Prague Fashion Week 2013

Prague Fashion Week 2013

02.09.2013 12:10

Ve dnech 9.–15. září 2013 se v centru Prahy uskuteční 3. ročník PRAGUE FASHION WEEK (PFW). PFW je samostatný nezávislý projekt, který splňuje parametry fashion weeku světové úrovně. Praha se stane v těchto dnech dějištěm veřejné prezentace luxusní módy a stejně jako v minulých letech ji navštíví zajímavé osobnosti ze světa módy. V minulém roce byla hlavním hostem argentinská supermodelka Valeria Mazza se svou rodinou a brazilský návrhář Alexandre Herchcovitch, který s sebou přivezl svou show přímo z newyorského fashion weeku a v rámci starého kontinentu právě na PFW proběhla evropská premiéra kolekce jaro/léto 2013. Praha i letos přivítá významné hosty, které do české metropole pozvala jedna z producentek projektu – supermodelka Petra Němcová. Prahu navštíví jedna z nejvýznamnějších japonských návrhářek Hirono, která tvoří od roku 2007 pod značkou Saphir East. Průřez ikonickými modely z její tvorby zahájí slavnostně PFW již tradičně v prostorách rezidence primátora hlavního města Prahy v pondělí 9. září. Dalším významným hostem je španělská supermodelka Eugenia Silva, která přijede do Prahy na zahájení PFW. V druhé části PFW navštíví Prahu kreativní ředitel italské značky La Perla Giovanni Bianchi, který jako závěrečnou show PFW představí ve světové premiéře kolekci La Perla jaro/léto 2014. 

Miss World 2006 Taťána Kuchařová, ambasadorka značky Dreft v rámci PFW 2013, bude hlavní hvězdou přehlídky vítěze soutěže Dreft Black Card 2013 Lukáše Macháčka, ale také loňské vítězky Jindry Jansové. Jediná česká Miss World úzkou spolupráci okomentovala slovy: „Svět módy je mi vzhledem k mé profesi velmi blízký, a proto mne zaujalo spojení mezi značkou Dreft a projektem Prague Fashion Week. Dreft je prémiový prací prostředek a jde s módou ruku v ruce, protože se skvěle stará o vaše oblíbené oblečení. Sama Dreft používám, oblíbené kousky v mém šatníku přece vyžadují péči. Samozřejmě je mi blízká i myšlenka soutěže Dreft Black Card, která podporuje mladé a talentované návrháře v začátcích jejich kariéry.“

Nad projektem Prague Fashion Week převzal laskavou záštitu první náměstek hl. města Prahy Jiří Vávra a starosta Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký.

V pondělí slavnostně zahájí Prague Fashion Week první náměstek hl. města Prahy Jiří Vávra se supermodelkou Eugenií Silvou, která se za svou kariéru objevila na více než 150 titulních stranách prestižních módních časopisů. Společně uvedou zahajovací přehlídku ikonické módní návrhářky Saphir East z Japonska, která proběhne v rezidenci primátora.

Od pondělí 9. do čtvrtka 12. září budou přehlídky ve večerních hodinách v prostorách rezidence primátora hl. m. Prahy a v prostorách hotelu Boscolo Prague. V pátek 13. září se celé dějiště PFW přemístí na Alšovo nábřeží, kde bude postaven stejně jako v loňském roce stan. Stan má kapacitu 300 míst k sezení a 150 míst k stání. Veřejná část přehlídek, které budou ve stanu od pátku 13. do neděle 15. září, bude slavnostně zahájena v pátek 13. září ve 13.00 hodin supermodelkou Petrou Němcovou a starostou MČ Prahy 1 Ing. Oldřichem Lomeckým.

V pátek 13. září v rámci světově proslulé akce Prague Fashion Week připraví britské velvyslanectví ve spolupráci s Britskou obchodní komorou v ČR, UK Trade & Investment a Marks & Spencer Den britské módy s podtitulem Fashion is Great Britain. Půjde o jediný národní den v průběhu této největší pražské módní události, který představí Velkou Británii jako kolébku světové módy, designu a inovace.

Sobota 14. září bude věnována české módě a své kolekce na PFW předvedou špičky české módní scény, ale i studenti VŠUP v Praze a UJEP z Ústí nad Labem. Svoji kolekci zde představí i loňská vítězka Dreft Black Card Jindra Jansová a letošní vítěz Dreft Black Card Lukáš Macháček. Neděle 15. září bude věnována prezentaci zahraničních módních značek. Podrobný program PFW je v příloze tiskové zprávy. Vstupenky jsou k zakoupení v síti TicketPro.

Prague Fashion Week a charita
V rámci PFW se uskuteční již druhý ročník charitativní gala večeře Tiffany Sparkling Night, kterou pořádá Petra Němcová v Lobkovickém paláci na Pražském hradě. Hlavními partnery večeře jsou americká šperkařská společnost Tiffany & Co. a developerská společnost Lordship. Výtěžek z gala večeře bude věnován nadaci Petry Němcové Happy Hearts Fund. V loňském roce se na charitativní večeři The Lordship Black & White Gala Dinner shromáždilo pro nadaci HHF více než 500 000 Kč.

Zajímavosti PFW 2013

Fashion talks

Fashion is Great Britain – v pátek 13. září od 10.00 hodin na britské ambasádě v Praze na téma anglické módy promluví osobnosti: prof. Ing. arch. Eva Jiřičná, CBE – světoznámá architektka žijící ve Velké Británii, Giovanni Bianchi – kreativní ředitel italské značky La Perla, Tamara Kotvalová – majitelka firmy Carollinum, Taťána Kuchařová – Miss World 2006, tvář Dreft 2013, a další.

Návrhářky versus šéfredaktor/ky – otevřená debata na téma Vývoj a význam české módy se uskuteční v sobotu 14. září od 17.00 hodin ve stanu na Alšově nábřeží za účasti nejvýznačnějších a „nejmocnějších“ osobností české módy. Fashion talk se zúčastní Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Tatiana Kovaříková, Beata Rajská, Ivana Mentlová v konfrontaci s šéfredaktor/kami nejvýznamnějších módních magazínů – Barbarou Nesvadbovou (Harper’s Bazaar), Andreou Běhounkovou (Elle), Danicou Kovářovou (Dolce Vita), Simonou Rýdlovou (InStyle) a Janem Babkou (Proč ne?!). Celou debatu povede doc. akad. soch. Rony Plesl.

Kissing Room

Po vzoru a inspiraci světových fashion weeků bude i na PFW Kissing Room, kde se budou návrháři po svých přehlídkách setkávat s novináři.

Pop-Up Store PFW: exkluzivní představení svíček Be The Light New York by Petra Němcová

Pop-Up Store bude letos umístěn v hlavním stanu PFW na Alšově nábřeží od pátku 13. do neděle 15. září. Diváci a milovníci módy si tak mohou přímo v dějišti a atmosféře PFW koupit nádherné a originální kusy etablovaných i začínajících módních návrhářů. V Pop-Up Store budou poprvé exkluzivně v prodeji svíčky z kolekce Be The Light New York, které v rámci PFW představí Petra Němcová. Be The Light New York by Petra Němcová je značka luxusních dekorativních předmětů.

Již teď se těšte na pravidelné fotoreporty.

Datum:02.09.2013 12:10
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama