Bali
MaledivyKapverdy

3 tipy na perfektní podzimní dovolenou u moře

21.11.2013 09:00

Prožijte podzim netradičně, vyrazte k moři. Vybrali jsme pro vás 3 místa, kde je spokojenost zaručená a rozhodně se tu nebudete nudit.

Kapverdy
Souostroví v Atlantickém oceánu. Legenda praví, že když Bůh stvořil svět, oprášil si ruce a z drobečků, které mu z dlaní spadly, vznikly Kapverdské ostrovy. Ráj na zemi. Něco na tom možná bude.

Kilometry oslnivě bílých pláží, které bičují vlny azurově modrého moře. Ostrovy nejsou přehlceny davy turistů, přestože se sem z Čech dostanete za zhruba 7 hodin letu. Teplota vzduchu se celoročně drží nad 25 °C, v příjemném rozmezí (20-25 °C) se pohybuje i teplota moře. I proto jsou Kapverdské ostrovy ideální last minute destinací – kam jinam na poslední chvíli utéct před sychravým počasím?

Kiteboarding, „Mrtvé“ moře i průzkum ostrova
Dovolená na pláži není přesně podle vašeho gusta? Kapverdské ostrovy si zamilujete. Atlantik tu totiž vytváří ideální místo pro všechny milovníky surfování a kiteboardingu.
V kráterech vyhaslé sopky na ostrově Sal u městečka Pedra de Lume si užijte trochu jiné koupání. Najdete zde solné doly a jezírka, jejichž vlastnosti jsou velmi podobné Mrtvému moři. Každá koupel prý prodlužuje život o jeden den. Zkuste to!

Až vás koupání omrzí, vydejte se na okružní cestu kolem ostrova Sal. Není to nic nudného. Prozkoumat tu můžete například starý vrak lodi uvízlé na mělčině. Adrenalin do žil vám vlije také výlet na čtyřkolkách – nejrychlejší způsob jak poznat celý ostrov.

Maledivy
Jestli jsou Kapverdy rájem na zemi, potom pro Maledivy není adekvátní výraz. Obrázky z těchto korálových ostrovů jsou dobře známé. Nekonečné bílé pláže, klidné azurové moře, bujná vegetace. Právě díky korálům nenajdete lepší způsob trávení dovolené na Maledivách, než je potápění a šnorchlování.

Kousek pod hladinou se ukrývají hejna pestrobarevných rybek, působivé korálové útesy, rejnoci a chobotnice. A kousek dál od pobřeží potkáte i menší druhy žraloků, želvy, či murény. Téměř určitě narazíte i na potopený vrak lodi, který se stal domovem tisíců dalších mořských živočichů.

Bali
Ostrov Bali doplňuje exotickou trojici. I tady si do sytosti užijete překrásného mořského pobřeží, ale Bali má ještě něco navíc – bohatství v podobě hinduistické kultury. Oslavy, obřady a ceremonie jsou tu na denním pořádku. V ulicích potkáte pestrobarevné průvody doprovázené tradiční hudbou a tančícími lidmi.

Vaši pozornost si zaslouží i nespoutaná příroda ostrova, typická rýžová pole a působivá hinduistická architektura.

Ještě nejste přesvědčeni? Podívejte se na video o všech krásách a půvabech Bali!
 

Datum:21.11.2013 09:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama