Recenze knihy Prázdné místo

RECENZE: Román Prázdné místo

24.04.2013 17:00

První román pro dospělé J. K. Rowlingové je poutavou knihou, ale přílišná popisnost autorky místy škodí.

Recenze – Příběh anglického maloměsta a příběhů místních lidí se všedními i méně všedními životy začíná hned v úvodu smrtí radního Barryho FairBrothera. Nic dramatického, prostě jel se ženou na večeři a cestou to s ním „seklo.“ Jeho nečekaná smrt rozvíjí příběhy dalších postav a ukazuje charaktery obyvatel malého městečka.

VIDEO: Knižní trailer románu Prázdné místo

Smrtí radního Barryho se uvolňuje místo v městské radě a ukazuje se, kdo nejvíce touží „po blahu“ města Pagfordu a městské pokladně. Rozehraje se boj mezi společenskými vrstvami o jejich představách, jak by měla budoucnost městečka vypadat.

Román Prázdné místo na 542 stranách poutavě vypráví mozaiku příběhů obyvatel Pagfordu.
Rowlingová ukazuje ve své nové knize realitu malého města spolu s příběhy obyvatel, jejichž příběhy se prolínají a doplňují. Ukazuje nám dokonalé rodiny, kde jsou peníze ale chybí v nich láska a úcta, nezvladatelné puberťáky, opuštěné ženy, násilnické muže nebo chudou dívku Krystal žijící mezi odpadky. Žádná z postav přitom není černobílá, každý charakter má své kořeny v životních zkušenostech.

Mozaika lidských příběhů i celých rodin je popisována tak, aby čtenář mohl atmosféru „cítit.“ Přesto místy ale přílišná doslovná popisnost dusí a bere čtenáři prostor pro vlastní představy a fantazii.

Román Prázdné místo je pochopitelně velmi očekávanou knihou a jsou na ni kladené velké nároky od čtenářů i kritiky. Rowlingová ale nakročila správným směrem, vypráví o uvěřitelných postavách i zajímavý příběh se zápletkou, a i přes velký rozsah je kniha velmi poutavá a čtivá.

Román J. K. Rowlingové Prázdné místo vydalo nakladatelství Plus. Kniha by měla vyjít v dohledné době i v elektronické a audio verzi.


 
Datum:24.04.2013 17:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama