Kaprun, foto: Travelportal.cz
Garmisch Partenkirchen, foto: Travelportal.cz

3 zaručené tipy na lyžování pro nedočkavé

22.10.2013 10:00

Už netrpělivě vyčkáváte na první sněhové vločky, abyste si konečně užili parádní lyžovačku? Dopřejte ostatním ještě chvíli tepla i radostí podzimu a vyrazte za sněhem do Alp. Máme pro vás tipy ve třech různých alpských destinacích, které jsou nejen zárukou sněhu, ale i zábavy.

Kaprun (1 978 – 3 029 m. n. m.)
K nejvyhlášenějším střediskům podzimního lyžování patří ledovec Kaprun v Rakousku. A proč se sem vydat? Z Prahy je to přibližně 460 km, lyžařská sezóna začala již 28. září a sjezdovky jsou dokonale upravené. Na otevření celého areálu (130 km) si sice ještě musíte počkat, ale na samotném ledovci to sviští – lyžařů poskrovnu a žádné fronty.
Po zábavě na svahu vás čeká nemálo zábavy i v centru Zell am See a okolí. Unaveným nohám můžete dát odpočinout v místních wellness centrech Tauern Spa nebo Freizeitzentrum. Na podzim doporučujeme vyzkoušet paragliding. Zlatavé stromy či alpské panorama nabízejí ten nejkrásnější pohled z výšky.

Garmisch Partenkirchen (2 000 – 2 720 m. n. m.)
Na našem seznamu nesmí chybět ani nejproslulejší lyžařské středisko Garmisch Partenkirchen pod vrcholkem Zugspitze v Německu. Bylo dějištěm zimních olympijských her i mistrovství světa v alpském lyžování a každoročně se zde konají závody ve skocích na lyžích. Podzimní lyžařské zájezdy se sem pořádají již dlouhá léta a kvalita sjezdovek je prověřena světovými profesionály. Máte-li rádi pořádný sešup, zajeďte právě sem. Je to pouhých 470 km od Prahy a v GA-PA prožijete dovolenou snů! Sezóna letos startuje 2. listopadu.
Pokud vyrazíte na dovolenou s rodinou, cestou se určitě zastavte na překrásných bavorských zámcích Ludvíka II., z nichž právě pohádkový zámek Neuschwanstein se stal inspirací pro Walta Disneye.

Cervinia (1 524 – 3 899 m. n. m.)
Kdo upřednostňuje Itálii zejména pro vřelé lidi, nízké ceny a sjezdovky až u vchodových dveří penzionů, měl by se vydat o něco dál (1 040 km z Prahy)skoro až ke Švýcarským hranicím do střediska Cervinia. V tuto chvíli se jezdí pouze o víkendech, ale od 1. listopadu si zalyžujete každý den v Breuil-Cervinia.

Tato lyžařská střediska patří na nejvyšší příčky, avšak v horizontu několika dnů či týdnů se sněhová nadílka nevyhne ani dalším střediskům. Zarezervujte si dovolenou včas, ať nepropásnete svou chvíli. Lyžařské zájezdy 2014 najdete například u cestovní agentury Travelportal.cz.
 

Datum:22.10.2013 10:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama