Adolf Hitler, foto: Spektrum
Fidel Castro, foto: ProfimediaMiloš Jakeš, foto: ProfimediaVzestup nacistické strany, foto: Spektrum

3 největší vymývači mozků

31.03.2014 10:00

Řeč je dokonalý prostředek komunikace, který je ovšem mnohdy lidstvem zneužit k ovládání a manipulaci lidského myšlení a úvah. Jistě znáte alespoň dva geniální řečníky, kteří si díky svým působivým projevům podmanili masy lidí. Mezi největší řečníky patří bezesporu Adolf Hitler, Fidel Castro ale i Miloš Jakeš.

Nejproslulejší masový vrah
Tím nejznámějším vymývačem mozků moderní doby byl beze sporu Adolf Hitler. Svým řečnickým uměním si podmanil davy lidí. Vše to začalo nejistými začátky v podobě tichého mumlání v hospodách. Postupně si však začal projevy cvičit před zrcadlem a naučil se perfektně ovládat mimiku a gesta. Dokázal zaujmout a jeho útok na city a emoce lidí zmanipuloval celé masy. Vtloukal lidem do hlavy naděje, jak by mělo Německo fungovat a také jak němečtí občané musí zapomenout na konflikty mezi sebou a být jednotní v lásce k Německu. Mezi Hitlerův nejznámější citát patří: Když budete mluvit k davu rozumovými argumenty, zatleská vám jenom pár intelektuálů. Znám byl i svými projevy proti Židům: Židy musíme vyhubit, protože potahují drátky, jinak nám nic nepomůže! Dnes věřím, že jednám v souladu s vůlí všemocného Stvořitele: tím, že se bráním proti Židovi, bojuji za dílo Pána. Chtěli byste se dozvědět více o diktátorovi, který neměl ve své době konkurenci? Sledujte od dubna seriál Vzestup nacistické strany na televizní stanici Spektrum.

Rekordman z Guinessovy knihy rekordů
Nepřekonatelný rekordman v mluvených projevech je komunistický diktátor Fidel Castro. Svým 4,5hodinovým řečněním se v roce 1960 zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Později, v roce 1986 sám sebe překonal a hovořil neskutečných 7 hodin a 10 minut. Ve svých projevech sliboval všechno možné od dodržování lidských práv přes umírněnou politiku. Lid však postupem času zklamal paradoxně hrubým porušováním lidských práv, přísnou cenzurou tisku, špatnou ekonomickou politikou a především zákazem cestování. „Nevadí, že mě odsoudíte, historie mě ospravedlní. Revoluce není růžový chodníček. Revoluce je boj na smrt mezi budoucností a minulostí,“ říkal Castro.

Milovník třešní s legendárními výroky
Jistě si pamatujete na generálního tajemníka Ústředního výboru KSČ Miloše Jakeše, který proslul svým řečněním. Možná ale trochu jinak, než sám zamýšlel. Jeho úsměvné a nelogicky sestavené věty „trhaly“ uši nejednomu učiteli češtiny, například tyto: My s tím souhlasíme, s tím lidem. Největší jeho perlou však byla záměna slova brojler za bojler: Přišel jsem k jedné paní, byla to úřednice a její muž dělal v družstvu. Měli tam bojlery, asi deset tisíc a k tomu sedm prasat. Poslední z nejlepších výroků byl tento: Ti umělci, kteří to podepsali. Žádnej z nás nebere takový platy, prostě jako berou oni. Dostávám jednou ročně výpis... seznam těch umělců, kteří berou nad těch 100 tisíc korun. No tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno... ale ona už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. A další ne 600, milión, dva milióny berou. Jandové a jiní každý rok. Záznamy, kde se Jakeš takto vyjádřil, chtěli komunisté zabavit, ale nepodařilo se to a na rádiu Svobodná Evropa si mohl vtipné hlášky poslechnout kdekdo.

Datum:31.03.2014 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Fotbalisté Pelé a Kylian MBappé součástí Hublot rodiny

Fotbalová legenda Pelé a mladá fotbalová ikona Kylian Mbappé nemají společnou jen vášeň pro fotbal, ale pojí je i přirozenost, společné hodnoty, respekt a láska k životu.

Nový ředitel pánských kolekcí LV

Novým ředitelem pánských kolekcí značky Louis Vuitton se stal Virgil Abloha. První módní přehlídka pro LV proběhne v rámci týdne pánské módy v Paříži.

Lewis Hamilton v Japonsku

Čtyřnásobný mistr světa F1 zamířil na Hokkaidó, aby si zdokonalil své snowboardové dovednosti s některými z nejlepších světových jezdců.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama