výhled z Victoria Peak, zdroj: fotobanka Fotky&Foto
Under Bridge Spicy Crab, zdroj: fotobanka Fotky&FotoLadies Market, zdroj: fotobanka Fotky&Foto

24 hodin v Hongkongu

16.01.2014 10:00

Hongkong je jedno z nejlidnatějších a nejrušnějších měst světa, místo rozmanitých národností a kultur. Význam názvu Hongkongu je často překládán jako "Voňavý přístav“ a vůní tu je tu opravdu mnoho, jde přeci o jedno z nejhustěji zalidněných měst světa, představující kosmopolitní mix východní a západní kultury. „Při návštěvě vás nadchnou nejen mrakodrapy, moderní architektura a bujarý noční život, ale i tradiční chrámy, malebné ostrovy, pláže a hlavně skvělé jídlo,“ popisuje své zážitky z natáčení televizního seriálu Kulinářská zastavení pro stanici Spektrum věhlasný americký kuchař Anthony Bourdain.

Romantické výhledy z Victoria Peak
Žádný návštěvník Hongkongu by si neměl nechat ujít výlet na vrcholek Victoria Peak, jenž sahá do výšky 373 metrů nad mořem a je nejvyšším bodem ostrova. Na vrcholku se nachází kavárny, obchody, restaurace a nádherná rozhledna postavená v hongkongském stylu na střeše obchodního centra. Pohled z vrcholku každému návštěvníku doslova bere dech. „Rázem máte celý Hongkong i jeho okolí jak na dlani. Doporučuji navštívit vrchol za dne i v noci, protože pohled na rozzářený Hongkong, na obrovské moře světel, je naprosto úžasný,“ popisuje Anthony Bourdain. Na Victoria Peak se dostanete buď pěšky skrz park Pok Fu Lam Country, nebo můžete využít proslulou lanovku Victoria Peak, která vyjíždí ze stanice Garden Road každou čtvrt hodinu a vyveze vás na vrcholek za necelých deset minut.

Nákupní ráj Ladies Market
Pokud chcete vyrazit na místní nákupy a procvičit si smlouvání, určitě zavítejte na trh Ladies Market. Zmiňovaná lokace je jednou z nejznámějších tržišť Hongkongu v samém srdci čtvrti Mongkok. Tato zhruba o kilometr dlouhá ulice se každé odpoledne a večer promění v jedno obrovské tržiště. Jak už sám název napovídá, na své si tu přijdou zejména ženy. Lze zde velice levně pořídit vše z tzv. „měkkého“ zboží, tedy kabelky, doplňky, všechny druhy nejrůznějšího dámského oblečení a veškeré výbavy včetně koberečků ale i klenotů. Za originalitu vám tu však nikdo ručit nebude. Z více než sto stánků se zlevněným oblečení si tu jistě vybere nakupující kterékoli věkové kategorie. Pokud ovšem nejste příznivci tlačenic, raději na trh zavítejte odpoledne, protože večer je tu doslova hlava na hlavě.

Under Bridge Spicy Crab
Pokud se chcete v Hongkongu dobře najíst a dopřát se jeden z originálních místních pokrmů, navštivte restauraci s názvem, který se dá předložit jako „Pikantní krab pod mostem“. Název restaurace vznikl podle její původního umístění a z názvu oblíbeného místního pokrmu „Pikantní krab“, který před dávnými lety vymysleli lidé žijící na malých lodích. Takzvaných „Boat people“, jak se jim přezdívalo, rok od roku ubývá, avšak jejich výborné jídlo a kultura stále přetrvávají. „Pokrm Pikantní krab je v celku jednoduchý, jde o čerstvého smaženého kraba se spoustou koření a česneku. Největší předností tohoto jídla je čerstvost a kvalita surovin. Kuchař vyráží každý den v šest hodin ráno na trhy a vybírá jen ty nejlepší mořské plody,“ popisuje místní delikatesu Anthony Bourdain z televizního pořadu Kulinářská zastavení na stanici Spektrum.
 

Datum:16.01.2014 10:00
Reklama

Mama říká “podělit se znamená milovat”

Vychutnejte si nejlepší domácí jídla se svými přáteli a rodinou v restauraci Mama v Holešovicích.

Hra o trůny skončila. Zeje vaše obrazovka nyní prázdnotou?

Přinášíme 4 tipy, jaké seriály si můžete na obrazovkách během léta vychutnat.

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama