Nejlepší nudistické pláže na světě
Nejlepší nudistické pláže na světěNejlepší nudistické pláže na světěNejlepší nudistické pláže na světěNejlepší nudistické pláže na světě

Nejlepší nudistické pláže na světě

12.08.2013 09:00

Opalování a koupání se bez plavek může někomu připadat odporné, jinému naopak neskutečně uvolňující. Nudismus nabízí pocit aboslutní svobody, alespoň pro některé z nás. Ne všude je ale opalování bez plavek povoleno. Pojďte se s námi podívat na nejlepší nudistické pláže světa.

Nudismus, nebo také stále častěji naturismus je stále oblíbenější propagování nahoty jako takové, někteří ortodoxní vyznavači naturismu vysvětlují své jednání jako návrat člověka k přírodě, prostřednictvím nahého těla bez oděvu, v přirozeném prrostředí čisté přírody.

Nudistické pláže mají v některých zemích několikaletou tradici, například v Německu, kde je najdeme pod souhrnným označením FKK. V Čechách začaly první nudistické pláže vznikat až v 90.tých letech minulého století, většinou vyhrazením části prostoru normální pláže. Nudistické pláže u nás můžeme najít na příklad u jezera Lhota, na Hostivařské přehradě nebo Šeberáku.

Pojďme se ale podívat kam za nudistickými plážemi do ciziny.

Francie - Cap d´Agde
Nedaleko městečka Sete najdeme přímo celé naturistické městečko, které má rozlohu 120 hektarů a nudistická pláž tu měří dlouhých 2,4 km.

Chorvatsko
Dalo by se říci, že téměř každý z ostovů a ostrůvků má alespoň jednu oficiální nudistickou pláž, navíc tu najdete spoustu zapadlých zátok, kde se můžete odhalovat jak se vám zachce. Dokonce se tu můžete i vydat na plavbu lodí po nudistických plážích.

Bali - Ayana Resort
Tohle je hotový ráj pro nudisty! Celý resort je vyhrazený pro nudisty a naturisty, včetně plážového baru, bazénu a všeho co takový resort skrývá. Tady si budete nazí připadat naprosto přirozeně.

Řecko - Korfu
Krásná oblázková pláž, která nabízí nudistům dokonalé soukromí a překrásný pohled na průzračně modré moře, to je Paradise Beach.

Španělsko - Sitges
Malé městečko nabízí rovnou 3 nudistické pláže, pokud se chystáte na výlet do Barcelony, zhruba 35 kilometrů vzdálené městečko Sitges je pro koupání bez plavek to pravé.

Brazílie - Santa Caterina
Dokonce i v silně katolické Brazílii najdeme místečko pro nudisty! Pláž Praia de Galheta s bílým pískem leží v přírodní rezervaci, proto je zde božský klid a nudismu tak nic nebrání.

Austrálie - Pláž Maslin
První oficiální nudistická pláž v Austrálii je už přímo legendární, každý rok se tu konají nudistické olympjiské hry, kde se soutěží například o nejhezčí zadek.

Tak co říkáte, lákají vás nudistické pláže nebo zůstanete u bikin a plavek?

Datum:12.08.2013 09:00
Reklama

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

5 krásných tipů nejen na vánoční dárky

Vánoce se sice mohou zdát daleko, ale opak je pravdou. Vyhněte se vánočnímu šílenství, zkuste dárky nakoupit už teď.

Činy jsou více než slova

Každý konec bude také novým začátkem. Nespresso představuje nejnovější počiny na cestě k cirkulární ekonomice.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama