Jarmark na Václavském náměstí

Podzimní jarmark na Václavském náměstí

29.10.2013 11:30

Ty pravé vánoční trhy návštěvníky hlavního města čekají sice až na konci listopadu, atmosféru končícího podzimu a blížící se zimy však již nyní přiblíží Podzimní jarmark, který od 29. října do 18. listopadu vyroste na Václavském náměstí. Na návštěvníky čeká několik desítek stánků s rozmanitým vánočním sortimentem a občerstvením i bohatý doprovodný program včetně zahraničních účastníků.

„Oživení předvánoční atmosféry už tradičně patří ke každoročním koloritům velkoměst a výjimkou nebude ani v letošním roce Praha. Chceme opět návštěvníkům centra umožnit, aby se alespoň na chvíli zastavili v poněkud hektické předvánoční době a strávili příjemné chvíle u stánků a drobnými dárky udělali radost sobě i svým blízkým. Věříme, že si na letošní jarmark opět lidé hojně najdou cestu, stejně jako v minulých letech, kdy se tyto podzimní trhy staly tolik oblíbenými,“ říká Milan Heidler, výkonný ředitel pořadatelské společnosti Taiko.

Na Podzimním jarmarku se mohou návštěvníci zastavit až u padesáti stánků s rozmanitým sortimentem. V prodeji se objeví mimo jiné vánoční ozdoby, svíčky, dřevěné hračky a bižuterie. Nedílnou kulisou zde budou i ukázky tradičních českých řemesel. Své umění předvedou například kováři, zručné ruce řemeslníků zase předvedou, jak se pracuje se slámou, milovníci šperků jistě ocení ukázky výrobků z bižuterie. Tržiště vyzdobí typické podzimní motivy – větve a barevné listí. Samozřejmě nebudou chybět ani gastronomické pochoutky.


Zajímavý doprovodný program
Podzimní jarmark oživí také doprovodný program, kterého se zúčastní i zahraniční umělci. Ve dnech 30. 10., 1. 11., 6. 11., 8. 11., 13. 11. a 15. 11. nechá rozeznít svou panovu flétnu Willy Foronda Conte z Bolívie, jehož repertoár tvoří nejznámějších světové melodie. Dále se představí slovinský hudebník, básník, skladatel a herec Andraž Polič-Bard, člen slovinského hudebního seskupení Duo La Boheme, který ve dnech 5., 9. a 16. 11. zahraje francouzské šansony i klasické lidové písně. Domácí scénu zastoupí Alice Krejčí, která ovládá hru na xylofon, dechové nástroje, chrastítka - to vše doprovázené zpěvem. Spolu se svou kapelou zahraje ve dnech 31. 10. a 7. 11. lidové i vlastní písně. Ve dnech 29. 10., 5. 11., 12. 11. a 14. 11. pak vystoupí jazzová kapela Staroměstský Dixieland. Změna programu je vyhrazena.

Podzimní přehlídka akcí v Praze pro veřejnost však tímto jarmarkem nekončí. Od 23. října do 2. listopadu se uskuteční podzimní trhy i na náměstí Republiky.

Datum:29.10.2013 11:30
Reklama

Mama říká “podělit se znamená milovat”

Vychutnejte si nejlepší domácí jídla se svými přáteli a rodinou v restauraci Mama v Holešovicích.

Hra o trůny skončila. Zeje vaše obrazovka nyní prázdnotou?

Přinášíme 4 tipy, jaké seriály si můžete na obrazovkách během léta vychutnat.

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama