Miami
Kapské městoSocha svobodyNew YorkRio de Janeiro

Poznejte podzimní New York, Kapské město nebo Tokio

05.09.2013 12:00

Podzim je ideálním časem pro poznávací cesty, a jako každý rok, i letos může být vaše podzimní cestování snazší díky British Airways. Největší britská letecká společnost nabízí letenky s výraznou slevou do celé řady atraktivních destinací po celém světě. V nabídce jsou nejúžasnější města Severní Ameriky, ale také exotický orient nebo sluncem prozářená Brazílie či Argentina. Přinášíme vám malou ochutnávku a pár cestovatelských tipů, které vás zaručeně navnadí. Stačí si jen vybrat. I tentokrát letenky pořídíte nejlépe na internetových stránkách British Airways www.ba.com. Proto neváhejte a kupujte, letos už to levnější nebude. Speciální nabídka je vám k dispozici do 3. října a vztahuje se na všechny odlety až do 31. března 2014.

New York – Socha svobody znovu otevřena pro veřejnost
New York - to je centrum módy, kultury, sportu, umění a gastronomie. Natočila se v něm a o něm spousta seriálů a filmů. Kdo by tedy New York nechtěl spatřit na vlastní oči? Letos na podzim je k tomu dobrý důvod. Konečně po roce je opět zpřístupněn symbol města a celých Spojených států - Socha svobody. Monument je připomínkou přátelství Francie a její tehdejší podpory britským kolonistům v boji za nezávislost. V současnosti patří Socha svobody mezi nejnavštěvovanější památky Ameriky. Tento světoznámý kolos, který se tyčí nad městem do výšky 93 metrů, navrhl známý francouzský stavitel Gustave Eiffel. Na výrobu sochy se spotřebovalo 125 tun oceli a 31 tun mědi, a chcete-li se dostat až na její vrchol – tedy do koruny – budete muset podat celkem slušný sportovní výkon a zdolat celkem 354 schodů. Nicméně, námaha stojí za to – každému návštěvníkovi zdejší vyhlídky se naskytne jedinečný pohled na panorama Manhattanu. Cestu dolů pak můžete absolvovat ve výtahu, který byl v Soše instalován v 80. letech. Pokud se chcete vyhnout frontám dlouhým až několik desesítek metrů, zarezervujte si vstupenku s dostatečným časovým předstihem. Nejvýhodněji ji zakoupíte jako součást New York City Passu, který vám zajistí vstup i na dalších pět nejvýznamnějších míst města. Zkusit také můžete www.ba.com, kde zarezervujete nejen svou letenku, ale také auto, hotel či právě vstupy na pamětihodnosti.

Z Prahy do New Yorku není v rámci zimního letového řádu k dispozici žádný přímý let. Nejpohodlněji se tak dostanete do největšího města USA s leteckou společností British Airways, která operuje z Prahy do Londýna až pět letů denně a z Londýna do New Yorku dokonce až 13 letů za den, což dává každému cestujícímu nepřeberné časové možnosti výběru. Navíc British Airways právě přicházejí se speciálními cenami letenek, platné pro lety uskutečněné od 5. září 2013 do 31. března 2014, za cenu od 14.290 Kč. Neváhejte a zarezervujte si svůj let na www.ba.com. Speciální nabídka platí jen do 3. října.

Miami – město zimního slunce a unikátní architektury
Miami patří mezi Čechy k nejoblíbenějším destinacím Severní Ameriky. Naučili jsme se sem jezdit především na sluncem a krásnými plážemi, a to zejména v období, kdy Evropu sužuje sychravý podzim či dlouhá zima. Kromě pláží, slunce, nakupování a sportovního vyžití však Miami nabízí další unikát – zdejší architekturu, přesněji řečeno komplex staveb vevodících proslulé South Miami Beach. Domy ve stylu Art Deco zde začaly růst ve 20. letech minulého století. Dnes tvoří Art Deco Historic District, největší oblast v USA chráněnou Národním registrem historických míst. Z celé tisícovky staveb je na seznamu 400 z nich a další přibývají. Zdejší čtvrť vznikala celých dlouhých třicet let a zástavba postupovala z jihu na sever. V nejjižnější části South Miami Beach se setkáte s architekturou 20. let, trochu více na sever stojí domy z let čtyřicátých. Kolem 27. ulice pak nádherné hotely ve stylu 50. let. Na seznam chráněných historických budov se domy v jižní části Miami Beach dostaly začátkem 80. let, kdy byly natolik zdevastované, že jim hrozila demolice. Místo toho však došlo k jejich obnově a dnes jsou symbolem nové vlny turistického ruchu v Miami. Stály kulisou slavným seriálům Miami Vice či v současné době populární Kriminálce Miami. Lákají také slavné osobnosti. Své sídlo zde měl například Giovanni Versace. 

Do Miami se dostanete přes Londýn s leteckou společností British Airways, která pro vás na podzim připravila speciální ceny zpátečních letenek. Letenku do Miami nyní pořídíte za neuvěřitelných 16.740 Kč. Neváhejte, akční nabídka je totiž časově omezená a platí pouze do 3. října.

San Fransisco – město svobody
Toto druhé nejhustěji osídlené město USA vděčí za své jméno Františkovi z Assisi. Podobně jako František šel ve své době spíše proti proudu, San Francisco bylo vždy místem liberalizačních snah – v 60. letech se městská část Haight-Ashbury stala centrem vznikajícího hnutí hippies, které ovlivnilo celou jednu generaci nejen v USA. Aktuálně se město umístilo na 44. příčce v žebříku nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě. Sjíždí se zde turisté z celého světa, aby se pokochali pohledem na panorama mostu Golden Gate, či zavítali na nechvalně proslulou pevnost Alcatraz. Co ale nejvíce definuje charakter města, je jeho jedinečná poloha. San Francisco je totiž ze tří stran obklopeno vodou, což do značné míry určuje jeho mírné klima – v létě zde jen málokdy teploty přesáhnout 22 stupňů. Nejlepší období k návštěvě města je proto na podzim, neboť září a říjen patří k nejteplejším měsícům v roce. Při návštěvě města je nutno myslet i na jeho zvlněný ráz – ve městě je asi 50 kopců, z nichž největší Mount Davidson měří 282 m.n.m. Z procházky po městě se tak může stát dobrodružný výšlap - vinou všudypřítomné vody a kopcovitého terénu je možné, že vás na jednom z vršků zastihne déšť, nebo zabloudíte v mlze, která tradičně zahaluje až polovinu města.

Do San Francisca se dostanete nejlépe s britskou leteckou společností British Airways. Přestoupíte si pouze jednou a to na hlavním londýnském letišti Heathrow. Letenky za velmi výhodnou cenu od 15.490 Kč pořídíte na www.ba.com. Speciální nabídka je platná do 3. října a vztahuje se na všechny cesty s odletem z Prahy uskutečněným nejpozději 31. března 2014. Pospěšte si a zarezervujte si svou letenku do jednoho z nejkrásnějších měst světa ještě dnes!

Rio de Janeiro – nový rok na pláži
Oslava Nového roku na pláži? Proč ne! Největší a nejdivočejší novoroční oslavy probíhají každý rok na slavných plážích v Rio de Janeiru. Právě toto město se stane v následujících dvou letech jedním z nejdůležitějších míst na planetě Zemi. Již příští rok se zde uskuteční Mistrovství světa ve fotbale, za další dva roky Letní olympijské hry. Rio se na tyto dvě události připravuje již nyní, proč tedy nevyužít příležitosti a nepoznat to nejlepší z jihoamerického kontinentu? Oslavy příchodu Nového roku jsou v Riu skutečně bouřlivé a ve světě nemají obdoby. Slaví se na centrálních plážích, kde se poslední den v roce sejdou miliony lidí. Největší koncentrace slavících z celého světa se shromáždí na proslulé Copacabana Beach, kde již tradičně o půlnoci propuká legendární obří ohňostroj, vše za bouřlivého odpočítávání až dvoumilionového davu. Obrovská párty plná hudby, jídla a pití přitahuje pozornost nejen místních, ale zejména turistů. Vstup je zdarma. Zpravidla zde koncertují slavné hudební hvězdy či hrají nejlepší světový dýdžejové. 

Do Rio de Janeira se nyní výhodně dostanete se společností British Airways. Díky ní se i skutečně vzdálené exotické destinace stávají dostupnými pro široský okruh cestovatelů. Posuďte sami – zpáteční letenku z Prahy do Ria se společností British Airways nyní pořídíte za neuvěřitelných 16.490 Kč. Rezervaci letenek provedete nejlépe na www.ba.com.

Kapské město – na safari
Jihoafrická republika je destinací pro náročné cestovatele. Chcete zkusit něco zcela nevšedního a skutečně exluzivního? Poznejte jižní Afriku. Ze zdejších zajímavých míst se přímo nabízí Kapské město. Turisté jej milují především pro jeho přírodní bohatství. V bezprostředním okolí se nachází Stolová hora. Město je však proslavené díky svým jedinečným plážím. Ty jsou světovou raritou. Rozkládají se totiž na březích dvou oceánů. Díky tomu má každý možnost navštívit během jednoho dne několik plaží, z nichž každá je úplně jiná. Velice zjednodušeně řečeno, pláže ležící na otevřeném pobřeží Atlantického oceánu jsou velmi chladné, zatímco vody na plážích v tzv. False Bay (ležící na druhé straně města, chráněné zálivem) jsou naopak velmi teplé. Druhou volbou na vaší cestě po Jihoafrické republice může být zdejší největší město Johannesburg, které leží na nalezištích zlata, což z něj učinilo jedno z nejbohatších měst afrického kontinentu. Pravým lákadlem pro všechny turisty je však příroda a místní safari, která jsou snadno dostupná z obou největších měst země.

Do měst Jihoafrické republiky se dostanete na podzim s British Airways, které momentálně nabízejí zpáteční letenky z Prahy do Kapského města od 16.890 Kč a z Prahy do Johannesburgu za 16.490 Kč. Do Johannesburgu vás navíc British Airways od prosince dopraví čerstvým přírůstkem ve své letadlové flotile, nejmodernějším a největším letadlem světa – Airbusem A380. Nenechte si tento jedinečný zážitek ujít a pořiďte si svou letenku ještě dnes na www.ba.com.
 

Datum:05.09.2013 12:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama