchol, na který vyráží mnoho lidí. Až tam půjdete, nezapomeňte také na Malou hřebenovku, která se nachází pod vrcholem Chopku. Cesta vám zabere asi hodinu a zvládnou ji i menší děti.

Chcete vidět přírodní zajímavost? Vyrazte do Demänovské jeskyně svobody na cestě na vrchol Krakola hole (1752 m). Tato jeskyně je totiž největší na Slovensku. Na žádný výlet byste neměli zapomenout vaky na záda, do kterých nezapomeňte sbalit dost pití a svačinu. Občerstvení budete jistě na cestách v přírodě potřebovat.

Kam na výlet s dětmi?
Nízké Tatry nejsou jen pro zkušené turisty. Poznávat je můžete také s dětmi. Vyrazit můžete hned na několik turistických tras, které s vámi hravě zvládnou i menší děti. Vysoké Tatry byste s dětmi zvládali asi těžko, ale Nízké Tatry jsou mnohem přístupnější, plné zelených lesů a bez náročných úseků, kde byste děti museli nosit. Vyrazit můžete zde:
  • lanovkou na Chopok nebo na Malou hřebenovku,
  • procházkou kolem Vrbického plesa,
  • Demänovská jeskyně svobody a Demänovská ledová jeskyně,
  • rozhledna na Krajčovo vrchu.
Nemusíte se ale obávat, že by se děti začaly nudit při nekonečných toulkách přírodou. Navštívit s nimi můžete také kontaktní ZOO blízko zábavného parku Tatralandia v Liptovském Mikuláši. Park se navíc může stát dalším výletním místem. Aquapark rozhodně potěší všechny děti během horkého léta, ale nemusíte utrácet peníze v umělém bazénu. Jestli máte rádi přírodní místa na koupání, měli byste s dětmi vyrazit k nádrži Liptovský Mara v Liptovském Mikuláši. Je tu řada pláží i loďky.

Dobrodružství na každém kroku
Zajímavosti si nemusíte užívat na Slovensku jen přes den. Noc je v přírodě velmi zajímavá a na Slovensku můžete zahlédnout nejrůznější zvířata, která vylézají ze svých úkrytů právě po západu slunce. K jejich sledování vám pomůže termovize, kterou obvykle používají lovci. Díky tomuto přístroji uvidíte v noci tepelnou stopu lidí i zvířat kolem sebe.

Existuje mnoho variant a tohoto produktu a záleží jen na vás a na tom, kolik budete chtít investovat. Některé typy můžete připevnit jen na pušky, ale jiné lze připevnit na dalekohledy nebo dokonce na mobilní telefon. Závisí proto jen na tom, jak termokameru budete chtít využít i po dovolené a která varianta vám bude vyhovovat nejvíce.


Datum:29.08.2022 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama