Burgenland – Wellness pro požitkáře
Burgenland – Wellness pro požitkáře
Burgenland – Wellness pro požitkáře

Burgenland – Wellness pro požitkáře

21.11.2013 10:00

Burgenland, nejvýchodnější i nejméně osídlená rakouská spolková země, se rozprostírá mezi Slovenskem, Maďarskem a Slovinskem. Má podlouhý tvar, přičemž ve své nejužší části je široký pouhé čtyři kilometry. Rakousko-Uhersko se sice rozpadlo již téměř před sto lety, ale Burgenland je multikulturní dodnes. Vedle Rakušanů tu najdete Němce, Chorvaty a Maďary. Oblasti kolem městečka Güssing s majestátným hradem rodu Eszterházyů vybudovaným na sopečném kuželu se říká vinařská idyla - v každé obci dominuje jiná menšina, všichni se ale dokáží domluvit na společné prezentaci i výrobě výborného vína. To je ostatně typické pro celou zemi.

Burgenland, to jsou ale také velkorysé termální lázně, špičkové hotely, příjemně teplé léčivé prameny, bahenní koupele s posilujícím účinkem pro lidský organismus a individuální nabídky pro zdraví. Zařízeními s bohatou nabídkou terapií a hotely zaměřenými na wellness a zdraví, které se etablovaly jako koupele pro požitkáře, se to tady jen hemží. Do bazénů proudí léčebná termální voda nasycená sírou a do vaší duše pohoda, uvolnění a dobrá nálada. Ponořte se do zdejších wellnessových oáz a zažijte wellness v pravém slova smyslu. Vnímejte Burgenland tam, kde tělo, rozum a duše odpočívají.
Přinášíme vám několik tipů, kam tady zamířit.

Termální lázně St. Martins
Aktivní pohyb v přírodě a aktivní odpočinek v lázních – tak vypadá koncept tohoto lázeňského zařízení s hotelem, který vytváří zcela novou dimenzi dovolené ve znamení wellnessu. Najdete ho poblíž vstupní brány do národního parku Neziderské jezero, je tedy ideálním výchozím místem pro podnikání výprav do lůna přírody.

Spannonia – Saunová rajská zahrada
Pravděpodobně nejkrásnější saunový svět Rakouska se skládá ze šestnácti rozdílných saunových kabin, relaxačních bazénů a oddychových zón. Vyzkoušíte bahenní, mořskou a horskou saunu, stejně jako bylinkovou koupel. Bohatý wellness program vás nenechá ani chvilku zahálet, ať už se bude jednat o aqua gymnastiku, meditativní relaxaci či Nordic Walking. Kousek od hotelu jsou tenisové kurty i golfové hřiště.

Centrum zdraví Bad Sauerbrunn
Již v dobách rakousko-uherské monarchie využívala tehdejší smetánka ozdravných účinků minerální termální vody. Ta vyvěrá z hloubky 1.000 metrů a s vysokým obsahem magnézia společně s oxidem uhličitým, jenž z pramene volně uniká, tvoří unikátní směs.

Sluneční termální lázně Lutzmannsburg
Jako jediné v Evropě se specializují se svojí nabídkou terapií na kojence a batolata. Areál je vybavený tak, aby odpovídal potřebám nejmenších dětí a speciálně upravená termální voda stimuluje jejich motorické schopnosti. Najdete tady různé typy mělkých bazénů, skluzavky, vířivky i sauny, pro děti od tří měsíců se pořádají kurzy plavání. Samozřejmostí jsou prostory pro kojení, přebalovaní stoly, restaurace, místnost na spaní i obrovské skluzavky pro větší děti.

Lázně Stegersbach
Reiterovy rodinné termální lázně Stegersbach v krajině zvlněných kopců s vinicemi v jižním Burgenlandu představují pohodu wellness pro celou rodinu. V obrovském areálu najde vlastní realizaci každý. Děti mohou dovádět na vodních i suchozemských atrakcích, zatímco rodiče si užívají části určené zdraví, kráse, odpočinku a fyzické kondici. Milovníci golfu mohou spojit lázeňské požitky s golfovými na hřišti s překrásným výhledem do okolí.
 

Datum:21.11.2013 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama