Dakota
GeocachingGarminGeocachingGeocaching

Geocaching, nový turistický fenomén

13.08.2012 00:00

Skončete s pouhým chozením za obvyklými cíli, jako jsou hrady a zámky! Dejte vale malovaným značkám na stromech a zkuste novodobou turistickou zábavu, která vám tak trochu může připomínat dětskou hru na schovávanou a na stopovanou dohromady. Dejte svým vycházkám vyšší smysl, konkrétní cíl. Dejte se na geocaching.

Za dobrodružstvím a adrenalinovými zážitky už nemusíte cestovat do dalekých zemí. Není však nutné za nimi ani skákat na gumě z mostu či padákem z letadla, létat v balónu nebo šplhat na desetitisícovku. Nepoznaná místa, nové přátele a nevšední zážitky najdete stejně dobře prostřednictvím nového turistického fenoménu: stačí navštívit webové stránky Geocaching.com, vybrat si cíl cesty, sbalit mapu, eventuálně mobil s navigací nebo odolný outdoorový GPS a vyrazit hledat svůj cache („keš“). Tedy schránku, kterou někdo ukryl na určitém místě, jehož souřadnice včetně doplňujících informací lze najít právě na internetu. Tam pak také podáte zprávu o tom, jak jste při hledání uspěli. Konkrétním dokladem o vydařeném „lovu“ na tajemný poklad je také zápis do záznamníku ve schránce, eventuálně nějaká věc z jejího obsahu, kterou si můžete vzít výměnou za jinou „drobnost“ z vašich osobních zdrojů. Zdá se vám tato charakteristika geocachingu poněkud vágní a povrchní? Stačí, že vzbudila váš zájem, že jsme vás nasměrovali. Protože pokud vás tenhle velmi zajímavý způsob trávení volného času nakonec chytí (jako řadu jiných) natolik, že mu propadnete, budete nejspíš potřebovat nějaké to sofistikované vybavení.

Mapu, navigaci, nebo mobil?

Začátečník by se určitě mohl spokojit s obyčejnou papírovou mapou, minimálně do doby, než si ujasní, jestli to s geocachingem myslí opravdu vážně. Pak už nejspíš sáhne po GPS navigaci. Nikoliv však automobilovou, protože to základní, co přístroj musí umět, je ukládání bodů na zadané souřadnice a navádění k nim: šipkou, která stále ukazuje k cíli, a údajem o vzdálenosti. Tohle však většina klasických GPS nedovede. Keše lze hledat i s kapesními počítači s integrovanou GPS, stačí nainstalovat adekvátní software. A konečně na lov je možné se vydat i s pomocí mobilních telefonů a odpovídajících programů, které jsou k dispozici opět na internetu. Pro chytré telefony – smartphony – dostupné na našem trhu například se stále více rožšířeným operačním systémem Android není problém si aplikace vhodné pro geocaching najít na Android Marketu a tu, která vás osloví, pak buď zdarma, nebo za poplatek stáhnout.

Datum:13.08.2012 00:00
Reklama

Vaše nová cesta za aromatickými požitky

Průkopník ve světě prémiové porcované kávy vzdává hold zemím, které jsou ve světě kávy legendami, a to novou kávou ze Sumatry.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

Levi´s v srdci Prahy. Největší store ve střední a východní Evropě

Značka Levi´s otevírá nový tzv. zážitkový obchod na prestižní adrese hlavního města, v ulici Na Příkopě.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama