Ilustrační foto: Pixmac

Češi tráví dovolenou na prodloužených víkendech

09.08.2013 09:10

Nejistá finanční situace i strach o budoucnost vedou většinu Čechů k tomu, že svou dovolenou nakupují přes slevové portály a tráví ji v Čechách. Prim hrají prodloužené víkendy, které je možné nakoupit s 50 – 60% slevou. Podle údajů slevového srovnávače TopSleva.cz se letos prodalo 75 % pobytů do tuzemska, především do zařízení s wellness centry a do vinařských oblastí.

Pokud Češi vyrazí na delší dovolenou do zahraničí, preferují stále Slovensko, Chorvatsko a Itálii a za dovolenou utratí rodina maximálně 30 000 Kč. Před zahraničními zájezdy ale Češi dávají přednost dovolené strávené doma. Podle statistik Eurostatu stráví 84 % dovolených v tuzemsku. To potvrzují i údaje slevového srovnávače TopSleva.cz, podle nějž tvoří tři čtvrtiny zájezdů prodaných na slevových portálech právě domácí pobyty. „Češi se bojí nejisté finanční situace, a tak raději volí krátkou dovolenou nakoupenou přes slevové portály, která je vyjde na zlomek ceny zahraniční dovolené. Zvýšený zájem je letos především o 3 – 4 denní pobyty na prodloužený víkend, kde se sleva pohybuje obvykle mezi 50 – 60 %,“ říká Michal Hardyn ze slevového srovnávače TopSleva.cz. Že je dovolená na slevových serverech stále žádanějším artiklem, potvrzuje i Evžen Rejfíř z portálu Slever.cz. Karel Pospíšilík z portálu Slevoteka.cz doplňuje: „Oproti minulému roku máme v tomto segmentu nárůst okolo 100 %.“

Nezřídka se stává, že rodina odjede na víkendový zájezd i několikrát v průběhu léta. Kromě finanční výhodnosti umožní tento styl cestování větší pracovní flexibilitu a snižuje strach ze ztráty zaměstnání.

Klienti si chtějí i krátké volno užít se vším všudy, a proto preferují zájezdy na prodloužený víkend do ubytovacích zařízení s wellness centry, v termálních lázních nebo pobyt spojený s degustací vína a gastronomických specialit. To potvrzují i samotné slevové portály: „Zákazníci upřednostňují all-inclusive dovolené, kde je postaráno o vše. Ideálním spojením je plná penze či polopenze, neomezený vstup do wellness a k tomu další relaxační procedury, jako je např. návštěva aquaparku,“ říká Tomáš Karaba ze slevového portálu Nakupvakci.cz. „V průběhu prázdnin jsme zaznamenali největší zájem o třídenní vinařský pobyt v Bořeticích a následně také o čtyřdenní dovolenou v centru Tatranské Lomnice,“ doplňuje Michal Hardyn.

5 nejprodávanějších pobytů léta 2013 podle srovnávače TopSleva.cz:
1. Třídenní dovolená ve vinařském ráji - Bořetice, 1342 prodejů, Pepa.cz
2. Čtyřdenní pobyt v Tatranské Lomnici, 639 prodejů, Zapakatel.cz
3. Třídenní wellness pobyt v karlovarském hotelu Alice, 614 prodejů, Pepa.cz
4. 3 nebo 4 denní pobyt v Lázeňských Bojnicích, 423 prodejů, Slevoteka.cz
5. Wellness pobyt v Rožnově, 422 prodejů, NewGo.cz

Datum:09.08.2013 09:10
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama