Srí Lanka - ostrov mnoha tváří

10.03.2014 15:20

Srí Lanka je ostrovním státem v jihovýchodní Asii, najdeme ji v blízkosti Indického poloostrova na ostrově Cejlon, což byl také až do roku 1972 oficiální název státu. 

Ostrov je na většině míst plochý, v některých částech jen mírně zvlněný. Pobřeží Srí Lanky má celkovou délku 1340 km a lemují ho nádherné písečné pláže se stovkami romantických zátok. Srí Lanku můžete navštívit v každém ročním období, ostrov leží v tropickém pásmu, proto je tu velmi teplé podnebí, ale také velmi často prší. Monzunové období nastává dvakrát ročně, monzunové deště jsou velmi silné, ale povětšinou také krátké.

Srí Lanka vám nabídne netknutnou přírodu, překrásné pláže, úchvatné památky a architekturu. Srí Lanka je ostrovem mnoha tváří, dovolenou si tu užijí jak milovníci nových dobrodružství, tak relaxuchtiví turisté. Každičký kousek ostrova je trochu odlišný od toho, ze kterého jste zrovna přicestovali. Ve středu Srí Lanky se můžete vydat po stopách starověkých civilizací nebo nasát kouzlo buddhistických chrámů. Na východním pobřeží zase najdete příjemné pláže, přímo stvořené k odpočinku či surfování. Pravé pobreží naopak nabízí to pravé safari, volně žijící varani, sloni nebo levharti vám nedají spát.

Pokud se vydáte na prozkoumávání lesů a národních parků, buďte obezřetní, na ostrově žije spousta zajímavých, ale i nebezpečných zvířat. Srí Lanka se také řadí na smutnou první příčku v úmrtnosti na hadí uštknutí na světě.

Na Srí Lance můžete navštívit i sloní sirotčinech Pinnewala, který najdete asi 10km od města Kegalle. Můžete tu vidět až 70 slonů různého věku, od malých slůňat až po sloní kmety, někteří byli nalezeni osiřelí, jiní jsou zranění, proto se dostali až sem, kde jim svou péči poskytuje několik ošetřovatelů.

Ne všechny místní pláže jsou vhodné pro koupání, ale když už si tu svou najdete, zklamáni rozhodně nebudete. Jižní a jihozápadní pobřeží bylo velmi zasaženo vlnou tsunami v roce 2004, v současnosti už byste ale nepoznali, že se tu odehrávali tak dramatické události. Nechte se inspirovat výčtem nejznámějších pláží.

Hikkaduwa
Dlouhá a široká pláž s řadou barů i restaurací. Místo, kde se budete bavit! Nedaleko najdete korálovou rezeravaci, ve které můžete nerušeně pozorovat podmořšký život Srí Lanky.

Unawatuna
Dlouhá pláž s tyrkysově modrým mořem a světlým pískem. Místo, kde si skvěle zaplavete, pláž je chráněna korálovými útesy, vlny tu proto nejsou tak prudké.

Arugam Bay
Pláž, která se stala nekorunovanou královnou surfařů na Srí Lance.

Pokud hledáte dobrodružnou dovolenou, pak je pro vás Srí Lanka rozhodně to pravé. Pokud chcete jen relaxovat a užívat si, pak zvolte také Srí Lanku - místní hotely vám nabídnou všechno co budete potřebovat.

Datum:10.03.2014 15:20
Reklama

Trendy v automobilových bezpečnostních prvcích

Na evropských silnicích každoročně přijdou o život následkem autonehody tisíce lidí. EU si dala za cíl v nejbližších letech nehodovost snížit.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

Užijte si filmový festival plnými doušky

Prémiová káva Nespresso je posedmé partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama