Travel Book - Benátky
Travel Book - VietnamTravel Book - VietnamTravel Book - Benátky

Benátky a Vietnam

02.04.2014 12:00

V květnu 2014 vydává Louis Vuitton dva nové tituly v edici Louis Vuitton Travel Book - tradičně ve výpravné podobě zdobené ilustracemi od umělců z celého světa.

Nyní se dostává řada na Jiro Taniguchi, slavného japonského kreslíře komiksů manga, který si "vysnil" příběh uprostřed Benátek. Italský autor komiksových knížek Lorenzo Mattotti se tentokrát vydal objevovat kouzlo Vietnamu.

Edice nabízí originální koncept, který je něco mezi deníkem z cest a umělcovým skicářem. Vydání těchto dvou knih oslaví také dvě výstavy originálních autorských kreseb - jedna v Benátkách (Espace Louis Vuitton Venezia) a jedna v Paříží (Galerie Martel).

Je pozvánkou na cesty do reálného i virtuálního světa, obohacené o intelektuální stimulaci a zajímavé momentky. Na stránkách těchto publikací najde čtenář ilustrace od známých umělců i nových talentů, které vyprávějí příběhy navštívených měst a zemí. Popisují jejich rozmanitou architekturu, zvláštní světlo, ubíhající dny i životy jejich obyvatel.

Nástupce edice Louis Vuitton Carnets de Voyage, která po skoro dvacet let zachycovala dobrodružné eskapády několika ilustrátorů a akvarelistů v různých městech světa, edice Travel Books nabízí nový, moderní pohled na svět a zkoumá města, která stále tepou životem, i některá z nejodlehlejších míst na světě. Svěží je na tomto přístupu to, že čtenář má možnost vnímat rozličné kultury optikou umělců, kteří s nimi přicházejí poprvé do kontaktu.

Konžský umělec Chéri Samba nám představuje Paříž; Američan Daniel Arsham Velikonoční ostrov; Francouz Jean-Philippe Delhomme New York; a mladá japonská ilustrátorka Natsko Seki Londýn. Každý z umělců interpretuje i jemu neznámé místo a čtenář zažívá momenty překvapení i potěšení ze znovuobjevování. Vize místa jako čistého plátna si přímo říká o zajímavé komentáře formou příběhu, milostného dopisu, satiry nebo pitoreskního zpodobnění.

Umělci však jdou za hranice obrazu – kolekce přesahuje daleko za bohaté estetické horizonty moderního umění. Zpodobněné tvůrčí světy jsou velmi rozmanité – na svých cestách umělci zavítali do různých koutů světa a měli zcela volnou ruku při výběru média. Proto zde najdeme kresbu, malbu, koláž, moderní umění, komiks nebo manga. Některé originální umění, které se zrodilo na těchto cestách, ať již figurativní nebo aluzivní, se dostalo i do soukromých sbírek Louis Vuitton a představuje vítaný přírůstek, který rozšíří škálu uměleckých pohledů na svět, kterou tyto sbírky představují.

Každý rok budou v této edici přibývat nové destinace a nové umělecké počiny. Po Velikonočním ostrově, Londýně, New Yorku a Paříži, vám ilustrátor manga Jiro Taniguchi představí Benátky, a italský autor komiksů Lorenzo Mattotti zavítá do Vietnamu.

Všechny nové tituly vyjdou i v limitované a číslované edici. Tyto vzácné tisky se budou prodávat pouze ve vybraných obchodech sítě Louis Vuitton. Od května 2014 budou na www.louisvuitton.com a na kanálech sociálních sítí Louis Vuitton objevovat rozhovory s umělci.

Cena: 1 150 Kč (cena umelcem podepsane limitovane edice vazane v kuzi s originálními kresbami je 51 500 Kč a jeden kus bude k dispozici v Praze)

Specifikace:
Dvojjazyčné vydání, biografie umělce, poznámky, titulky k ilustracím.
Přibližně 100-120 exkluzivních kreseb v každém titulu.
Size à l’italienne: 28 x 19 cm / 11 x 7.5‘‘
Šestibarevný tisk, sítotisk a textilní vazba se záložkou.
V prodeji v síti obchodů Louis Vuitton, ve vybraných knihkupectvích a online na louisvuitton.com.

JIRÔ TANIGUCHI - BENÁTKY
Jirô Taniguchi se narodil v roce 1947 v malém městečku Tottori na jihu Japonska. Jeho otec byl pánský krejčí a pracoval doma; jeho matka se živila různými úsluhami. Toto klidné dětství se stalo zdrojem inspirace pro jeho práci. Jirô Taniguchi již od dětství hltal komiksy manga a jako teenager objevil žánr gekiga, jehož realistický styl výrazně ovlivnil jeho umělecký vývoj. Poté, co studoval dva rozdílné školy grafického románu v ateliérech Kyûta Ishikawy a následně Kenza Kamimury, dvou starších umělců, se Jirô Taniguchi stal zakladatelem generace tvůrců, kteří si obdobně jako Katsuhiro Ôtomo a Hayao Miyazaki našli početné publikum v zahraničí. Jirô Taniguchi otevřel svět manga všem, kteří jsou schopni ocenit univerzálnost emocí postav.

Mezi jeho nejlepší díla patří kniha A Distant Neighbourhood (1998), v níž se hrdina vrací do malého provinčního města, v němž vyrůstal. Kniha získala cenu Alph’Art za nejlepší scénář na festivalu Angoulême v roce 2003 a v roce 2010 ji ztvárnil ve filmové podobě Sam Garbarski. Dalším mistrovským dílem je My Father’s Journal (1994). Kniha vypráví příběh zkázy rodiny v umělcově rodném městě poté, co město postihl rozsáhlý požár.
Knize The Times of Botchan (1987–1996), která je částečně fantazie a částečně historický příběh, se podařilo něco, co dokázalo jen velmi málo kreslených knih – zobrazit hluboký cit a poetiku.

Další knihy vyprávějí o zdánlivě banálních věcech a malých potěšeních: The Walking Man (1991) a The Solitary Gourmet (1996); nebo bez patosu o pochybách, prchavých okamžicích něžnosti. Jemná harmonie vyprávění je prostoupena určitou nostalgií v duchu konceptu mono no aware, krásy křehkosti, který vyznával Kawabata.

Jirô Taniguchi je obrovským fanouškem francouzské a belgické komiksové školy a často je označován za nejvíce evropského z autorů komiksů manga. Často hovoří o umělecké spřízněnosti s lidmi, jako jsou Bilal, Crespin, Micheluzzi, Giardino a především Moebius, který byl Taniguchiho spoluautorem na knize Icaro (2000).

Originální autorské kresby Jirô Taniguchiho z Louis Vuittton Travel Book Venice se představí na výstavě v obchodě Louis Vuitton v Benátkách (Espace Louis Vuitton Venezia, Calle del Ridotto, 1353, 30124 Venezia). Výstava bude probíhat od června do listopadu 2014. Na výstavě budou jako kontrapunkt Taniguchiho kreseb prezentovány fotografie Benátek objektivem Mariana Fortuny (1871–1949).


LORENZO MATTOTTI - VIETNAM
Lorenzo Mattotti se narodil v italském městě Brescia v roce 1954, ale cítí se být Pařížanem. Vystudoval architekturu v Bentákách a následně se začal věnovat žánru grafického románu, jehož je dnes jedním z nejvýznačnějších představitelů. Jeho vizuální styl vyprávění příběhu představuje i v rámci komiksového žánru malou revoluci, což dokládá i kniha Fires (1984), která je pokládána za Mattottiho mistrovské dílo.

Celosvětového uznání se dostalo i dalším knihám (Il Signor Spartaco — 1982, Murmur — 1989, The Man at the Window— 1992), dětským knihám (Eugenio získala velkou cenu na prestižním bratislavském Biennále ilustrace), reklamním kampaním, plakátům a titulním stranám magazínů (Vanity Fair, The New Yorker) a také animovaným filmům (Pinocchio by Enzo d’Alò — 2012). Dá se říci, že Mattottiho vládne všem žánrům. Když se ve svých dílech nevrací k pohádkám a legendám, které známe z dětství (Alice Brum Brum – 1977, Hansel and Gretel - 2009) nebo mýtům, které zplodila fantazie velkých spisovatelů (Mark Twain, Lewis Carroll, Robert Louis Stevenson a Edgar Allan Poe v adaptaci Lou Reeda), tak čerpá ze svého vlastního života a rodinných scén. Jeho styl se vyznačuje tenkou černou obrysovou linkou a plochami jednolité syté barvy; výsledný efekt je energický a plný života.

Každá z Mattottiho knih je otevřeným oknem do jeho imaginace. Mattottiho ilustrace nám přinášejí intenzivní prožitky ze světla a tmy, barev a stínu, strachů a radostí. Mattotti sám tvrdí, že mu vždycky šlo o zobrazení ‚enigmatických příběhů‘ pramenících z iracionality kresby, spíš než z racionality psaní. Mattotti se nechává ve své tvorbě inspirovat barevností italských mistrů a linky Henriho Matisse, abstrakcí Kandinskyho, Kleeho glyfy a distorzí typickou pro Bacona. Výsledkem je univerzální a živé dílo, které je zároveň výrazně inovativní jako je neuvěřitelně svobodné.

Od 15. května do 30. června 2014 máte možnost seznámit se s originálními autorskými kresbami Lorenza Mattottiho z Vietnamu v Galerie Martel v Paříži (17 rue Martel, 75010 Paris).

LOUIS VUITTON NAKLADATEL
Vlastní nakladatelské aktivity činí ze značky Louis Vuitton průkopníka mezi výrobci luxusního zboží. Edice les Éditions Louis Vuitton se pyšní katalogem již přibližně šedesáti titulů: Les Éditions Louis Vuitton se zaměřuje ve třech žánrových edicích se stěžejním tématem cestování - City Guides, cestopisy Voyager avec a Travel Books, a spolupracuje také na edici výpravných publikací o značce Louis Vuitton. Les Éditions Louis Vuitton vydává také ve spolupráci se známými ateliéry limitované a číslované edice originálních tisků. V roce 2012 oslavila značka Louis Vuitton know-how svých mistrů a umění cestování vydáním (ve spolupráci s Éditions de La Martinière) první aplikace pro iPad: Louis Vuitton: 100 Legendary Trunks.

Knihy se těšily v historii značky Louis Vuitton vždy výsadnímu postavení. Gaston Vuitton (1883-1970), vnuk zakladatele, byl sám vášnivým bibliofilem a osvíceným nakladatelem vzácných tisků. Od svého otevření v roce 1914 nabízí značkový obchod Louis Vuitton na Champs-Élysées svým návštěvníkům pohodlí čítárny a písárny. Na tuto tradici navazují velké značkové obchody, tzv. Maisons, v Paříži, Taipeji, Hongkongu, Londýně, Singapuru a Římě. Oddělení knih budou nabízet pečlivě vybraný sortiment titulů o umění, módě, designu a cestování.

Gaston-Louis Vuitton byl nejen nenasytným bibliofilem, ale také vášnivým spisovatelem. Jeho láska k typografii způsobila, že se spřátelil s mnoha spisovateli, kteří brázdili svět. Stopy těchto historických kousků – hmatatelných symbolů těchto unikátních přátelství – jsou dnes pečlivě zakonzervovány v archivech značky Louis Vuitton. Jedná se například o přenosnou knihovnu v kufru, vyrobenou pro Ernesta Hemingwaye, v níž jsou ještě uchovány začernalé poznámkové bloky, které autor ručně psal během svého raného tvůrčího pobytu v pařížské čtvrti Saint-Germain-des-Prés; nebo rozkládací a přenosný psací stůl Savorgana de Brazzy, včetně tajné přihrádky pro důvěrné dokumenty.

Datum:02.04.2014 12:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama