Turecký Kemer – dovolená u moře protkaná dobrodružstvím

26.07.2013 08:00

Přesvědčila vás manželka či přítelkyně, abyste společně strávili dovolenou u moře? Možná vás polévá horko při pomyšlení, že se minimálně týden budete „smažit“ na pláži. Navrhněte turecké letovisko Kemer. Ona si užije pláž a vy můžete vyrazit na výlety do okolí. Prozradíme, která místa si chlapi pochvalují.

Treking na hoře Tahtali
I když je v období letních prázdnin v Kemeru přes 30 °C, v kufru se neztratí větrovka ani pohorky. V horách totiž bývá větrno a místy leží sněhové čepce. Hora Tahtali (2 365 m n. m.) se rozprostírá v překrásném národním parku, který láká k výšlapům i horské cyklistice. Po vršcích vedou turistické stezky protínající cedrové lesy, strmé kamenné svahy a divoká údolí. Je to zkrátka super výlet pro chlapy, co rádi adrenalin, přírodu a parádní výhledy do krajiny.
Abyste nějaký ten čas během dovolené v Kemeru strávil také se svou drahou polovičku, vezměte ji na výlet s sebou. Nahoru se společně vyvezete lanovkou, dáte kávu a můžete posedět na sluneční terase. Ona se pokochá výhledem na moře a vy můžete prozkoumat zbytek.

Za ohnivou příšerou na Olympos
Patříte-li mezi milovníky záhad, nesmíte vynechat Olympos. Cestou se vykoupete v moři, projdete si antické město obrostlé stromy, ale hlavně spatříte Chiméru. Jedná se o zvláštní přírodní úkaz, kdy z otvorů ve skále vystupují plameny, které věčně plápolají a nelze je nijak uhasit.

Turci věří, že ve skále žije bájná příšera, která chrlí oheň. Avšak skutečnost je taková, že z nitra země vystupují plyny, které se při kontaktu se vzduchem samovolně vznítí. Jedinou záhadou je v tuto chvíli složení samotného plynu.

Nedobytné antické město Thermessos
Kdo má rád historii a antickou architekturu, měl by se vydat do města Thermessos ukrytého hluboko v horách. Město mělo natolik strategickou pozici, že nebylo zničeno nájezdy dobyvatelů, a tak se dochovalo v perfektním stavu dodnes.

Spatříte zde kamenné hradby, lázně, ale také nádherný amfiteátr a nekropoli se zdobenými sarkofágy.

Strávíte-li s partnerkou dovolenou v Kemeru, určitě se na vás zlobit nebude, když jí na chvíli zmizíte z dohledu. Kemerské pláže získaly ocenění Modré vlajky, a tudíž jsou zárukou krásy, čistoty a pohodlí. Sama ocení božský klid a chvíli nerušené relaxace na tureckém sluníčku.
Nečekejte, vyrazit můžete třeba hned. Last minute zájezdy do Turecka jsou v plném proudu a navíc za super nízké ceny.

 

Datum:26.07.2013 08:00
Reklama

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Metronome bude letos opět cashless

Metropolitní festival Metronome Festival Prague bude letos opět cashless. Peněženky si tak účastníci mohou nechat doma.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama