Letní dovolená pod stanem

13.08.2013 10:15

Spát ve stanu u ohniště, opékat si buřty či ryby a poslouchat u toho šumění lesa ‒ i tak může vypadat vaše dovolená, když se vypravíte pod stan. Tábořit ale nelze bohužel všude.
 
Kam vyrazit v Česku
V České republice lze ve volné přírodě spát jen pod širákem. Bez stanu zato můžete ležet ve spacáku i v chráněné krajinné oblasti. Rozdělávat oheň ale samozřejmě nesmíte. Chcete-li komfort se stanem, přespávejte v kempu. Jinak vám bude hrozit nemilá pokuta dosahující až 5 000 Kč.

Kempy najdete po celém Česku. U přehrad, řek, rybníků i v lesích. Návštěvníci portálu Dokempu.cz každoročně hlasují o nejlepší kempy. V roce 2012 získal nejvíc hlasů Camping Vranovská pláž. Celý žebříček zahrnuje 50 tábořišť.

Cesty do zahraničí
Vyrážíte-li poznávat jinou zemi a potřebujete ušetřit, využijte stan, spacák a kempy. Tábořiště najdete i v Benátkách, Amsterodamu či Berlíně. Spát můžete i v autě. Každá země má ale svá nařízení, která je dobrá si předem pečlivě nastudovat, abyste zbytečně nedostávali pokuty. Rozdělávat oheň mimo kempy většinou nemůžete nikde.

Do přírody
V Norsku lze rozbalit stan kdekoli, pokud budete vzdáleni minimálně 150 m od obydlí. Najít takové místo ale není snadné. Stanování bývá často zpoplatněno, protože můžete v blízkosti až jednoho km využít chaty se sprchou, kuchyňkou apod. Ideální plácek pro stan v neplacené zóně najít lze, jen to trvá o něco déle.

Za krásnou přírodou se mnozí vydávají do Slovinska či Rakouska. Tam se za spaní mimo kempy platí pokuty. Pokud chcete přespat na poli či louce, je dobré se předem domluvit s jejich majiteli. Místní policisté a vlastníci pozemků si své území celkem hlídají. Spát na pláži v Chorvatsku nebo Itálii se také nesmí. Budete-li ale dřímat ve svém autě na parkovišti, nikdo nic namítat nebude. Jen si nesmíte vytáhnout ani židličku.

Cestovat s karavanem, autem či stanovat je mnohem větší dobrodružství, než přespávání v hotelovém pokoji. Lépe poznáte místní obyvatele, krajinu a navíc i ušetříte. Nejdráž vás vyjde benzín a první nákup vybavení. 

Datum:13.08.2013 10:15
Reklama

Mama říká “podělit se znamená milovat”

Vychutnejte si nejlepší domácí jídla se svými přáteli a rodinou v restauraci Mama v Holešovicích.

Hra o trůny skončila. Zeje vaše obrazovka nyní prázdnotou?

Přinášíme 4 tipy, jaké seriály si můžete na obrazovkách během léta vychutnat.

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama