Petr Fiala, Foto: Mnaga.cz
Mňága a Ždorp, Foto: Mnaga.czObal 2CD Dáreček

Petr Fiala: Zestárli jsme, ale pořád máme chuť být nejlepší kapelou na světě!

06.09.2013 10:50

Mňága a Žďorp se drží na výsluní českého hudebního rybníčku už 25 let. Loni si k výročí nadělili 2CD plné coverů jejich písniček od známých i neznámých československých kapel - za všechny jmenujme třeba Kryštof, Monkey Business nebo Prago Union.

Letos sobě a svým fanouškům nadělují znovu - DVD Dáreček Live! a šňůru koncertů, které vás prostě budou bavit! Mňága za ta léta neztratila nic ze svých energických vystoupení, pořád do toho umí šlápnout na plno.

DVD Dáreček Live! vychází už v pondělí 9. září a křtít se bude už ve středu 11. září 2013 v pražském Lucerna Music Baru, naše redakce bude u toho a vy byste také neměli váhat, že to bude mega pecka prozrazuje i náš rozhovor s frontmanem kapely Petrem Fialou.

Menhouse: Loni jste oslavili 25.té výročí kapely, co všechno se za ta léta změnilo?
Petr: Naštěstí skoro všechno! Politický režim, nepovedená manželství...-:) Má – li být řeč o kapele, tak ta je stále postavena na původní myšlence – dělat si své písničky po svém, tak trochu mimo všechny proudy. Na začátku jsme dokázali při vystoupení jakž takž přeškobrtat šest písniček, dnes zvládneme dvouhodinový koncert kdekoli. Atakdál. Zestárli jsme, ale pořád máme chuť být nejlepší kapelou na světě! -:)

Menhouse: Uvažovali jste někdy o konci?
Petr: Doopravdy ne. 

Menhouse: K výročí jste si nadělili 2CD Dáreček, na kterém jsou covery vašich písniček od československých interpretů, setkal jste se s nějakou veskrze negativní reakcí na některý z coverů? A který máte vy osobně nejradši?
Petr: Reakce byly většinou pozitivní, maximálně někdo napsal, že nějaký cover není jeho šálek čaje. Měl jsem nakonec radost i z toho, že máme tolerantní fanoušky, kteří spíš ocení pokus o jiný úhel pohledu. Já jich mám opravdu rád moc – třeba Kryštof je skvělý, Slobodná Europa, Midi lidi...Skyline jsou boží! Byl to pro nás požitek poslouchat do mejlu přicházející předělávky. Dělali jsme si s kapelou večírky ve zkušebně, kde jsme si je pouštěli úplně jakože velice nahlas – a bylo to fakt něco! Opravdu děkujeme všem, je to pro nás pocta.

Menhouse: V pondělí 9. září vychází nové DVD Dáreček Live!, kde spolu s vámi vystupují i různí další umělci, jak se vám spolupracovalo? Byla to makačka nebo spíše večírek?
Petr: Pokusili jsme se skloubit obojí. Hodně jsme zkoušeli sami i s hosty. Celý koncert jsme nanečisto přehráli na zvukovce, která začala ve 13 hodin a skončila těsně před vpuštěním diváků do sálu, což bylo tak v 19 hodin. Během ní se dostavili všichni hosté a všechno jsme přehráli. Byla to soda. Pak jsme si dali kafe, čaj, cigáro a panáka, hodinku oraz a jelo to naostro. Já osobně jsem si to užil, na nic špatnáho jsem nemyslel, na všechny písničky a hosty jsem se těšil. Hlavou mi proletěla spousta věcí, které jsem během těch let prožil. Byla to paráda, splněný sen.

Menhouse: Jaké songy budeme moci na DVD vidět a slyšet?
Petr: Všechny, které ten večer zazněly. Je jich 30 Je to záznam koncertu od začátku do konce. DVD má dvě hodiny dvacet minut. Vrazili jsme do záznamu obrazu i zvuku dost peněz i času, abychom se po letech nemuseli koukat na nějakou nedotaženost. Je tam i dost záběrů ze zákulisí...

Menhouse: DVD se bude křtít v pražském Lucerna Music Baru, říká se, že pražské publikum je jiné než v jiných městech, máte s tím podobnou zkušenost?
Petr: Je tam skvělé publikum. Ale to je jinde taky...-:)

Menhouse: Kam všude se s novým DVD v rámci podzimního tour podíváte? A kam se nejvíc těšíte?
Petr: Vzhledem k nabitému létu je turné trochu volnější. Pár větších měst, například U Zacha v Plzni je to vždycky mazec. Koncerty k Dárečku Live! pokračují i v listopadu a prosinci. Mrkněte na mnaga.cz.

Menhouse: Prozradíte některé z hostů, které s vámi na koncertech vystoupí?
Petr: Petr Váša, to je náš guru i maskot. Márdi....Milan Cais...-:)

Menhouse: Na co se můžeme těšit v příštím roce? Připravujete nějakou další pecku pro fanoušky nebo si dáte chvilku oddych?
Petr: Máme skoro napsanou novou desku. 12 písniček je hotových, pár dalších rozepsaných. Mám z nich velkou radost a každej den si je přehrávám doma na španělku...Máme takový tajný plán...no, uvidíme. -:)

Datum:06.09.2013 10:50
Reklama

10 let COS

Na oslavu 10. výročí uspořádala značka COS party v The National Gallery během Fashion Weeku v Londýně.

Týden plný módy

Zářijová edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila domácí módní tvorbu a zahájila podzimní sezónu v Pařížské ulici.

Fenomén Kat Von D

Do Česka přichází kultovní značka kosmetiky Kat Von D Beauty, která se specializuje na produkty s vysokým obsahem pigmentů a je 100 % vegan.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Natura Siberica

Natura Siberica - přírodní BIO kosmetika ze Sibiře, kde příroda produkuje svoji krásu, sílu a čistotu ve formě bylinek a rostlin.

Ozvěny budoucnosti

Vývojář v automobilce musí být člověk kreativní a otevřený novinkám a moderním technologiím, prozradil v rozhovoru vývojář Škody Auto.

Manolo Blahnik - Praha

Výstava Manolo Blahnik: The Art of Shoes v Museu Kampa, představuje intimní retrospektivu 45 let práce tohoto španělského návrháře.

Životní výzva nebo šílenství

Libor Kalous, který se celý život věnoval sportu spíše pro zábavu a udržení kondice, dostal „životní šanci.“ V 41 letech vleze do klece bojovníků.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
23.09.2017

Harley-Davidson Open House 2017

Nové motocykly Harley-Davidson řady Softail poprvé v ČR. Zkušební jízdy zdarma již na Open House 22. a 23. září.

Reklama