Jaké jsou Nejnovější trendy v automobilových bezpečnostních prvcích? Zdroj obrázku: OlegRi/Shutterstock.com

Trendy v automobilových bezpečnostních prvcích

22.11.2021 00:00

Na evropských silnicích každoročně přijdou o život následkem autonehody tisíce lidí. EU si dala za cíl v nejbližších letech nehodovost snížit. Dopomoct jí k tomu mají nejnovější bezpečnostní prvky. Jaké to jsou?

V těch lepších případech si autonehoda vyžádá jen vysoké škody na majetku. Před zbytečnými finančními náklady na jejich náhrady vás ochrání havarijní pojištění. Před samotnými nehodami pak nejmodernější technologie.

1. Inteligentní systém pro regulaci rychlosti
Inteligentní systém pro regulaci rychlosti (ISA) dokáže díky sledování map a rozpoznávání značek pomoct řidičům hlídat maximální povolenou rychlost. V případě jejího překročení systém do řízení nijak nezasáhne, ale řidiče pouze upozorní.

2. Systém nouzového brzdění
Systém nouzového brzdění funguje na základě kamer a radarů, které sledují prostor kolem auta. V momentě, kdy v cestě detekuje překážku, vozidlo rychle zastaví.

3. Asistent rozpoznávání únavy
Asistent rozpoznávání únavy sleduje řidičovo chování během jízdy. Pokud zaznamená sníženou míru pozornosti, upozorní na únavu a doporučí přestávku.

4. Lane Assist
Lane Assist (známý také jako Lane Guard System nebo Lane Keeping Assist System) je asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu. Součástí systému jsou kamery, které při určité rychlosti (nejčastěji nad 65 km/h) začnou snímat bílé vodorovné značení na silnicích. Pokud identifikují nechtěné opuštění jízdního pruhu, systém automaticky zatočí zpět a upozorní řidiče.

5. Blind Spot Assist
V každém vozidle je nutné počítat s mrtvým úhlem – oblastí kolem auta, kterou při pohledu do zpětných zrcátek nevidíte. Při přejíždění do vedlejšího pruhu může být mrtvý úhel příčinou autonehody. S hlídáním mrtvého úhlu vám pomůže právě Blind Spot Assist, který pomocí senzorů snímá prostor kolem auta a upozorní řidiče na přítomnost jiných objektů.

Nejlepší je autonehodám předcházet. Přesto byste pro všechny případy měli mít sjednáno jak povinné ručení, tak i havarijní pojištění.


Datum:22.11.2021 00:00
Reklama

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Zařiďte si obývací pokoj k obrazu svému

Obývací pokoj je hlavní místností každého domu nebo bytu. Musí být útulný, příjemný a zároveň praktický.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Trendy v automobilových bezpečnostních prvcích

Na evropských silnicích každoročně přijdou o život následkem autonehody tisíce lidí. EU si dala za cíl v nejbližších letech nehodovost snížit.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama