výhled z Victoria Peak, zdroj: fotobanka Fotky&Foto
Under Bridge Spicy Crab, zdroj: fotobanka Fotky&FotoLadies Market, zdroj: fotobanka Fotky&Foto

24 hodin v Hongkongu

16.01.2014 10:00

Hongkong je jedno z nejlidnatějších a nejrušnějších měst světa, místo rozmanitých národností a kultur. Význam názvu Hongkongu je často překládán jako "Voňavý přístav“ a vůní tu je tu opravdu mnoho, jde přeci o jedno z nejhustěji zalidněných měst světa, představující kosmopolitní mix východní a západní kultury. „Při návštěvě vás nadchnou nejen mrakodrapy, moderní architektura a bujarý noční život, ale i tradiční chrámy, malebné ostrovy, pláže a hlavně skvělé jídlo,“ popisuje své zážitky z natáčení televizního seriálu Kulinářská zastavení pro stanici Spektrum věhlasný americký kuchař Anthony Bourdain.

Romantické výhledy z Victoria Peak
Žádný návštěvník Hongkongu by si neměl nechat ujít výlet na vrcholek Victoria Peak, jenž sahá do výšky 373 metrů nad mořem a je nejvyšším bodem ostrova. Na vrcholku se nachází kavárny, obchody, restaurace a nádherná rozhledna postavená v hongkongském stylu na střeše obchodního centra. Pohled z vrcholku každému návštěvníku doslova bere dech. „Rázem máte celý Hongkong i jeho okolí jak na dlani. Doporučuji navštívit vrchol za dne i v noci, protože pohled na rozzářený Hongkong, na obrovské moře světel, je naprosto úžasný,“ popisuje Anthony Bourdain. Na Victoria Peak se dostanete buď pěšky skrz park Pok Fu Lam Country, nebo můžete využít proslulou lanovku Victoria Peak, která vyjíždí ze stanice Garden Road každou čtvrt hodinu a vyveze vás na vrcholek za necelých deset minut.

Nákupní ráj Ladies Market
Pokud chcete vyrazit na místní nákupy a procvičit si smlouvání, určitě zavítejte na trh Ladies Market. Zmiňovaná lokace je jednou z nejznámějších tržišť Hongkongu v samém srdci čtvrti Mongkok. Tato zhruba o kilometr dlouhá ulice se každé odpoledne a večer promění v jedno obrovské tržiště. Jak už sám název napovídá, na své si tu přijdou zejména ženy. Lze zde velice levně pořídit vše z tzv. „měkkého“ zboží, tedy kabelky, doplňky, všechny druhy nejrůznějšího dámského oblečení a veškeré výbavy včetně koberečků ale i klenotů. Za originalitu vám tu však nikdo ručit nebude. Z více než sto stánků se zlevněným oblečení si tu jistě vybere nakupující kterékoli věkové kategorie. Pokud ovšem nejste příznivci tlačenic, raději na trh zavítejte odpoledne, protože večer je tu doslova hlava na hlavě.

Under Bridge Spicy Crab
Pokud se chcete v Hongkongu dobře najíst a dopřát se jeden z originálních místních pokrmů, navštivte restauraci s názvem, který se dá předložit jako „Pikantní krab pod mostem“. Název restaurace vznikl podle její původního umístění a z názvu oblíbeného místního pokrmu „Pikantní krab“, který před dávnými lety vymysleli lidé žijící na malých lodích. Takzvaných „Boat people“, jak se jim přezdívalo, rok od roku ubývá, avšak jejich výborné jídlo a kultura stále přetrvávají. „Pokrm Pikantní krab je v celku jednoduchý, jde o čerstvého smaženého kraba se spoustou koření a česneku. Největší předností tohoto jídla je čerstvost a kvalita surovin. Kuchař vyráží každý den v šest hodin ráno na trhy a vybírá jen ty nejlepší mořské plody,“ popisuje místní delikatesu Anthony Bourdain z televizního pořadu Kulinářská zastavení na stanici Spektrum.
 

Datum:16.01.2014 10:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama