Turecký Kemer – dovolená u moře protkaná dobrodružstvím

26.07.2013 08:00

Přesvědčila vás manželka či přítelkyně, abyste společně strávili dovolenou u moře? Možná vás polévá horko při pomyšlení, že se minimálně týden budete „smažit“ na pláži. Navrhněte turecké letovisko Kemer. Ona si užije pláž a vy můžete vyrazit na výlety do okolí. Prozradíme, která místa si chlapi pochvalují.

Treking na hoře Tahtali
I když je v období letních prázdnin v Kemeru přes 30 °C, v kufru se neztratí větrovka ani pohorky. V horách totiž bývá větrno a místy leží sněhové čepce. Hora Tahtali (2 365 m n. m.) se rozprostírá v překrásném národním parku, který láká k výšlapům i horské cyklistice. Po vršcích vedou turistické stezky protínající cedrové lesy, strmé kamenné svahy a divoká údolí. Je to zkrátka super výlet pro chlapy, co rádi adrenalin, přírodu a parádní výhledy do krajiny.
Abyste nějaký ten čas během dovolené v Kemeru strávil také se svou drahou polovičku, vezměte ji na výlet s sebou. Nahoru se společně vyvezete lanovkou, dáte kávu a můžete posedět na sluneční terase. Ona se pokochá výhledem na moře a vy můžete prozkoumat zbytek.

Za ohnivou příšerou na Olympos
Patříte-li mezi milovníky záhad, nesmíte vynechat Olympos. Cestou se vykoupete v moři, projdete si antické město obrostlé stromy, ale hlavně spatříte Chiméru. Jedná se o zvláštní přírodní úkaz, kdy z otvorů ve skále vystupují plameny, které věčně plápolají a nelze je nijak uhasit.

Turci věří, že ve skále žije bájná příšera, která chrlí oheň. Avšak skutečnost je taková, že z nitra země vystupují plyny, které se při kontaktu se vzduchem samovolně vznítí. Jedinou záhadou je v tuto chvíli složení samotného plynu.

Nedobytné antické město Thermessos
Kdo má rád historii a antickou architekturu, měl by se vydat do města Thermessos ukrytého hluboko v horách. Město mělo natolik strategickou pozici, že nebylo zničeno nájezdy dobyvatelů, a tak se dochovalo v perfektním stavu dodnes.

Spatříte zde kamenné hradby, lázně, ale také nádherný amfiteátr a nekropoli se zdobenými sarkofágy.

Strávíte-li s partnerkou dovolenou v Kemeru, určitě se na vás zlobit nebude, když jí na chvíli zmizíte z dohledu. Kemerské pláže získaly ocenění Modré vlajky, a tudíž jsou zárukou krásy, čistoty a pohodlí. Sama ocení božský klid a chvíli nerušené relaxace na tureckém sluníčku.
Nečekejte, vyrazit můžete třeba hned. Last minute zájezdy do Turecka jsou v plném proudu a navíc za super nízké ceny.

 

Datum:26.07.2013 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama