Nejlepší nudistické pláže na světě
Nejlepší nudistické pláže na světěNejlepší nudistické pláže na světěNejlepší nudistické pláže na světěNejlepší nudistické pláže na světě

Nejlepší nudistické pláže na světě

12.08.2013 09:00

Opalování a koupání se bez plavek může někomu připadat odporné, jinému naopak neskutečně uvolňující. Nudismus nabízí pocit aboslutní svobody, alespoň pro některé z nás. Ne všude je ale opalování bez plavek povoleno. Pojďte se s námi podívat na nejlepší nudistické pláže světa.

Nudismus, nebo také stále častěji naturismus je stále oblíbenější propagování nahoty jako takové, někteří ortodoxní vyznavači naturismu vysvětlují své jednání jako návrat člověka k přírodě, prostřednictvím nahého těla bez oděvu, v přirozeném prrostředí čisté přírody.

Nudistické pláže mají v některých zemích několikaletou tradici, například v Německu, kde je najdeme pod souhrnným označením FKK. V Čechách začaly první nudistické pláže vznikat až v 90.tých letech minulého století, většinou vyhrazením části prostoru normální pláže. Nudistické pláže u nás můžeme najít na příklad u jezera Lhota, na Hostivařské přehradě nebo Šeberáku.

Pojďme se ale podívat kam za nudistickými plážemi do ciziny.

Francie - Cap d´Agde
Nedaleko městečka Sete najdeme přímo celé naturistické městečko, které má rozlohu 120 hektarů a nudistická pláž tu měří dlouhých 2,4 km.

Chorvatsko
Dalo by se říci, že téměř každý z ostovů a ostrůvků má alespoň jednu oficiální nudistickou pláž, navíc tu najdete spoustu zapadlých zátok, kde se můžete odhalovat jak se vám zachce. Dokonce se tu můžete i vydat na plavbu lodí po nudistických plážích.

Bali - Ayana Resort
Tohle je hotový ráj pro nudisty! Celý resort je vyhrazený pro nudisty a naturisty, včetně plážového baru, bazénu a všeho co takový resort skrývá. Tady si budete nazí připadat naprosto přirozeně.

Řecko - Korfu
Krásná oblázková pláž, která nabízí nudistům dokonalé soukromí a překrásný pohled na průzračně modré moře, to je Paradise Beach.

Španělsko - Sitges
Malé městečko nabízí rovnou 3 nudistické pláže, pokud se chystáte na výlet do Barcelony, zhruba 35 kilometrů vzdálené městečko Sitges je pro koupání bez plavek to pravé.

Brazílie - Santa Caterina
Dokonce i v silně katolické Brazílii najdeme místečko pro nudisty! Pláž Praia de Galheta s bílým pískem leží v přírodní rezervaci, proto je zde božský klid a nudismu tak nic nebrání.

Austrálie - Pláž Maslin
První oficiální nudistická pláž v Austrálii je už přímo legendární, každý rok se tu konají nudistické olympjiské hry, kde se soutěží například o nejhezčí zadek.

Tak co říkáte, lákají vás nudistické pláže nebo zůstanete u bikin a plavek?

Datum:12.08.2013 09:00
Reklama

Káva může měnit svět k lepšímu

Geroge Glooney a další přátelé Nespresso představují neutuchající lidskou péči vkládanou do každého šálku výjimečné kávy.

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

Šetřete své kroky pomocí komunikačního systému

Máte ve firmě nebo jiných prostorách mnoho návštěv a unavuje vás neustálé odbíhání od práce? S tímto vám mohou pomoci komunikační systémy.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2022

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama