Letní dovolená pod stanem

13.08.2013 10:15

Spát ve stanu u ohniště, opékat si buřty či ryby a poslouchat u toho šumění lesa ‒ i tak může vypadat vaše dovolená, když se vypravíte pod stan. Tábořit ale nelze bohužel všude.
 
Kam vyrazit v Česku
V České republice lze ve volné přírodě spát jen pod širákem. Bez stanu zato můžete ležet ve spacáku i v chráněné krajinné oblasti. Rozdělávat oheň ale samozřejmě nesmíte. Chcete-li komfort se stanem, přespávejte v kempu. Jinak vám bude hrozit nemilá pokuta dosahující až 5 000 Kč.

Kempy najdete po celém Česku. U přehrad, řek, rybníků i v lesích. Návštěvníci portálu Dokempu.cz každoročně hlasují o nejlepší kempy. V roce 2012 získal nejvíc hlasů Camping Vranovská pláž. Celý žebříček zahrnuje 50 tábořišť.

Cesty do zahraničí
Vyrážíte-li poznávat jinou zemi a potřebujete ušetřit, využijte stan, spacák a kempy. Tábořiště najdete i v Benátkách, Amsterodamu či Berlíně. Spát můžete i v autě. Každá země má ale svá nařízení, která je dobrá si předem pečlivě nastudovat, abyste zbytečně nedostávali pokuty. Rozdělávat oheň mimo kempy většinou nemůžete nikde.

Do přírody
V Norsku lze rozbalit stan kdekoli, pokud budete vzdáleni minimálně 150 m od obydlí. Najít takové místo ale není snadné. Stanování bývá často zpoplatněno, protože můžete v blízkosti až jednoho km využít chaty se sprchou, kuchyňkou apod. Ideální plácek pro stan v neplacené zóně najít lze, jen to trvá o něco déle.

Za krásnou přírodou se mnozí vydávají do Slovinska či Rakouska. Tam se za spaní mimo kempy platí pokuty. Pokud chcete přespat na poli či louce, je dobré se předem domluvit s jejich majiteli. Místní policisté a vlastníci pozemků si své území celkem hlídají. Spát na pláži v Chorvatsku nebo Itálii se také nesmí. Budete-li ale dřímat ve svém autě na parkovišti, nikdo nic namítat nebude. Jen si nesmíte vytáhnout ani židličku.

Cestovat s karavanem, autem či stanovat je mnohem větší dobrodružství, než přespávání v hotelovém pokoji. Lépe poznáte místní obyvatele, krajinu a navíc i ušetříte. Nejdráž vás vyjde benzín a první nákup vybavení. 

Datum:13.08.2013 10:15
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama