Roman Dlauhý

Ve Žlutých lázních začíná adrenalinové léto

29.05.2013 14:00

Adrenalinové zážitky čekají návštěvníky areálu Žluté lázně v pražském Podolí po celé léto. Areál o rozloze tři a půl hektaru nabízí jako jediný v České republice kromě tradičních sportovišť také méně známé sportovní vyžití a zajímavé novinky. Vyzkoušet si zde můžete sporty dovezené ze slunné Kalifornie - surfskating, paddelboarding, longboarding, indoboard, slackline - nebo cyklistické beach cruisery. Že nevíte co to je? Ve žlutých lázních každému poradí.

Při svém znovuotevření v roce 2005 nabídly Žluté lázně vůbec poprvé v České republice dračí lodě. Nová speciální vozítka a plavidla připravují sportovní nadšenci areálu od té doby pro své návštěvníky každý rok. Sporty z Kalifornie si pak může každý vyzkoušet v České republice vůbec poprvé právě ve Žlutých lázních. „Loňský paddelboard – tedy prkno na vodu s pádlem – se ujal velmi rychle a lidé si ho na projížďky po Vltavě oblíbili. Letos nově půjčujeme speciální kola beach cruiser a surfskate,“ říká Petr Hozák, provozní ředitel Žlutých lázní.

Kolo typu beach cruiser je navrženo pro co největší zážitek ze samotné jízdy. Vyzkoušet si ho může každý na přilehlé cyklostezce. Díky pohodlnému sedlu a širokým řídítkům je určené pro výlety po rovných úsecích podél pláže (v případě Žlutých lázní kolem řeky). Rozdíl od ostatních kol spočívá především v odlišném způsobu sezení. Na beach cruiserech sedí cyklista velmi přirozeně a vzpřímeně. Pánská kola nemívají přehazovačku a jezdec tak brzdí pedály dozadu. 

Novinkou je také surfskating, aktivita podobná skateboardingu či longboardingu. „Je to velmi jednoduchý sport a navíc skvělý zážitek. K pohybu vpřed se vůbec nemusíte odrážet. Jezdec se jen ´rozpumpuje´ a surfuje v ulicích - ať už je to dítě, nebo dříve narozený. Může sloužit třeba k běžné přepravě do práce,“ dodává s úsměvem Petr Hozák. Půjčovna areálu nabízí patentovaný typ Carver C7.

Žlutá škola „boardů“ – Board session
Návštěvníci Žlutých lázní, kteří si chtějí vyzkoušet nové sportovní aktivity, získají první rady od odborníků přímo z areálu. O vybraných víkendech (poprvé 15. a 29. června) si mohou zájemci vyzkoušet všechny sporty včetně novinek za poplatek 200 korun pod dohledem odborníka. Věnovat se jim bude tým nejlepších českých snowboardistů v čele s Romanem Dlauhým. „S novodobými boardsporty pomůžu každému rád, poradit mohu úplným začátečníkům i pokročilým. Limity nejsou žádné, stačí jen trochu odvahy vyzkoušet něco nového a jít do toho,“ tvrdí Roman Dlauhý. Celé dopoledne tak mohou hosté testovat kromě surfskatingu také paddelboarding (prkno s pádlem na Vltavě), longboarding (pohodlnější skateboard), indoboard (trenažér rovnováhy), nebo slackline (nácvik rovnováhy na speciálním laně).

 
Datum:29.05.2013 14:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama