Letní dovolená pod stanem

13.08.2013 10:15

Spát ve stanu u ohniště, opékat si buřty či ryby a poslouchat u toho šumění lesa ‒ i tak může vypadat vaše dovolená, když se vypravíte pod stan. Tábořit ale nelze bohužel všude.
 
Kam vyrazit v Česku
V České republice lze ve volné přírodě spát jen pod širákem. Bez stanu zato můžete ležet ve spacáku i v chráněné krajinné oblasti. Rozdělávat oheň ale samozřejmě nesmíte. Chcete-li komfort se stanem, přespávejte v kempu. Jinak vám bude hrozit nemilá pokuta dosahující až 5 000 Kč.

Kempy najdete po celém Česku. U přehrad, řek, rybníků i v lesích. Návštěvníci portálu Dokempu.cz každoročně hlasují o nejlepší kempy. V roce 2012 získal nejvíc hlasů Camping Vranovská pláž. Celý žebříček zahrnuje 50 tábořišť.

Cesty do zahraničí
Vyrážíte-li poznávat jinou zemi a potřebujete ušetřit, využijte stan, spacák a kempy. Tábořiště najdete i v Benátkách, Amsterodamu či Berlíně. Spát můžete i v autě. Každá země má ale svá nařízení, která je dobrá si předem pečlivě nastudovat, abyste zbytečně nedostávali pokuty. Rozdělávat oheň mimo kempy většinou nemůžete nikde.

Do přírody
V Norsku lze rozbalit stan kdekoli, pokud budete vzdáleni minimálně 150 m od obydlí. Najít takové místo ale není snadné. Stanování bývá často zpoplatněno, protože můžete v blízkosti až jednoho km využít chaty se sprchou, kuchyňkou apod. Ideální plácek pro stan v neplacené zóně najít lze, jen to trvá o něco déle.

Za krásnou přírodou se mnozí vydávají do Slovinska či Rakouska. Tam se za spaní mimo kempy platí pokuty. Pokud chcete přespat na poli či louce, je dobré se předem domluvit s jejich majiteli. Místní policisté a vlastníci pozemků si své území celkem hlídají. Spát na pláži v Chorvatsku nebo Itálii se také nesmí. Budete-li ale dřímat ve svém autě na parkovišti, nikdo nic namítat nebude. Jen si nesmíte vytáhnout ani židličku.

Cestovat s karavanem, autem či stanovat je mnohem větší dobrodružství, než přespávání v hotelovém pokoji. Lépe poznáte místní obyvatele, krajinu a navíc i ušetříte. Nejdráž vás vyjde benzín a první nákup vybavení. 

Datum:13.08.2013 10:15
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama