10 největších sériových vrahů Česka

30.07.2013 16:30

Máme pro vás desítku nejhorších masových vrahů české historie, připravte se na čtení plné hrůzy, které není pro slabé povahy.

10. Viktor Kalivoda - Lesní vrah
Pomyslnou desítku hrůzy otevírá Viktor Kalivoda, známý také jako Lesní vrah. Nadprůměrně inteligentní student gymnázia ze Slaného pracoval jako policista v Praze, zůčastnil se soutěže Chcete být milionářem, kde vyhrál 320 tisíc korun, už tady nedával moc najvo své emoce. O tom, že city mu do vínku dány nebyly jsme se přesvědčili 13. října 2005 kdy Kalivoda při procházce v lese zastřelil starší manželský pár. O tři dny později pak muže, který byl na procházce se psem. Odsouzen byl v roce 2006 na doživotí, nad svými činy nikdy neprojevil žádnou lítost. 26. září 2010 pak spáchal ve věznici ve Valdicích sebevraždu.

9. Marie Fikáčková - Sušická bestie
Zdravotní sestra, která se zapsala do povědomí veřejnosti jako Sušická bestie. Pracovala na novorozeneckém oddělení sušické nemocnice, dokonce se měla stát vrchní sestrou. 23. února 1960 zemřeli během její služby dva novorozenci. Při pitvě byla prokázána násilná smrt. O pár dní byla zatčena, přiznala se, že oběma dětem promáčkla hlavičku a jednomu navíc zlomila ruce. Dále uvedla, že týrala ještě asi dalších deset novorozenců, ty její běsnění naštěstí přezily. Jako důvod svého hrůzného činu uvedla pláč dětí, který jí vadil. Byla odsouzena k trestu smrti a následně popravena.

8. Svatoslav Štěpánek - Maminčin mazánek
Vyučený zahradník, který ale k práci nikdy ani nepřičichl se narodil roku 1912. Vědělo se o něm, že rád týrá a zabíjí zvířata, obtěžuje mladé dívky a ubližuje dětem. Byla mu dokonce doporučena psychiatrem ústavní léčba, jeho matka však diagnózu odmítla. Poprvé napadl 2 mladé dívky v roce 1936, bylo jim pouhých 13 let, Štěpánek se je pokusil zastřelit, oběma se ale přes poranění podařilo utéct. Takové štěstí ale později téhož roku neměli dvě ženy a jedno dítě. Čtyřicetiletou Františku Třískovou umlátil sekerou při pravidelné donášce mléka. Odřezal jí prsa, stáhl kůži z hlavy, rozřezal a nakonec zakopal na zahradě. O pár týdnů pozdeji skončil ve spárech Svatoslava Štěpánka i život dvacetileté Jiřiny Šťastné, která se mu snažila doručit oběd. Našli ji svlečenou s vystřeleným okem. Poslední dokázanou obětí byl pětiletí Bedřich Brožovský, kterého měl Svatopluk na hlídání, ubil ho kladivem a tělo zakopal ve sklepě, odkud ho pak ještě dvakrát přemístil. Byl odsouzen k trestu smrti, jeho matka ho do poslední chvíle bránila.

7. Roman Postl - Jekyll a Hyde
Pětinásobný vrah a narkoman Roman Postl žil dvojím životem. Na jednu stranu se tvářil jako milý a uctivý muž, pod vlivem drog se měnil v chladnokrevného zabijáka. První obětí se stal sedmnáctiletý Jan Štencl, kterého zastřelil v roce 1998. O deset let později, po podmínečném propuštění z vězení zavraždil během několika dní čtyři další lidi. Teplického podnikatele Karla Diviše zastřelil a okradl přímo v jeho autě, o den později pak zastřelil dvacetiletého prodavače benzinové pumpy kvůli patnácti tisícům a notebooku, svou vražednou misi zakončil 3. září 2008 zastřelením obsluhy baru v Chomutově, kvůli několika tisícovkám. Při přestelce v baru zastřelil i policistu. Sám byl vážně zraněn. Na následky postřelení nakonec 8. září 2008 zemřel.

6. Ladislav Hojer - Kanibal
Sklenář s podprůměrným IQ je považován za nejsadičtějšího vraha českých sériových vražd. Při výslechu se postupně přiznal k pěti vraždám a osmnácti znásilněním. První obětí byla 29letá Eva, kterou napadl v Děčíně, srazil ji k zemi, odtáhl do křoví a uškrtil. Pohlavní styk s mrtvolou neměl, pouze nad ní onanoval. Na další vraždu si počkal necelé dva roky, kdy zavraždil pětadvacetiletou Ivonu S. přímo ve vlaku z Prahy do Děčína. Na toaletě ji uškrtil dvěma prsty a její vlastní šálou. V kabince nebylo dost místa, proto nad mrtvolou opět pouze masturboval. Třetí obětí byla neznámá žena, která seděla sama na břehu vodní přehrady. Napadl ji zezadu a rovnou začal šktit, při škrcení ale došlo k předčasné ejakulaci, proto o ženu ztratil absolutní zájem. Mrtvolu ovázal drátem, zatížil a odtáhl do vody. V přehradě si pak ještě zaplaval. Asi nejotřesněji se zachoval v případě vraždy 18ti leté Ivany, kterou 30. ledna 1981 odtáhl do parku, kde se ji pokusil znásilnit, pobodal ji a nakonec i uškrtil. Nožem jí odřízl prsy a genitálie, které si odvezl domů v igelitové tašce. Genitál položil na stůl a provedl na něm styk. Poté je uvařil v osolené vodě a pokusil se část sníst. Na těle oběti bylo objeveno celkem 36 bodných ran. Poslední vraždu spáchal 3. října 1981 nedaleko svého bytu na Praze 5. Ženu chtěl původně přemluvit k pohlavnímu styku, ta ale odmítla, proto ji napadl, rozřízl šaty a punčochy a znásilnil ji. Po aktu ji i uškrtil, aby ho nemohla identifikovat. Za své brutální činy byl odsouzen k trestu smrti.

5. Orličtí vrazi 
Název orličtí vrazi ukrývá pět českých sériových vrahů, kteří v letech 1991 - 1993 zavraždili pět podnikatelů. Jeden člen gangu spáchal ještě další vraždu sám a o jednu se také pokusil. Vrazi své oběti ukrývali do sudů, zalili louhem a shodili do Orlické přehrady. Hlavou gangu byl Karel Kopáč, který pracoval jako překupník zbraní. Vykonavatelem vražd byl pak Ludvík Černý, dalšími členy Vladimír Kuna, Petr Chodounský a Irena Meierová. Všechny vraždy měli peněžní podtext, vraždami podnikatelů si orličtí vrazi přišli celkem na cca 3 miliony korun. Těla obětí byla objevena až v roce 1995, konečné rozsudky padly až 18. dubna 1997. Tresty se pohybovali v rozmezí od 10 let až po doživotí. Meierová byla propuštěna v roce 2002, Chodounský pak roku 2011, Kuna se dočká propuštění nejpozději v roce 2020, ale je pravděpodobné i předčasné propuštění za dobré chování v roce 2015. Ludvík Černý nebude propuštěn nikdy. Jediný, kdo se s rozsudkem nesmířil byl Kopáč, který ve věznici spáchal sebevraždu. Oběsil se na šňůrce od pyžama. Na motivy kauzy orlických vrahů byl natočen film Sametoví vrazi.

4. Hubert Pilčík - Bestie
Byl usvědčen z pěti vražd, ale obětí bylo pravděpodobně během let 1948 - 1951 mnohem více. Traduje se, že měl možná nejvíce obětí ze všech českých sériových vrahů. Zakládal si na pověsti milovníka přírody a byl všeobecné velmi oblíbený, doma měl ale tolik zbraní, že by se za ně nemusel stydět ani současný policejní ředitel. Staral se o přechod přes železnou oponu, kde působil jako převaděc, vraždil na odhlehlých místech, kde ho nikdo nemohl vidět. Pravděpodobnou první obětí byl Emanuel Balley a jeho dcera Renata, které měl Pilčík převést přes hranice. Balleyhou Omráčil ranou do zátylku, polil motorovým olejem a zapálil, podle pitvy uhořel Balley zaživa. Jeho dceru uškrtil provazem a zahrabal v lesní pískovně. Věznil také neteř Renaty Balleyové Danielu, kterou držel zavřenou v kozím chlívku, aby o ní jeho žena nevěděla. Pohlavně ji zneužíval a mučil, nutil ji psát dopisy, které měly ostatní přesvědčit, že je Pilčík převedl přes hranice. Pilčík byl obviněn celkem z 5ti vražd, skutečný počet obětí se ale nepodařilo nikdy prokázat. Byl odsouzen k trestu smrti, k vykonání aktu ale nedošlo, protože se 9. září 1951 obšsil. Jeho případ byl inspirací pro epizodu Bestie komunistického seriálu 30 případů majora Zemana.

3. manželé Stodolovi
Podle počtu dokázaných vražd se jedná o nejhorší sériové vrahy současnosti. Vražedná série manželů Jaroslava a Dany Stodolových začala v roce 2001. Jako své oběti si vybírali převážně důchodce, které týrali, aby z nich dostali peníze. Potom je zavraždili. Vraždu pak zamaskovali jako sebevraždy nebo nešťastné náhody. Vyšetřovatelé se falešnými stopami nechali zmást a vrazi tak dlouho unikali. Několik policistů po jejich doznání rezignovalo, případ se do dějin české kriminalistky zapsal také jako jeden z největších případů selhání policie. Za vraždu tří mužů, pěti žen a další trestné činy byli oba manželé odsouzeni doživotním trestem.

2. Petr Zelenka - Heparinový vrah
Nemocniční ošetřovatel z Jihlavy, známý také jako heparinový vrah byl obviněn ze 7 vražd a 10ti pokusů o vraždu. Homosexuální mladík, který měl problémy s alkoholem podal v roce 2006 heparin, lék snižující srážlivost krve, nejméně 23 lidem, z toho 7 lidí na následky zemřelo. Podle vyšetřovatelů postupoval Petr Zelena při podávání heparinu velice obezřetně. Injekci vpichoval pacientům v bezvědomí nebo v umělém spánku, vždy na konci pracovní doby, komplikace se tak u obětí projevily až po nástupu další směny. V červnu 2008 vynesl Vrchní soud v Praze nejvyšší možný rozsudek - doživotí. Několikrát byla jeho účast na smrti zpochybněna, nikdy však u soudu neuspěla. Na motiv heparinového vraha napsal psychiatr Miroslav Skačáni román Vraždy ze závisti, kniha se pak stala předlohou k filmu Hodinu nevíš...

1. Kateřina z Komárova - česká "čachtická paní"
Ano, na pomyslném žebříčku největších českých zrůd stojí žena. Kateřina z Komárova je dnes nepříliš známou šlechtičnou z 16. století, která proslula brutálními vraždami svých poddaných a která by s klidem mohla být srovnávána s mnohem známější Alžbětou Báthoryovou. Kateřina byla vdaná za Jana Bechyně z Lažan, který se staral o karlštejnské purkrabí, jeho panství pak vedla právě jeho žena Kateřina. Ta se stala doslova trýznitelkou poddaných, za mírné prohřešky udělovala ty nejtvrdší tresty. Někteří její týrání nevydrželi a zemřeli, ti kteří přežili si nesli následky do konce života. O konkrétních případech jejího řádění toho víme bohužel jen málo, ale z toho mála co se dochovalo běhá mráz po zádech. Své sadistické sklony si vylévala na velmi mladých a pohledných děvčatech, vláčela je za vlasy po komnatě, nechávala je bez provazce shodit do hladomorny, bičovala a jinak mučila. První kdo upozornil na neobvyklé praktiky karlštejnské paní byl Václav Hájek z Libočan, pozdější autor známé kroniky. Soudní tribunál vyslechl svědky z řad poddaných, ti však měli strach o život svůj i svých příbuzných a Kateřinu označovali za vlídnou a hodnou paní. Dokud se nenašel jeden odvážlivec, který o všech hrůzách promluvil, za příklad si ho vzali další poddaní a své výpovědi změnili. Kateřina se nakonec přiznala ke 14ti vraždám, někde se ale uvádí, že obětí mohlo být až 30. Soudní tribunál nakonec vynesl neobvyklý rozsudek, Kateřina měla být uvězněna a ponechána svému osudu, v podstatě se jednalo o trest smrti hladem.

Loupežník na závěr
Do desítky největších českých sériových vrahů se nám už nevešel Martin Roháč - český voják, loupežník a vrah s historicky největším počtem obětí v Čechách. Se svými loupežnickými kumpány zavraždil v letech 1568-1571 celkem 59 lidí. Roháče jsme do desítky nezařadili především proto, že od loupežníků se loupežné vraždy bohužel tak nějak očekávají.  

Datum:30.07.2013 16:30
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Fotbalisté Pelé a Kylian MBappé součástí Hublot rodiny

Fotbalová legenda Pelé a mladá fotbalová ikona Kylian Mbappé nemají společnou jen vášeň pro fotbal, ale pojí je i přirozenost, společné hodnoty, respekt a láska k životu.

Nový ředitel pánských kolekcí LV

Novým ředitelem pánských kolekcí značky Louis Vuitton se stal Virgil Abloha. První módní přehlídka pro LV proběhne v rámci týdne pánské módy v Paříži.

Lewis Hamilton v Japonsku

Čtyřnásobný mistr světa F1 zamířil na Hokkaidó, aby si zdokonalil své snowboardové dovednosti s některými z nejlepších světových jezdců.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama