Steve Fisher - Americká soda
Zdeněk Lukeš - Praha Moderní IIFiona Mc Farlaneova - Noční HostStanislava Pecková - AristokratkySlasti a neřesti - Alena Plavcová

5 novinek na knižních pultech

13.12.2013 08:00

Dobrá kniha je již tradičním vánočním dárkem. Přinášíme vám tipy na novinky ze kterých si vybere každý.

SLASTI A NEŘESTI
33 rozhovorů Aleny Plavcové


Zdeněk a Jan Svěrákovi – Jan Tříska – Vlasta Chramostová – Karel Schwarzenberg – Ludvík Vaculík – Ivan Klíma – Soňa Červená – Hana Hegerová – Jiří Kolář a mnozí další

Kniha představuje to nejlepší z rozhovorů autorky s významnými osobnostmi naší kultury a veřejného života, které vyšly v příloze Pátek Lidových novin mezi roky 2000–2011. Některá interview, např. s legendárním Jiřím Kolářem nebo s manžely Kaplickými pět dní před Kaplického smrtí, již nelze zopakovat. Všechny rozhovory spojuje pozoruhodná schopnost Aleny Plavcové přimět partnera k otevřené a pravdivé zpovědi.

Zdeněk Lukeš
PRAHA MODERNÍ II

Velký průvodce po architektuře 1900–1950 / Levý břeh Vltavy
fotografie Pavel Hroch

„Průvodce ukazuje Prahu moderní přehledně a přitom zasvěceně. Hlavně těm, kteří aspoň občas zatouží zastavit se v každodenním shonu a zvednout oči.“ – idnes.cz

Po úspěšném prvním dílu, který se věnoval historickému jádru města, přicházejí autoři s portréty slavných modernistických staveb v dosud nepojednaných čtvrtích na levém vltavském břehu od Hlubočep až po Sedlec. Kromě fotografií a komentářů k jednotlivým stavbám je kniha vybavena přehlednými mapami s vyznačenými objekty a medailony nejvýznamnějších tvůrců.

Fiona McFarlaneová
NOČNÍ HOST

  • Debutový román autorky, která je považována za jeden z nejslibnějších australských literárních talentů.
  • Jedna z nejpozoruhodnějších knih roku 2013. Amazon.com
Psychologický thriller, který překračuje žánrové hranice a stává se mistrovským literárním dílem. Hypnotická próza, v níž se džungle zmocňuje vědomí staré ženy. Příběh, který vás pohltí a – připomene vám, abyste zavolali své matce.

Pětasedmdesátiletá Ruth se vypořádala se ztrátou manžela a nyní žije sama v domě na australském pobřeží. Společnost jí dělají jenom kočky. Špatně spí, a hlavně se jí zdává, že se jí v noci do domu vkrádá tygr. Když u ní jednoho dne zazvoní pečovatelka Frida, vítá ji Ruth jako spojence. Postupem času si však uvědomí, že je na Fridě závislá: přestane opouštět dům, spoléhá na ni s jídlem i s úklidem – a poslušně bere prášky, které jí ošetřovatelka dává. Jenže nic není takové, jak se zdá, Ruth se začne zhoršovat paměť a tygr se objevuje čím dál častěji...


Steve Fisher
Americká soda

S předmluvou Petra Šabacha

„Ahoj! Jmenuji se Steve Fisher. Jsem Američan a nedávno jsem oslavil 20. výročí svého pobytu v Čechách,“ představuje se v úvodu knihy autor. Českou realitu potom glosuje v krátkých i delších statích, které známe i ze stránek týdeníku Reflex, nemilosrdně, ovšem s nadhledem, s vynalézavostí a pořádnou porcí černého humoru. Fisherovy texty doprovázejí skvělé ilustrace Marka Douši.

Steve Fisher je americký spisovatel a novinář, který žije od roku 1991 v Praze. V současné době je stálým přispěvatelem týdeníku Reflex i portálu Reflex.cz.

Stanislava Pecková
ARISTOKRATKY


Jak dnes žijí mladé české aristokratky a co si myslí o světě kolem nás? Kniha přináší vyprávění a vzpomínky osmi příslušnic českých šlechtických rodů, jejichž praprababičky patřily k výkvětu evropské aristokracie. Ženy s modrou krví se dnes věnují svým povoláním, rodinám a koníčkům. Od ostatních se příliš neliší, až na to, že mají hezky znějící rodná příjmení Kinská, Sternbergová, Belcredi, Czerninová, Schwarzenberg, Dobrzensky..., a děti některých z nich jezdí za prarodiči na zámek... Stále v nich zůstává cosi noblesního a jejich příběhy a názory jsou i v dnešní době velmi inspirativní.

Všechny knihy zakoupíte na stránkách nakladatelství Paseka.

Datum:13.12.2013 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama