Cirkus Bukowsky, Foto: Česká televize
Kriminálka Staré Město, Foto: Česká televizeSanitka, Foto: Česká televizeSherlock, Foto: Česká televizeŠmejdi, Foto: Česká televizeTchýně a uzený, Foto: Česká televize

Podzim na ČT: Nestačí, když jen kape!

08.08.2013 15:00

Poznámka "pokračování příště" na konci dílu vzbuzuje buď pocity úlevy, nebo nedočkavosti, Česká televize se snaží, aby seriály, které vysílá, patřily do druhé skupiny. Těm původním, českotelevizním, je vyhrazen program ČT1, do něhož na podzim spadnou tři projekty. Novinkou je detektivní noirová road movie Cirkus Bukowsky, pokračováním další případy česko-slovenské Kriminálky Staré Město a očekávaná druhá řada Sanitky, kterou od té první dělí téměř třicet let. "Myslím, že pro diváky to bude jeden z největších taháků," předpokládá generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Porovnat tuzemskou tvorbu se zahraniční můžete na Dvojce, která nachystala seriály ze současné zahraniční produkce, jež sbírají ceny i fanoušky. Na podzim se tak rozehraje fantasy Game of Thrones (Hra o trůny), americký voják vysvobozený z iráckého zajetí se zachová nehezky ke své Homeland (Ve jménu vlasti) a Pilíře Země budou pokračovat ve World Without End (Na věky věků). Prohibice se vrátí v Boardwalk Empire (Impérium: Mafie v Atlantic City) a nepotopitelný parník v Titanic: Blood and Steel (Titanic, krev a ocel). Navíc se seznámíte s Nurse Jackie (Sestřička Jackie), s níž byste se ve skutečnosti asi potkat nechtěli, pokud nejste Dr. House.

A protože humoru není nikdy dost, od pondělí do pátku si na ČT2 můžete zopakovat britcomy jako Jistě, pane ministře, Ajťáci nebo Červený trpaslík. Novinkou mezi nimi je mimozemský Dr. Who (Pán času)

Z filmových cyklů přišla konečně řada na České století, autorské pohledy na osud naší země v letech 1912 až 1992. V podzimním programu stihnete pět z celkem devíti plánovaných dílů, přesněji až do procesu s Rudolfem Slánským v roce 1952. Partnerské vztahy přijdou na přetřes v adaptacích románů zavražděné spisovatelky Simony Monyové: Tchyně a uzený, Roznese tě na kopytech a Sebemilenec - a dojde na ně také v Komediích o manželství a sexu. Pod společným názvem hledejte filmové adaptace divadelních komedií britských autorů (Arthura Watkyna, Donalda Churchilla či Jamese Grahama) s českým hereckým obsazením.

Dvojka vsadila na hrdiny, kteří si uměli vždycky líp poradit se zločiny než se ženami. V cyklu Ve jménu kultu vymete Mikael Blomkvist temné švédské kouty v trilogii podle knih Stiega Larssona Milénium, Sherlock Holmes si vyzkouší vyšetřování v současném Londýně a chybět nemůže pochopitelně ani agent 007, ČT z více než dvacítky bondovek vybrala tituly se Seanem Connerym.

Nestihli-li jste v kinech některé z koprodukčních snímků ČT, druhou šanci máte na Jedničce, do podzimních nedělních večerů se vešly tři televizní premiéry: Konfident, Rodina je základ státu a Tady hlídám já. Dvojka naopak připomene další osvědčené Velikány filmu, těšit se můžete na tituly Mrtvý muž přichází, Podraz nebo Vesmírní kovbojové.

Šmejdi o nekalých praktikách prodejců patří k nejúspěšnějším dokumentům tohoto roku a po kinech zamíří na podzim i na obrazovku České televize. Stejně jako snímek ze zákulisí první přímé volby hlavy státu Hledá se prezident. Když je řeč o státnících, ČT představí také bývalého prezidenta Václava Havla, tentokrát očima sousedního Polska v dokumentu Náš Vašek - o moci bezmocných. Uvede též časosběrný dokument o jeho bratrovi - Ivan Havel. Pozdní sběr.

Datum:08.08.2013 15:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama