Kaprun, foto: Travelportal.cz
Garmisch Partenkirchen, foto: Travelportal.cz

3 zaručené tipy na lyžování pro nedočkavé

22.10.2013 10:00

Už netrpělivě vyčkáváte na první sněhové vločky, abyste si konečně užili parádní lyžovačku? Dopřejte ostatním ještě chvíli tepla i radostí podzimu a vyrazte za sněhem do Alp. Máme pro vás tipy ve třech různých alpských destinacích, které jsou nejen zárukou sněhu, ale i zábavy.

Kaprun (1 978 – 3 029 m. n. m.)
K nejvyhlášenějším střediskům podzimního lyžování patří ledovec Kaprun v Rakousku. A proč se sem vydat? Z Prahy je to přibližně 460 km, lyžařská sezóna začala již 28. září a sjezdovky jsou dokonale upravené. Na otevření celého areálu (130 km) si sice ještě musíte počkat, ale na samotném ledovci to sviští – lyžařů poskrovnu a žádné fronty.
Po zábavě na svahu vás čeká nemálo zábavy i v centru Zell am See a okolí. Unaveným nohám můžete dát odpočinout v místních wellness centrech Tauern Spa nebo Freizeitzentrum. Na podzim doporučujeme vyzkoušet paragliding. Zlatavé stromy či alpské panorama nabízejí ten nejkrásnější pohled z výšky.

Garmisch Partenkirchen (2 000 – 2 720 m. n. m.)
Na našem seznamu nesmí chybět ani nejproslulejší lyžařské středisko Garmisch Partenkirchen pod vrcholkem Zugspitze v Německu. Bylo dějištěm zimních olympijských her i mistrovství světa v alpském lyžování a každoročně se zde konají závody ve skocích na lyžích. Podzimní lyžařské zájezdy se sem pořádají již dlouhá léta a kvalita sjezdovek je prověřena světovými profesionály. Máte-li rádi pořádný sešup, zajeďte právě sem. Je to pouhých 470 km od Prahy a v GA-PA prožijete dovolenou snů! Sezóna letos startuje 2. listopadu.
Pokud vyrazíte na dovolenou s rodinou, cestou se určitě zastavte na překrásných bavorských zámcích Ludvíka II., z nichž právě pohádkový zámek Neuschwanstein se stal inspirací pro Walta Disneye.

Cervinia (1 524 – 3 899 m. n. m.)
Kdo upřednostňuje Itálii zejména pro vřelé lidi, nízké ceny a sjezdovky až u vchodových dveří penzionů, měl by se vydat o něco dál (1 040 km z Prahy)skoro až ke Švýcarským hranicím do střediska Cervinia. V tuto chvíli se jezdí pouze o víkendech, ale od 1. listopadu si zalyžujete každý den v Breuil-Cervinia.

Tato lyžařská střediska patří na nejvyšší příčky, avšak v horizontu několika dnů či týdnů se sněhová nadílka nevyhne ani dalším střediskům. Zarezervujte si dovolenou včas, ať nepropásnete svou chvíli. Lyžařské zájezdy 2014 najdete například u cestovní agentury Travelportal.cz.
 

Datum:22.10.2013 10:00
Reklama

Léto plné brazilské energie

Propojení tropických kávových receptů a pozitivní mantry pro povznášející letní zážitek.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Kam s penězi v nejisté době?

Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Osvědčeným řešením je využití bezpečnostní schránky.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama