Ilustrační foto: Pixmac

Češi tráví dovolenou na prodloužených víkendech

09.08.2013 09:10

Nejistá finanční situace i strach o budoucnost vedou většinu Čechů k tomu, že svou dovolenou nakupují přes slevové portály a tráví ji v Čechách. Prim hrají prodloužené víkendy, které je možné nakoupit s 50 – 60% slevou. Podle údajů slevového srovnávače TopSleva.cz se letos prodalo 75 % pobytů do tuzemska, především do zařízení s wellness centry a do vinařských oblastí.

Pokud Češi vyrazí na delší dovolenou do zahraničí, preferují stále Slovensko, Chorvatsko a Itálii a za dovolenou utratí rodina maximálně 30 000 Kč. Před zahraničními zájezdy ale Češi dávají přednost dovolené strávené doma. Podle statistik Eurostatu stráví 84 % dovolených v tuzemsku. To potvrzují i údaje slevového srovnávače TopSleva.cz, podle nějž tvoří tři čtvrtiny zájezdů prodaných na slevových portálech právě domácí pobyty. „Češi se bojí nejisté finanční situace, a tak raději volí krátkou dovolenou nakoupenou přes slevové portály, která je vyjde na zlomek ceny zahraniční dovolené. Zvýšený zájem je letos především o 3 – 4 denní pobyty na prodloužený víkend, kde se sleva pohybuje obvykle mezi 50 – 60 %,“ říká Michal Hardyn ze slevového srovnávače TopSleva.cz. Že je dovolená na slevových serverech stále žádanějším artiklem, potvrzuje i Evžen Rejfíř z portálu Slever.cz. Karel Pospíšilík z portálu Slevoteka.cz doplňuje: „Oproti minulému roku máme v tomto segmentu nárůst okolo 100 %.“

Nezřídka se stává, že rodina odjede na víkendový zájezd i několikrát v průběhu léta. Kromě finanční výhodnosti umožní tento styl cestování větší pracovní flexibilitu a snižuje strach ze ztráty zaměstnání.

Klienti si chtějí i krátké volno užít se vším všudy, a proto preferují zájezdy na prodloužený víkend do ubytovacích zařízení s wellness centry, v termálních lázních nebo pobyt spojený s degustací vína a gastronomických specialit. To potvrzují i samotné slevové portály: „Zákazníci upřednostňují all-inclusive dovolené, kde je postaráno o vše. Ideálním spojením je plná penze či polopenze, neomezený vstup do wellness a k tomu další relaxační procedury, jako je např. návštěva aquaparku,“ říká Tomáš Karaba ze slevového portálu Nakupvakci.cz. „V průběhu prázdnin jsme zaznamenali největší zájem o třídenní vinařský pobyt v Bořeticích a následně také o čtyřdenní dovolenou v centru Tatranské Lomnice,“ doplňuje Michal Hardyn.

5 nejprodávanějších pobytů léta 2013 podle srovnávače TopSleva.cz:
1. Třídenní dovolená ve vinařském ráji - Bořetice, 1342 prodejů, Pepa.cz
2. Čtyřdenní pobyt v Tatranské Lomnici, 639 prodejů, Zapakatel.cz
3. Třídenní wellness pobyt v karlovarském hotelu Alice, 614 prodejů, Pepa.cz
4. 3 nebo 4 denní pobyt v Lázeňských Bojnicích, 423 prodejů, Slevoteka.cz
5. Wellness pobyt v Rožnově, 422 prodejů, NewGo.cz

Datum:09.08.2013 09:10
Reklama

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Metronome bude letos opět cashless

Metropolitní festival Metronome Festival Prague bude letos opět cashless. Peněženky si tak účastníci mohou nechat doma.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama