Bali
MaledivyKapverdy

3 tipy na perfektní podzimní dovolenou u moře

21.11.2013 09:00

Prožijte podzim netradičně, vyrazte k moři. Vybrali jsme pro vás 3 místa, kde je spokojenost zaručená a rozhodně se tu nebudete nudit.

Kapverdy
Souostroví v Atlantickém oceánu. Legenda praví, že když Bůh stvořil svět, oprášil si ruce a z drobečků, které mu z dlaní spadly, vznikly Kapverdské ostrovy. Ráj na zemi. Něco na tom možná bude.

Kilometry oslnivě bílých pláží, které bičují vlny azurově modrého moře. Ostrovy nejsou přehlceny davy turistů, přestože se sem z Čech dostanete za zhruba 7 hodin letu. Teplota vzduchu se celoročně drží nad 25 °C, v příjemném rozmezí (20-25 °C) se pohybuje i teplota moře. I proto jsou Kapverdské ostrovy ideální last minute destinací – kam jinam na poslední chvíli utéct před sychravým počasím?

Kiteboarding, „Mrtvé“ moře i průzkum ostrova
Dovolená na pláži není přesně podle vašeho gusta? Kapverdské ostrovy si zamilujete. Atlantik tu totiž vytváří ideální místo pro všechny milovníky surfování a kiteboardingu.
V kráterech vyhaslé sopky na ostrově Sal u městečka Pedra de Lume si užijte trochu jiné koupání. Najdete zde solné doly a jezírka, jejichž vlastnosti jsou velmi podobné Mrtvému moři. Každá koupel prý prodlužuje život o jeden den. Zkuste to!

Až vás koupání omrzí, vydejte se na okružní cestu kolem ostrova Sal. Není to nic nudného. Prozkoumat tu můžete například starý vrak lodi uvízlé na mělčině. Adrenalin do žil vám vlije také výlet na čtyřkolkách – nejrychlejší způsob jak poznat celý ostrov.

Maledivy
Jestli jsou Kapverdy rájem na zemi, potom pro Maledivy není adekvátní výraz. Obrázky z těchto korálových ostrovů jsou dobře známé. Nekonečné bílé pláže, klidné azurové moře, bujná vegetace. Právě díky korálům nenajdete lepší způsob trávení dovolené na Maledivách, než je potápění a šnorchlování.

Kousek pod hladinou se ukrývají hejna pestrobarevných rybek, působivé korálové útesy, rejnoci a chobotnice. A kousek dál od pobřeží potkáte i menší druhy žraloků, želvy, či murény. Téměř určitě narazíte i na potopený vrak lodi, který se stal domovem tisíců dalších mořských živočichů.

Bali
Ostrov Bali doplňuje exotickou trojici. I tady si do sytosti užijete překrásného mořského pobřeží, ale Bali má ještě něco navíc – bohatství v podobě hinduistické kultury. Oslavy, obřady a ceremonie jsou tu na denním pořádku. V ulicích potkáte pestrobarevné průvody doprovázené tradiční hudbou a tančícími lidmi.

Vaši pozornost si zaslouží i nespoutaná příroda ostrova, typická rýžová pole a působivá hinduistická architektura.

Ještě nejste přesvědčeni? Podívejte se na video o všech krásách a půvabech Bali!
 

Datum:21.11.2013 09:00
Reklama

Léto plné brazilské energie

Propojení tropických kávových receptů a pozitivní mantry pro povznášející letní zážitek.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Kam s penězi v nejisté době?

Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Osvědčeným řešením je využití bezpečnostní schránky.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama