výhled z Victoria Peak, zdroj: fotobanka Fotky&Foto
Under Bridge Spicy Crab, zdroj: fotobanka Fotky&FotoLadies Market, zdroj: fotobanka Fotky&Foto

24 hodin v Hongkongu

16.01.2014 10:00

Hongkong je jedno z nejlidnatějších a nejrušnějších měst světa, místo rozmanitých národností a kultur. Význam názvu Hongkongu je často překládán jako "Voňavý přístav“ a vůní tu je tu opravdu mnoho, jde přeci o jedno z nejhustěji zalidněných měst světa, představující kosmopolitní mix východní a západní kultury. „Při návštěvě vás nadchnou nejen mrakodrapy, moderní architektura a bujarý noční život, ale i tradiční chrámy, malebné ostrovy, pláže a hlavně skvělé jídlo,“ popisuje své zážitky z natáčení televizního seriálu Kulinářská zastavení pro stanici Spektrum věhlasný americký kuchař Anthony Bourdain.

Romantické výhledy z Victoria Peak
Žádný návštěvník Hongkongu by si neměl nechat ujít výlet na vrcholek Victoria Peak, jenž sahá do výšky 373 metrů nad mořem a je nejvyšším bodem ostrova. Na vrcholku se nachází kavárny, obchody, restaurace a nádherná rozhledna postavená v hongkongském stylu na střeše obchodního centra. Pohled z vrcholku každému návštěvníku doslova bere dech. „Rázem máte celý Hongkong i jeho okolí jak na dlani. Doporučuji navštívit vrchol za dne i v noci, protože pohled na rozzářený Hongkong, na obrovské moře světel, je naprosto úžasný,“ popisuje Anthony Bourdain. Na Victoria Peak se dostanete buď pěšky skrz park Pok Fu Lam Country, nebo můžete využít proslulou lanovku Victoria Peak, která vyjíždí ze stanice Garden Road každou čtvrt hodinu a vyveze vás na vrcholek za necelých deset minut.

Nákupní ráj Ladies Market
Pokud chcete vyrazit na místní nákupy a procvičit si smlouvání, určitě zavítejte na trh Ladies Market. Zmiňovaná lokace je jednou z nejznámějších tržišť Hongkongu v samém srdci čtvrti Mongkok. Tato zhruba o kilometr dlouhá ulice se každé odpoledne a večer promění v jedno obrovské tržiště. Jak už sám název napovídá, na své si tu přijdou zejména ženy. Lze zde velice levně pořídit vše z tzv. „měkkého“ zboží, tedy kabelky, doplňky, všechny druhy nejrůznějšího dámského oblečení a veškeré výbavy včetně koberečků ale i klenotů. Za originalitu vám tu však nikdo ručit nebude. Z více než sto stánků se zlevněným oblečení si tu jistě vybere nakupující kterékoli věkové kategorie. Pokud ovšem nejste příznivci tlačenic, raději na trh zavítejte odpoledne, protože večer je tu doslova hlava na hlavě.

Under Bridge Spicy Crab
Pokud se chcete v Hongkongu dobře najíst a dopřát se jeden z originálních místních pokrmů, navštivte restauraci s názvem, který se dá předložit jako „Pikantní krab pod mostem“. Název restaurace vznikl podle její původního umístění a z názvu oblíbeného místního pokrmu „Pikantní krab“, který před dávnými lety vymysleli lidé žijící na malých lodích. Takzvaných „Boat people“, jak se jim přezdívalo, rok od roku ubývá, avšak jejich výborné jídlo a kultura stále přetrvávají. „Pokrm Pikantní krab je v celku jednoduchý, jde o čerstvého smaženého kraba se spoustou koření a česneku. Největší předností tohoto jídla je čerstvost a kvalita surovin. Kuchař vyráží každý den v šest hodin ráno na trhy a vybírá jen ty nejlepší mořské plody,“ popisuje místní delikatesu Anthony Bourdain z televizního pořadu Kulinářská zastavení na stanici Spektrum.
 

Datum:16.01.2014 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama