Turecký Kemer – dovolená u moře protkaná dobrodružstvím

26.07.2013 08:00

Přesvědčila vás manželka či přítelkyně, abyste společně strávili dovolenou u moře? Možná vás polévá horko při pomyšlení, že se minimálně týden budete „smažit“ na pláži. Navrhněte turecké letovisko Kemer. Ona si užije pláž a vy můžete vyrazit na výlety do okolí. Prozradíme, která místa si chlapi pochvalují.

Treking na hoře Tahtali
I když je v období letních prázdnin v Kemeru přes 30 °C, v kufru se neztratí větrovka ani pohorky. V horách totiž bývá větrno a místy leží sněhové čepce. Hora Tahtali (2 365 m n. m.) se rozprostírá v překrásném národním parku, který láká k výšlapům i horské cyklistice. Po vršcích vedou turistické stezky protínající cedrové lesy, strmé kamenné svahy a divoká údolí. Je to zkrátka super výlet pro chlapy, co rádi adrenalin, přírodu a parádní výhledy do krajiny.
Abyste nějaký ten čas během dovolené v Kemeru strávil také se svou drahou polovičku, vezměte ji na výlet s sebou. Nahoru se společně vyvezete lanovkou, dáte kávu a můžete posedět na sluneční terase. Ona se pokochá výhledem na moře a vy můžete prozkoumat zbytek.

Za ohnivou příšerou na Olympos
Patříte-li mezi milovníky záhad, nesmíte vynechat Olympos. Cestou se vykoupete v moři, projdete si antické město obrostlé stromy, ale hlavně spatříte Chiméru. Jedná se o zvláštní přírodní úkaz, kdy z otvorů ve skále vystupují plameny, které věčně plápolají a nelze je nijak uhasit.

Turci věří, že ve skále žije bájná příšera, která chrlí oheň. Avšak skutečnost je taková, že z nitra země vystupují plyny, které se při kontaktu se vzduchem samovolně vznítí. Jedinou záhadou je v tuto chvíli složení samotného plynu.

Nedobytné antické město Thermessos
Kdo má rád historii a antickou architekturu, měl by se vydat do města Thermessos ukrytého hluboko v horách. Město mělo natolik strategickou pozici, že nebylo zničeno nájezdy dobyvatelů, a tak se dochovalo v perfektním stavu dodnes.

Spatříte zde kamenné hradby, lázně, ale také nádherný amfiteátr a nekropoli se zdobenými sarkofágy.

Strávíte-li s partnerkou dovolenou v Kemeru, určitě se na vás zlobit nebude, když jí na chvíli zmizíte z dohledu. Kemerské pláže získaly ocenění Modré vlajky, a tudíž jsou zárukou krásy, čistoty a pohodlí. Sama ocení božský klid a chvíli nerušené relaxace na tureckém sluníčku.
Nečekejte, vyrazit můžete třeba hned. Last minute zájezdy do Turecka jsou v plném proudu a navíc za super nízké ceny.

 

Datum:26.07.2013 08:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama