Bangkok – Město andělů
Bangkok – Město andělů
Bangkok – Město andělů
Ladyboy
Bangkok – Město andělů

Bangkok – Město andělů

27.11.2013 11:30

Krung Thep Maha Nakhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakututtiya Vishnukarm Prasit.

Česky Město andělů, velké město, věčné a nádherné sídlo hinduistického boha Indry, vznešené město, kde je uloženo devět skvostných drahokamů (diamant, rubín, smaragd, žlutý safír, granát, modrý safír, měsíční kámen, zirkon, kočičí oko), královské město s mnoha velkolepými paláci a stavbami, věčné město, kde sídlí bohové a má svůj domov hinduistický bůh Krišna, město stvořené bohem Višnou. Tak zní celý dlouhý název thajského hlavního města.

Nikdo by si ho však v této podobě nepamatoval, a tak už od roku 1782 se mu tady zkráceně říká Krung Thep, Město andělů. Ostatní svět ho však zná pod jménem Bangkok, což je název původní osady, která se za poslední dvě staletí vyvinula v jednu z nejvzrušivějších a nejpůsobivějších světových megapolí.

Buď si ho zamilujete, nebo se už nevrátíte
Desetimilionový Bangkok je jedno z nejzajímavějších velkoměst jihovýchodní Asie, v němž se prolíná skutečný kontrast vlivu západních kultur a tradičního života lidí kdysi proslaveného Siamu. Pro Thajsko představuje totéž, co Londýn pro Anglii: je centrem veškerých obchodů, hospodářství a politických záležitostí. Zažijete v něm dopravní zácpy, jež jsou noční můrou města a zdrojem znečišťování ovzduší, které se částečně daří řešit zásluhou nových prvotřídních dálnic, ale také perfektní nákupy, a vychutnáte si úžasnou thajskou kuchyni. Kromě Rattanakosinu, staré části města, v níž se nachází většina památek, se Bangkok vyznačuje neobyčejnou různorodostí. Několik dnů vám nebude stačit, abyste viděli a navštívili všechna nezapomenutelná místa – překrásné chrámy a velkolepé paláce, staré tradiční čtvrti i nová moderní byznys centra.

Sky bar
Milovníci filmů si Bangkok vybaví díky filmu „The Hangover II“, v němž se část děje odehrává ve Sky baru. Nejznámější baru ve městě umístěný na střeše mrakodrapu Lebua State Tower nabízí nejkrásnější pohled na město a řeku. Vyjeďte sem do 63. poschodí hezky navečer a při lahodném drinku si vychutnejte zapadající slunce. Sky bar najdete snadno, je vzdálený pouhých deset minut chůze od stanice Saphan BTS Taksin, stačí jen nechat se vést pohledem na vysokou budovou se zlatou kupolí na střeše. Nenechte se odradit počtem návštěvníků, kteří mají stejný nápad jako vy. Pokud však toužíte po větším klidu, doporučujeme vám sousední „whisky- bar“ s venkovní terasou, i když pohled odtud není tak úchvatný jako z hlavní restaurace a baru.

Bohatý noční život
Bangkokská čtvrť Sukhumvit je skvělým propojením kosmopolitního vlivu a tradiční thajské kultury. Najdete v ní restaurace, bary, velké moderní obchodní domy a luxusní hotely, přičemž ale na každém kroku cítíte tradiční thajskou kulturu a zvyky. Nechybějí ani místa plná hříchu, vždyť právě tady je známý Red-light district, ulice s prostitutkami a nočními bary. Velmi ochotně vás sem zaveze každý taxikář či řidič motorových rikš. Když vám někdo zasyčí za zády, nelekejte se. To jen za vámi stojí Thajec s nabídkou na Pingpong show. Ostatně, právě proto jste tady, na Patpong Night Markete, místě s vykřičenými nočními bary a množstvím krásných žen. Se setměním se tady otevírá nespočet go-go a striptýzových barů, kde se na vás budou usmívat snědé černovlasé slečny a nabízet své služby. Navštívit můžete i proslavené masážní salóny, jež uspokojí i ty nejnáročnější z vás. Možností je dost, ale myslete především na zdraví, výskyt přenosných chorob je tady velmi rozsáhlý. Pokud však dodržíte veškeré zásady chráněného potěšení, dočkáte se nevšedního zážitku. Pozor si však dávejte na peněženky, a to nejen kvůli krádežím. Jakmile si totiž například předem neověříte cenu piva v nápojovém lístku, může se snadno stát, že zaplatíte několikanásobně více. Na dohled od Patpongu, na Thanon Silom, najdete Soi 4, další hojně navštěvovanou noční čtvrť s drahými kluby a bary. Původně to byla čtvrť homosexuálů, ti se však už většinou přesunuli do Soi 2, kde najdete gaybary s go-go tanečníky a živou sex show. Pokud nevyhledáváte sexuální radovánky a chcete naopak zapadnout mezi bavící se domácí, pak tím správným místem pro vás je ulice Rama IX. Road s množstvím diskoték.

Nevynechte Ladyboy show
Uprostřed veškerého tohoto dění objevíte úžasné kabarety, jejichž hlavním lákadlem jsou ladyboys, často krásní a talentovaní interpreti pyšní na své umění. Ty nejlepší najdete v kabaretech Calypso, Simon Phuket, Tiffany a v v nedávno otevřeném Playhousu. Zní to možná jako klišé, ale muže přeměněné na ženy je možné potkat v turistických zónách doslova na každém kroku. Často jsou velmi hezcí, a jestli jde o normální ženu nebo transsexuála lze sice někdy poznat na první pohled, většinou však jde o zapeklitý až neřešitelný rébus.

Hazard zde nemilují
A nejen to, hazard v jakékoliv formě je v Bangkoku i v celém Thajsku zakázaný, takže většina Thajců, kteří bez něho nemohou být, cestuje za touto zálibou do sousední Kambodže. Může se vám sice stát, že narazíte na ilegální místa hazardu, rozhodně se jim ale vyhněte, protože jde o trestnou záležitost. Proto také ve městě nenajdete jediné kasíno. Bangkok však nenabízí pouze nevázaný noční život. Máte tu možnost shlédnout nespočet chrámů a různých pamětihodností v čele s překrásným komplexem Grand Palace. V chrámu Wat Pho uvidíte ležícího Budhu, obrovskou zlatou sochu dlouhou 45 a vysokou 15 metrů znázorňující umírajícího Budhu v poloze, v níž dosáhl nirvány. O pár ulic dál je pak zase známý stojící Budha – Big Standing Budha. Tito dva jsou nejznámější, ale jinak Budhu najdete takřka na každém kroku. Kousek od Grand Palace a Khaosan Road narazíte na rozsáhlý park Sanam Luang, kde je možné si pod širým nebem dopřát originální thajskou masáž. Na dekách tu mají rozložené svoje „salony“ desítky masérů, žen i mužů. Pozor, jde skutečnou o klasickou masáž, a tak masérky neobtěžujte, nejsou to sexuální pracovnice. Svému řemeslu rozumějí, to můžeme potvrdit. A ta cena… hodinová masáž celého těla stála něco málo přes dvě eura.

Bary a kluby jsou otevřené do jedné hodiny v noci, pouze kluby v Silom 4 a Silom 2 o hodinu déle. Zavírací doba se úzkostlivě dodržuje, navíc se zvýšil počet policejních razií, k nimž patří i testování moči zákazníků na přítomnost drog. Časté jsou i kontroly dokladů (alkohol totiž mohou konzumovat pouze osoby starší 21 let), je proto dobré mít u sebe pas.


Datum:27.11.2013 11:30
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama